8 sygnałów alarmowych, że utknęłaś w związku z socjopatą

Coś Ci to przypomina? Uciekaj!
8 sygnałów alarmowych, że utknęłaś w związku z socjopatą
Fot. Unsplash (Adrian Dascal) & Pexels
25.10.2020

Zaburzenie osobowości podobne do psychopatii, przejawiające się nierespektowaniem podstawowych norm moralnych i wzorców zachowań w społeczeństwie oraz brakiem głębokiej troski o drugiego człowieka (Wikipedia). Coś ci to przypomina? Tak brzmi encyklopedyczna definicja socjopatii.

Zobacz również: Miłosny test 4 pytań. Dla niektórych wynik okaże się bardzo bolesny

Jest jednym z objawów osobowości dyssocjalnej, czyli zaburzenia osobowości, które według badań występuje trzykrotnie częściej wśród mężczyzn niż kobiet. Istnieje więc spore ryzyko, że prędzej czy później trafisz na kogoś takiego. A być może nawet spróbujesz stworzyć z nim związek.

Jak go rozpoznać i czy to może się udać? Odpowiedź na to pytanie przynosi poradnik opublikowany na łamach yourtango.com. Według autorów znaków ostrzegawczych należy szukać nie tylko w drugiej połowie, bo równie istotna jest obserwacja własnych reakcji.

para trzymająca się za ręce

Jak rozpoznać socjopatę?

#1 Strach

Jeśli na samą myśl o spotkaniu z nim odczuwasz dyskomfort, a może nawet lęk - coś ewidentnie jest na rzeczy. Najwyraźniej zauważyłaś już jego porywczość i obawiasz się nagłego wybuchu. Już mu się to zdarzyło.

#2 Dreszcze

Kiedy ukochany na nas spogląda, wtedy zazwyczaj odczuwamy błogość. Spojrzenie socjopaty ma w sobie jednak coś nieodgadnionego, co sprawia, że włosy stają dęba, a ciarki rozchodzą się po całym ciele.

#3 Problemy z oddychaniem

Jeden z podstawowych objawów zdenerwowania, który pojawia się w najbardziej stresujących momentach. Obcowanie z partnerem raczej nie powinno do nich należeć. Przy nim musisz czuć się beztrosko.

#4 Płacz

Zastanów się, ile razy przez niego płakałaś. I nie mówimy w tym momencie o łzach wzruszenia czy śmiechu. Kiedy związek staje się zbyt dużym obciążeniem emocjonalnym, wtedy ciało i umysł reagują właśnie w ten sposób.

Zobacz również: 12 sygnałów, że on traktuje Cię przedmiotowo

tajemniczy mężczyzna

#5 Łomotanie serca

Tym razem nie z podekscytowania czy pożądania. Szybsze bicie serca i podniesione ciśnienie mogą być objawami przerażenia. Czujesz, że utknęłaś w związku z człowiekiem, który jest do wszystkiego zdolny.

#6 Rozstrój żołądka

Zazwyczaj pojawia się na chwilę przed kolejnym spotkaniem. Idziesz na nie, choć wcale nie masz ochoty i wiesz, że może zakończyć się ostrym spięciem. Ciało próbuje dać ci do zrozumienia: zostań, bo ten związek wcale ci nie służy.

#7 Koszmary nocne

Życie w permanentnym stresie prędzej czy później musi odbić się na psychice. Funkcjonując w ciągłym napięciu coraz trudniej ci także odpocząć. Szczęśliwie zakochana kobieta powinna spać błogo i spokojnie.

#8 Złe przeczucia

Jeszcze nie potrafisz nazwać spraw po imieniu, ale w głębi duszy czujesz, że z tym facetem jest coś nie tak. Najważniejsze, by nie ignorować kolejnych przesłanek, które to potwierdzają. Strach nie bierze się znikąd.

Zobacz również: Nigdy nie ufaj facetowi, który okazuje miłość w ten sposób. To pułapka

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 25.10.2020 14:47
Powinnaś opierdooolic rybę to wszystkie 8 problemów zniknie.
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 25.10.2020 07:11
Kto przy zdrowych zmysłach spotyka się z drugą osobą mając takie odczucia ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie