Czy masz tzw. „twarz flirciary”?

Tajemnica sukcesu tkwi w 3 drobnych elementach.
Czy masz tzw. „twarz flirciary”?
Fot. Unsplash
30.09.2020

Na każdym kroku podlegamy ocenie. Analizowane są wszystkie nasze gesty, spojrzenia i słowa. To od nich zależy, w jaki sposób jesteśmy odbierani, a wyniki badania zrealizowanego na Uniwersytecie Kansas tylko to potwierdzają. Amerykańscy naukowcy wzięli pod lupę kobiecą twarz.

Zobacz również: Miłosny test 4 pytań. Dla niektórych wynik okaże się bardzo bolesny

Nie tyle jej wygląd, co mimikę i charakterystyczne dla nas tiki. Zwłaszcza te, które pojawiają się w momencie, gdy poznajemy kogoś interesującego i koniecznie chcemy go uwieść. Na podstawie obserwacji eksperci wskazali 3 znaki rozpoznawcze każdej flirciary.

Ty też to robisz, kiedy chcesz kogoś poderwać?

randka

Psychologia podrywu

Naukowcy nie mają wątpliwości, że w relacjach międzyludzkich rządzą bardzo powtarzalne gesty. Wykonujemy je wręcz podświadomie, bo uważamy, że właśnie tak powinniśmy się w konkretnej sytuacji zachować. A nawet jeśli panujemy nad swoimi odruchami, to i tak nie mamy zamiaru z nich zrezygnować.

Psycholodzy nie tylko zbadali naszą postawę, ale potwierdzili również, że to wyjątkowo skuteczna strategia. Obserwujący nas mężczyzna od razu zrozumie, jakie są nasze zamiary i jeśli ma ochotę na bliższą znajomość - na pewno je odwzajemni.

Flirtowanie zazwyczaj wygląda bardzo podobnie.

Zobacz również: 3 cechy nielubianych osób. Takim zachowaniem nie wzbudzisz sympatii

para

Flirt z facetem

#1 Przechylona głowa

W tej pozie wydaje nam się, że jesteśmy bardzo zalotne. I mamy całkowitą rację. Warto od czasu do czasu pokazać się z profilu, bo wtedy mężczyzna może podziwiać nas w całej okazałości. On doskonale rozumie, że w ten sposób „wdzięczymy się” do niego i raczej nie ma nic przeciwko.

#2 Delikatny uśmiech

Nie może być zbyt szeroki, bo ten kojarzy się z rozbawieniem, a nawet brakiem powagi. Subtelny uśmiech to minimalne podniesione kąciki ust i przyjazny wyraz twarzy, ale bez pokazywania wszystkich zębów i marszczenia twarzy.

#3 Głębokie spojrzenie

Jednak bez przesady, bo mężczyzna nie może odnieść wrażenia, że świdrujesz go wzrokiem. Od czasu do czasu spoglądamy prosto w jego oczy, wysyłając w ten sposób jasny komunikat: chcę cię bliżej poznać, bo chyba nadajemy na tych samych falach.

Ty też to robisz?

Zobacz również: 11 cech osoby inteligentnej emocjonalnie

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie