Po tym rozpoznasz, że nieśmiały chłopak coś do Ciebie czuje. Łatwo to przeoczyć

Niepewni siebie mężczyźni okazują zainteresowanie w nietypowy sposób.
Po tym rozpoznasz, że nieśmiały chłopak coś do Ciebie czuje. Łatwo to przeoczyć
Fot. Unsplash (Annie Spratt)
12.10.2020

Brak pewności siebie bardzo często jest postrzegany jako wada. Niektórzy próbują z tym walczyć, co nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Dla innych nieśmiałość to po prostu cecha, z którą trzeba nauczyć się funkcjonować.

Zobacz również: Nigdy nie ufaj facetowi, który okazuje miłość w ten sposób. To pułapka

To wyzwanie nie tylko dla wstydliwej osoby, ale także jej najbliższego otoczenia. Powściągliwi i małomówni ludzie okazują emocje w zupełnie inny sposób, który nie tak łatwo rozszyfrować. Zwłaszcza w relacji damsko-męskiej, bo jeśli facet nie okaże wyraźnie swojego zainteresowania, wtedy obiekt jego westchnień może to przegapić.

Portal yourtango.com podpowiada, na co warto zwrócić uwagę.

pisanie sms

#1 Szuka powodów, by być blisko

Aranżuje sytuacje, które pozwolą mu się z tobą zobaczyć. Nie są to oficjalne randki. Spotykacie się niby przy okazji, choć to efekt jego strategii.

#2 Zdradza go mowa ciała

Niektórych rzeczy po prostu nie da się ukryć. Przy tobie prostuje plecy, wypina klatkę piersiową, a jego nogi i ręce w niekontrolowany sposób zwracają się w twoim kierunku.

#3 Wydaje się zdenerwowany

Mało tego - rzeczywiście zjada go stres, bo chce wypaść jak najlepiej. Analizuje każdy swój gest i słowo, dlatego zajmuje mu to tak dużo czasu.

#4 Natychmiast odwraca wzrok

A to najlepszy dowód na to, że ukradkiem na ciebie spoglądał. Kontakt wzrokowy wyraźnie go peszy, co jest dość częstym odruchem u nieśmiałych osób.

#5 Woli słuchać, niż mówić

Odgrywa rolę powiernika, któremu możesz się ze wszystkiego wygadać. On jedynie potakuje, ale nie dlatego, że jesteś mu obojętna. Po prostu nie chce niczego zepsuć.

#6 Naśladuje twoje gesty

Robi to najprawdopodobniej zupełnie nieświadomie, co tym bardziej potwierdza uczucie, którym cię obdarzył. Dotyka swoich włosów chwilę po tym, jak ty to zrobiłaś? To nie przypadek.

Zobacz również: 12 niezręcznych zachowań, po których poznasz, że on stracił dla Ciebie głowę

nieśmiały

#7 Wysyła coraz więcej wiadomości

Ludzie niepewni siebie często preferują kontakt na odległość. Są bardzo wygadani, kiedy mogą to napisać. W wiadomościach tekstowych pozwalają sobie na więcej, niż twarzą w twarz.

#8 Nie trzeba go prosić o pomoc

Sam ją oferuje, bo to jego sposób na utrzymanie twojej uwagi. Nawet jeśli nie prosisz o wsparcie, on i tak najprawdopodobniej wyjdzie z inicjatywą.

#9 Wysyła swoich znajomych

Jeśli jego kumpel wyraźnie sugeruje, że mu się podobasz - niemal na pewno jest wysłannikiem nieśmiałego adoratora. Sam boi się do tego przyznać.

#10 Przekracza swoje granice komfortu

Zauważyłaś już, że łatwo się peszy, nie jest typem imprezowicza i wszystkiego się krępuje, a mimo to próbuje dotrzymać ci kroku? Właśnie tak się poświęca.

#11 Lubi każdy twój wpis

Jak już wspomnieliśmy, w świecie wirtualnym pozwala sobie na o wiele więcej. Jego lajki i komentarze pod każdą twoją internetową aktywnością to nie przypadek.

#12 Pracuje nad swoim wizerunkiem

Zaczął ćwiczyć, zmienił fryzurę, modnie się ubiera albo zainwestował w drogie perfumy, choć wcześniej było mu wszystko jedno? To prawdopodobnie także dla z twojego powodu.

Zobacz również: Miłosny test 4 pytań. Dla niektórych wynik okaże się bardzo bolesny

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie