Jak pisać z chłopakiem, aby nie wyjść na... desperatkę?

Może właśnie dlatego on nie odpowiada.
Jak pisać z chłopakiem, aby nie wyjść na... desperatkę?
fot. iStock
04.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Jesteście po pierwszym spotkaniu i w napięciu czekasz na odpowiedź, a może znacie się już dłużej, ale czujesz się zaniedbana w sferze rozmawiania przez telefon i odpisywania? Jakkolwiek, faceci są bardzo czuli na punkcie wolności i przestrzeni, więc jeśli zaczynasz im ją zabierać i pojawiają się oczekiwania... oni uciekają. 

Zobacz również: Jakie wiadomości wysyła zakochany facet? 10 typowych SMS-ów

Uzależnienie emocjonalne prędzej czy później zrujnuje każdy związek. Zadbaj o to, aby mieć własne życie, przyjaciół, zainteresowania, niezależnie od tego, czy aktualnie angażujesz się w relacje. To sprawi, że mężczyźni nabiorą do Ciebie szacunku, będą chcieli uczestniczyć w Twoim życiu (gdy znajdziesz wolny czas) i zawsze odpiszą, bo zwyczajnie się za Tobą stęsknią.

A tymczasem - jak pisać, aby oni od razu odpowiadali? Są na to sprawdzone sposoby. 

Jak pisać z chłopakiem?

Pozwól mu zacząć

To pierwszy i najlepszy krok do tego, aby nie myślał o Tobie jak o zdesperowanej. Po spotkaniu zwyczajnie zostaw mu swój numer i poproś, aby napisał. Wtedy nie będzie Cię kusiło, żeby wysłać mu kilka smsów (i nie otrzymać odpowiedzi). Czekanie na wiadomość może być trudne, ale bądź cierpliwa, dostaniesz ją.

Zaczekaj na odpowiedź

Zasada numer dwa: nigdy nie wysyłaj więcej niż jednego tekstu bez odpowiedzi. Jeśli nie zrobiłaś przypadkowo żadnego błędu czy literówki, nie zalewaj go wiadomościami. Takie zachowanie tylko krzyczy: d e s p e r a t k a . Poczekaj na jego ruch. Niech wie, że nie jesteś dostępna przez cały dzień.

... i nie odpowiadaj natychmiast

Gdy już otrzymasz upragnioną wiadomość, na którą musiałaś trochę poczekać, również odwdzięcz się małą pauzą. Facetów przytłaczają uzależnione od nich dziewczyny, które tylko czekają, aż telefon zadzwoni. Miej swoje zajęcia i po prostu odpisz, kiedy znajdziesz na to odpowiednią chwilę. 

Napisz, że dobrze się z nim bawiłaś

Mężczyźni są łasi na komplementy. Napisz mu po spotkaniu, że był zabawny i że spędziłaś z nim fajny czas. Z pewnością jego męskie ego będzie chciało rozwinąć ten wątek...

Porusz temat, który go interesuje

Spróbuj go czymś zaintrygować. Jeśli znasz jego zainteresowania, na pewno będzie łatwiej. Wymień ulubiony zespół, film, albo temat, który go dotyczy. W ten sposób odwrócisz uwagę od tej całej presji, jak szybko odpisujesz i co dokładnie. Będzie chciał zabłysnąć i zaangażuje się. 

Nie pisz, kiedy jest zajęty

Jeśli wiesz, że jest teraz z kolegami, albo w pracy, nie zasypuj go smsami. To pewna droga do wkurzenia go. Faceci nie lubią, kiedy dookoła nich sporo się dzieje, a tu jeszcze dziewczyna rozkręca o to dramę przez cały dzień. Lepiej zostaw go w spokoju i powiedz: Baw się dobrze. Na pewno wróci.

Bądź uwodzicielska, ale z umiarem

Odrobina flirtu zwróci jego uwagę, ale jeśli przesadzisz udowodnisz, że nie masz szacunku do samej siebie. Zadbaj o te granicę, zwłaszcza na początku. Bądź seksowna, ale też daj mu pomarzyć. 

Nie schodź od razu na trudne tematy

Prowadź swobodną rozmowę, poruszając tematy, które są dla Ciebie ważne, ale nie serwuj mu emocjonalnej bomby już na samym początku. Powstrzymaj się od opowiadania szczegółów dotyczących swoich przeszłych relacji. Daj mu przejąć inicjatywę, a zostanie na dłużej. 

Zobacz również: 8 typów kobiet, których boją się mężczyźni. Twierdzą, że nie dają im swobodnie żyć

Polecane wideo

Swojego chłopaka nazywa tatusiem. Na randki zakłada śpioszki i pieluchę
Swojego chłopaka nazywa tatusiem. Na randki zakłada śpioszki i pieluchę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie