Myślisz o powrocie do swojego byłego? Najpierw koniecznie zadaj mu 5 pytań

One mogą zadecydować o waszym „być albo nie być”.
Myślisz o powrocie do swojego byłego? Najpierw koniecznie zadaj mu 5 pytań
Fot. Unsplash
14.09.2020

Dni i tygodnie tuż po rozstaniu potrafią być naprawdę trudne. Wielu byłych partnerów całkowicie zrywa ze sobą kontakt, ponieważ w ten sposób jest im łatwiej uporać się z tym, co właśnie dzieje się w ich uczuciach i myślach. Jednak trudno pozbyć się starych nawyków i przyzwyczajeń. Jeśli do tej pory codziennie rozmawiałaś ze swoim eks i nagle ten kontakt się urywa, pragnienie tego, aby chwycić za telefon i wybrać jego numer może być naprawdę trudne do przezwyciężenia.  

Zobacz również: 7 sytuacji, w których rozstanie jest błędem. Powinniście dać sobie jeszcze jedną szansę

Świeżo po rozstaniu wiele osób zastanawia się też, czy decyzja o zerwaniu nie została podjęta zbyt pochopnie i zmaga się z dylematem, czy nie dać sobie drugiej szansy i nie wrócić do eks. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, a konsekwencje takiej decyzji mogą okazać się bardzo negatywne - albo wręcz przeciwnie. Dlatego jeśli ty i twój były partner myślicie o tym, aby do siebie wrócić wcześniej koniecznie przeprowadź z nim szczerą rozmowę i zadaj mu 5 kluczowych pytań. Odpowiedzi twojego byłego/przyszłego chłopaka pomogą ci stwierdzić, czy wasza relacja zasługuje na drugą szansę czy też lepiej zostawić ją w przeszłości. 

Czy wrócić do byłego? Najpierw zadaj mu te 5 pytań

Fot. Unsplash.com

Czy wrócić do byłego? Najpierw zadaj mu te 5 pytań

Czy daliśmy sobie odpowiednio dużo czasu? 

Jeśli chodzi o związki, jednym z najbardziej kluczowych elementów jest właściwy czas. Może się zdarzyć, że poznaliście się i nawiązaliście porozumienie, ale oboje byliście w innych relacjach. Albo jedno z was nie było gotowe na to, by w pełni zaangażować się w nową znajomość. Być może zapałaliście do siebie uczuciem, ale okoliczności nie sprzyjały byciu razem. Czas ma wielkie znaczenie w miłości. Nie inaczej jest jeśli zastanawiacie się nad tym, by dać sobie drugą szansę. Jeżeli od rozstania minęło niewiele czasu (np. tydzień lub dwa) wasze rany mogą być jeszcze zbyt świeże. Prawdopodobnie nie mieliście szansy dokładnie przemyśleć waszego związku, problemów, które doprowadziły do rozstania ani tego, jak wyobrażacie sobie dalszą relację. Spróbujcie wspólnie odpowiedzieć na pytanie czy minęło odpowiednio dużo czasu, aby podjąć decyzję o powrocie do siebie. W takim przypadku dni spędzone osobno mogą wam pomóc. 

Jakie wnioski wyciągnąłeś z naszego rozstania? 

Rozstania są bardzo bolesnymi doświadczeniami - ale to doświadczenia, z których mimo wszystko wyciągamy istotne lekcje na przyszłość. Dowiadujemy się czegoś nowego i ważnego nie tylko na temat relacji, ale też na temat samych siebie i tego, jak funkcjonujemy z innymi ludźmi. Zadaj swojemu byłemu pytanie, jaką lekcję wyciągnął z waszego rozstania i do jakich wniosków doszedł. Na tej podstawie będziesz mogła określić motywy, dla których on chce do ciebie wrócić. 

Czy jest coś, co chciałbyś mi powiedzieć? 

Zadając byłemu to pytanie musisz liczyć się z tym, że możesz usłyszeć coś, co ci się nie spodoba. Jednak jeśli w związku cenisz sobie przede wszystkim szczerość zdecydowanie powinnaś chcieć poznać taką odpowiedź. W takiej sytuacji ważne jest, abyś dała swojemu eks przestrzeń do tego, by mógł szczerze powiedzieć o swoich uczuciach – w tym negatywnych. Lepiej też, abyś odłożyła swoje emocje na bok i cierpliwie wysłuchała wszystkiego, co twój były ma ci do powiedzenia. 

Co teraz zmieni się w naszej relacji? 

Zanim podejmiecie decyzję o tym, aby do siebie wrócić, oboje powinniście zdawać sobie sprawę z tego, że wasza relacja już nigdy nie będzie taka jak przedtem – co nie oznacza, że musi być gorsza. Tutaj wszystko zależy od was. Ale zdecydowanie nie powinnaś godzić się na zachowania, które nie pasowały ci za pierwszym razem i które przyczyniły się do waszego rozstania. Zerwanie powinno być dla was obojga okazją do tego, aby dokładnie przeanalizować swoje zachowanie i wyzbyć się tego, co w waszym związku było krzywdzące i toksyczne. 

Czy byłeś z innymi dziewczynami po naszym zerwaniu? 

W tym pytaniu nie chodzi o poznawanie pikantnych szczegółów ani o wzbudzenie w partnerze poczucia winy. Nie chodzi też o to, aby wypominać mu relację z inną osobą podczas kłótni i używać tego faktu jako karty przetargowej. Chodzi przede wszystkim o szczerość oraz o twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli twój eks podczas waszej przerwy w relacji miał kontakty seksualne z innymi osobami nie powinien zatajać przed tobą tego faktu. Jeżeli zależy mu na tobie i twoim zdrowiu nie powinien też mieć oporów przed wykonaniem odpowiednich badań oraz zadbaniem o wasze wspólne bezpieczeństwo i komfort. 

Zobacz również: Co powiedziałabyś facetowi, który złamał Ci serce? 9 szczerych wyznań

Polecane wideo

To ona ma największe powodzenie w „Hotelu Paradise 2”! Kim jest Dominika Konował?
To ona ma największe powodzenie w „Hotelu Paradise 2”! Kim jest Dominika Konował? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.09.2020 20:50
To trochę podobnie jak u mnie i też nie wiem co zrobić... Jestem w nowym związku od 1,5 roku, ale wciąż myślę o moim byłym. W sumie jestem szczęśliwa teraz, ale cały czas tęsknię za tym co łączyło mnie z moim byłym chłopakiem, a byliśmy razem prawie 10 lat.. Nasze drogi zaczęły się rozchodzić, a my baliśmy się chyba rozmów i konfrontacji, więc po prostu zakończyliśmy związek. Minęło 2,5 roku, a ja cały czas myślę o tym co nasz łączyło i nie wiem co zrobić.. Mam wrażenie, że to była miłość mojego życia. Z drugiej strony swojego obecnego chłopaka bardzo kocham, a on jest we mnie szalenie zakochany, ale boję się, że to nigdy nie będzie takie wielkie uczucie..
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.09.2020 11:33
Właśnie stoję przed takim dylematem, rozstawałam się z tym chłopakiem już 3 razy, ale zawsze z mojej winy. Nie dojrzałam do tego związku, ale wiem, że on nadal mnie kocha, dbałby o mnie i szanował i nadal chciałby wrócić do mnie. Ja natomiast mam już kogoś innego, nie jestem szczęśliwa, ale jest stabilnie i boję się zaryzykować kolejny raz chociaż bardzo mnie do niego ciągnie...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie