10 niepokojących sygnałów, że to nie miłość, a zaślepienie

Jeszcze będziesz przez niego cierpiała.
10 niepokojących sygnałów, że to nie miłość, a zaślepienie
Fot. iStock
02.11.2020

Podejmowanie decyzji pod wpływem silnych emocji rzadko kończy się dobrze. Chyba, że mówimy o uczuciach, bo nad tymi trudno zapanować. Czasami płomienny romans przemienia się w dojrzały związek na długie lata, ale bywa i tak, że nigdy nie wychodzi z pierwszej fazy. To relacja bez przyszłości.

Zobacz również: W ilu związkach będziesz, zanim spotkasz tego jedynego? To trochę potrwa

Jak ją w porę rozpoznać, aby nie tracić czasu i nerwów na znajomość, która fatalnie rokuje? Odpowiedź na to pytanie przynosi „Your Tango”. Poradnik opublikowany na łamach portalu pozwala spojrzeć na obiekt naszych westchnień z zupełnie nowej perspektywy.

Czy to rzeczywiście ten jedyny? A może tylko chwilowe zaślepienie?

para

Ślepa miłość

#1 Nie dostrzegasz żadnych jego wad

Masz wrażenie, że chwyciłaś Boga za nogi i nikogo lepszego już nie spotkasz. Wszystko, co mogłoby świadczyć na jego niekorzyść, odruchowo odrzucasz, bo nie chcesz się rozczarować. Wpatrujesz się jak w obrazek i czujesz się niegodna tej znajomości.

#2 Do głosu dochodzi jedynie pożądanie

Świetnie dogadujecie się w sypialni, ale poza nią tak naprawdę nie macie zbyt wiele do powiedzenia. Różnią was poglądy, spojrzenie na świat, priorytety, historia. Czujesz, że coś nie gra, ale fizyczna bliskość rozwiewa wszelkie wątpliwości.

#3 Jesteś w stanie zrobić dla niego wszystko

Dosłownie wskoczyłabyś za nim w ogień. Tak bardzo zachłysnęłaś się uczuciem, którym go obdarzyłaś, że jesteś w stanie podjąć nawet najbardziej nieodpowiedzialną decyzję. Byle tylko zapunktować w w jego oczach.

#4 Zapominasz o własnych potrzebach

Jesteś na każde zawołanie i robisz wszystko, co sprawia mu przyjemność. Ale to powinno działać w dwie strony. Tymczasem on nie jest gotowy na żadne poświęcenie. Uzależnił cię od siebie i po prostu to wykorzystuje.

#5 Przejawiasz oznaki uzależnienia

Chcesz być z nim 24 godziny na dobę, a kiedy tylko zniknie z pola widzenia, wtedy popadasz w czarną rozpacz. Po kolejnym spotkaniu czujesz ulgę, która nie trwa jednak zbyt długo. Czujesz, że coś jest nie tak, ale nie potrafisz się uwolnić.

Zobacz również: Miłosny test 4 pytań. Dla niektórych wynik okaże się bardzo bolesny

para

#6 Koncentrujesz się tylko na tu i teraz

Planowanie ogranicza się co najwyżej do kolejnego wieczoru. W tej relacji nie ma miejsca na szczere wyznania i rozmowę o potrzebach. Jest miło, więc po to psuć? - myślisz sobie i nic z tym nie robisz.

#7 Intymność ma wyłącznie fizyczny charakter

Głęboka relacja to nie tylko fajerwerki w sypialni, ale także słynne „porozumienie dusz”. Nadawanie na tych samych falach, bezgraniczna szczerość, troska, czułość. Zastanów się, czy on na pewno ci to daje.

#8 Wasza relacja stoi w miejscu

To całkiem przyjemna stagnacja, bo do głosu wciąż dochodzi pożądanie, ale czy na pewno tego oczekujesz od miłości swojego życia? Związek to nieustanny rozwój. Jeśli w ogóle nie rozmawiacie o wspólnej przyszłości, to nie wróży zbyt dobrze.

#9 Boisz się pokazać prawdziwą siebie

Kiedy go poznałaś, wtedy założyłaś maskę, dzięki której chciałaś mu się przypodobać. Czas mija, a ty wciąż robisz dobrą minę do złej gry. Byle tylko nie podpaść ideałowi. Na dłuższą metę tak się jednak nie da.

#10 Nie czerpiesz niczego z tej relacji

Jest fajnie, nawet przyjemnie, ale nic więcej. Partner nie daje ci poczucia bezpieczeństwa i nie czujesz, że przy nim rozkwitasz. Nawet jeśli masz większe potrzeby, to na wszelki wypadek o tym nie wspominasz. Tylko po co się tak męczyć?

Zobacz również: Twój chłopak ma tyle lat? To może być ten jedyny

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie