8 powodów, dla których on nigdy nie zostawi żony dla kochanki

Dowiedz się, co tak naprawdę myśli niewierny facet.
8 powodów, dla których on nigdy nie zostawi żony dla kochanki
fot. Unsplash (Emma Valerio & Chris Yang)
01.10.2020
Wiktoria Sobocińska

Budowanie relacji nie jest wcale prostą sprawą. Składa się na to wiele trudności, które należy wspólnie pokonywać. Niektóre znajomości zaczynają z czasem robić się dwuznaczne, a w efekcie pojawia się zazdrość oraz niepewność. Kiedy jesteście związani na zawsze, takie sytuacje urastają do rangi prawdziwego problemu. Zaczynasz wątpić w związek i wierzysz, że w końcu dobiegnie końca.

Zobacz również: 7 faktów, które musisz zrozumieć, jeżeli jesteś jego kochanką

Choć on może zgrywać nieszczęśliwego męża, który u kochanki znajduje zaspokojenie swoich potrzeb i uznanie, to tak naprawdę i tak zostanie przy Tobie. Jeśli jesteś w stanie wybaczyć romans czy flirt żonatemu mężczyźnie, dowiedz się, dlaczego nie masz się o co martwić. Co myśli niewierny facet?

Powody dla których facet nie odejdzie do kochanki

Kochanka jest tylko fantazją

Kochanka jest dla niego wyłącznie formą odskoczni i żyje poza jego codziennością. Nie zna go tak dobrze, jak Ty, ale też nie wiąże się z żadnymi oczekiwaniami i obowiązkami. Zawsze dobrze wygląda, nie odmawia seksu, niczego nie wymaga. To nierealne. Żadna kobieta nie zachowuje się tak, gdy w grę wchodzi prawdziwe życie. Taki stan rzeczy nie może trwać wiecznie i on dobrze o tym wie.

Nie chce znów zaczynać od nowa

Małżeństwo to dla niego strefa komfortu, z której on niekoniecznie chce wychodzić. Poznawanie kogoś od nowa, docieranie się, rozmawianie, budowanie relacji... to wszystko przeszedł już dawno z Tobą. Choć w związku może pojawić się z czasem nuda i monotonia, to jednak ta instytucja daje mu poczucie pewności i stabilności. On wie, czego spodziewać się po żonie i nie jest gotowy na trudne rozstanie.

Chce dobra dzieci

Jeżeli posiadacie dzieci to mąż na pewno będzie kierował się ich dobrem. Bardzo mu na nich zależy i nie chce widywać się z nimi rzadziej. Wizja ich cierpienia sprawia, że chęć utrzymywania romansu znacznie opada. W końcu trzeba będzie powiedzieć im prawdę. Taka rozmowa przeraża nawet największych twardzieli.

Aspekty prawne i finansowe

W końcu od związku małżeńskiego wcale nie jest tak łatwo uciec. Proces związany z rozwodem to dla mężczyzny prawdziwa udręka! Do tego cała biurokracja, podział dóbr, alimenty...  Rozstanie z żoną to też okrutny cios dla wspólnego majątku. To wszystko jest w końcu owocem dorobku dwojga ludzi. Pracowaliście na to całe swoje życie. I po co decydować się na tyle trudności i poświęceń dla jednej kochanki?

Nie szanuje tej drugiej

Mężczyzna może być zły lub znudzony małżeństwem, ale zawsze będzie miał do niego szacunek. Jest to coś, co sam stworzył, budował i dbał o to przez lata. Gdyby naprawdę kochał tę drugą kobietę, to nie wracałby ciągle do swojej żony i nie okłamywał jej, że będzie inaczej, tylko podjął decyzję. 

Boi się o swój wizerunek

Niewierni mężczyźni są bardzo napiętnowani przez środowisko, a już zwłaszcza ci, którzy są żonaci. On nie może sobie pozwolić na taką rysę na swoim wizerunku. To piętno będzie się za nim ciągnęło jeszcze długo po rozwodzie.

Czerpie korzyści z małżeństwa

Małżeństwo kojarzy mu się tak naprawdę z bezpieczeństwem i domowym ciepłem. Miło jest wrócić do żony i dzieci, mieć w życiu coś stałego i rozwijać to. Te piękne profity sprawiają, że on nie może z tego zrezygnować.

Łączą go wspomnienia

W związek inwestujemy swoje lata młodości, wykonaną pracę, dużo czasu, a nawet pieniędzy. Do tego setki wspólnych wspomnień, pamiątek, poświęceń i rytuałów. Nie da się tego wymazać z pamięci, a tym bardziej przenieść na inną kobietę. Takie piękne chwile zbliżają już na zawsze. Przelotny romans przy takim dorobku zwyczajnie się nie opłaca.

Zobacz również: „Dlaczego on nie był mi wierny?”. 4 prawdziwe powody, dla których ludzie w związkach zdradzają

Polecane wideo

Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać
Co mówi o facecie jego znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 13:57
O JAKIM SZACUNKU DO ZONY TU MOWA?!JEZELI FACET ZDRADZA ZONE TO ZWYKŁA KU..A NIE FACET
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 17:59
Zabawna perspektywa ;) wybacz misiowi, bo on cię nie zostawi. Tak na 1000% nie zostawi. Tylko że to nie jest prawda, bo spora część tych misiów właśnie zostawia. To, że związek z kochanką zwykle nie trwa do końca życia, to inna sprawa, ale po co pisać, że nigdy przenigdy nie zostawi, skoro to nie jest prawda?
zobacz odpowiedzi (1)
46XY (Ocena: 5) 01.10.2020 10:41
Jeśli facet jest świnią albo męską cipą, to na pewno nie będzie się przejmował dziećmi. Przykre, ale zwykle tak to wygląda...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 08:37
Dobrze napisane
odpowiedz

Polecane dla Ciebie