5 sygnałów, że Waszej relacji nie można jeszcze nazwać związkiem

I być może nigdy do tego nie dojdzie.
5 sygnałów, że Waszej relacji nie można jeszcze nazwać związkiem
Fot. Unsplash (Logan Weaver)
15.09.2020

Lubimy nazywać rzeczy po imieniu, a raczej nie przepadamy za niedopowiedzeniami. Chcemy wiedzieć, na czym dokładnie stoimy i do czego to prowadzi. Z tym jednak różnie bywa, na co najlepszym dowodem są relacje międzyludzkie. Zwłaszcza damsko-męskie.

Zobacz również: 10 rzeczy, które powinniście zrobić po 3 miesiącach związku

Zazwyczaj sprawa jest ewidentna: jesteśmy razem, tworzymy związek, pragniemy go rozwijać i mamy wspólne plany na przyszłość. Czasami jednak gubimy się w domysłach, bo nie potrafimy szczerze porozmawiać o naszej relacji. Znajomość przybiera dziwną formę, co na dłuższą metę staje się bardzo męczące. Uczucie przegrywa z niepewnością.

Czy Was też to dotyczy? - pyta ekspertka ds. związków cytowana przez wellandgood.com. I podpowiada, co może o tym świadczyć.

chłopak

Czy jesteśmy w związku?

#1 Nie jesteś częścią jego życia

Co najwyżej drobnym elementem, który w każdej chwili można wymienić lub zastąpić. To bardziej znajomość, niż głęboka relacja. Łączy was poczucie humoru, zainteresowania, sprawy łóżkowe, ale niewiele więcej. Czy znasz jego przeszłość? Wiesz, czego najbardziej się boi? Czy zwierza się ze swoich problemów? Partnerowi powinniśmy mówić o wszystkim. Chyba, że jesteś tylko koleżanką.

#2 Nie nazywasz jego znajomych swoimi przyjaciółmi

Oczywiście nie musisz od razu pokochać jego kumpli, ale po pierwsze - wypadałoby ich poznać, a po drugie - przynajmniej postarać się znaleźć z nimi wspólny język. Jeśli odcinasz się od znajomych partnera, to znaczy że nie do końca ci na nim zależy. I vice versa. W dojrzałej relacji nie musimy wybierać pomiędzy drugą połową a własną paczką, którą budowaliśmy przez lata. Ignorując ich - ignorujesz także jego.

#3 Nie bierzesz udziału w uroczystościach rodzinnych

Bez względu na to, czy nie jesteś na nie zapraszana, a może odrzucasz każdą propozycję. Osoby poważnie myślące o wspólnym życiu nie mogą funkcjonować w oderwaniu od otoczenia. Rodzina jest i zawsze będzie, dlatego powinniśmy wprowadzić do niej ukochaną osobę i nie odcinać się, jeśli partner wychodzi z taką inicjatywą. Pragniesz mieć go tylko dla siebie, a rodziców i rodzeństwa nie chcesz znać? To nie zadziała.

Zobacz również: Miłosny test 4 pytań. Dla niektórych wynik okaże się bardzo bolesny

związek

#4 Nie informuje o swoich planach

Jeśli już, to dopiero po fakcie, kiedy przestają być planami, a stają się rzeczywistością. Podejmuje ważne decyzje, zupełnie nie licząc się z twoim zdaniem. Może to świadczyć o braku elementarnego zaufania, a na pewno poważnych kłopotach w komunikacji. Widocznie nie myśli o waszej relacji „my”, co trudno nazwać związkiem. Bycie razem wymaga podejmowania wspólnych działań.

#5 Nie znasz go do końca

Każdy ma jakieś tajemnice i czasami potrzebujemy wielu lat, żeby przejrzeć partnera na wylot. A nawet wtedy może nas zaskoczyć. Problem pojawia się w momencie, kiedy chcesz go lepiej zrozumieć i trafiasz na ścianę. On nie chce za dużo powiedzieć - nie tylko dlatego, że jest skryty. Najwyraźniej jest między wami niewidzialna bariera, bez przełamania której nigdy nie będziecie mogli nazwać tej relacji związkiem. Raczej układem.

Zobacz również: Po tych słowach rozpoznasz, że nie jesteś dla niego tylko koleżanką

Polecane wideo

Miłosny horoskop na wrzesień
Miłosny horoskop na wrzesień - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.09.2020 17:08
#2 Nie nazywasz jego znajomych swoimi przyjaciółmi Czy nie widzicie niczego złego w tym stwierdzeniu? Albo znajomi albo przyjaciele. Między tymi dwoma wyrazami jest duża różnica. Niby czemu miała bym się przyjaźnić ze zwykłymi znajomymi chłopaka (skoro są dla niego tylko luźną znajomością).
odpowiedz
Ciwkafska (Ocena: 5) 15.09.2020 09:54
Droga przemądrzała Redakcjo, a co, jeśli to mamusia nie chce znać swojego „zięciunia” i ignoruje jego istnienie?
odpowiedz
Ciekafska (Ocena: 5) 15.09.2020 09:53
Droga przemądrzała Redakcji, o co, jeśli to mamusia nie chce znać swojego „zięciunia” i ignoruje jego istnienie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2020 09:01
Pierwsze trzy symptomy w zdrowym związku, w którym obie osoby utrzymują autonomię, nie muszą świadczyć o niczym złym. Można kochać na zabój konkretną osobę i jednocześnie szczerze nie znosić sióstr, braci, szwagrów, kuzynów czy psiapsiółek (działa to w obie strony), co wcale nie oznacza, że relacja jest powierzchowna czy nieszczera. W ogóle tendencja do bycia razem 24/7 i robienia wszystkiego razem to toksyczne zachowanie, ale co kto lubi...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie