„Przyjaciółka nie znosi mojego chłopaka. On też jej nie lubi”

Co zrobić w takiej sytuacji?
„Przyjaciółka nie znosi mojego chłopaka. On też jej nie lubi”
Fot. Unsplash (Kelly Sikkema)
11.09.2020

W idealnym świecie wszyscy się lubią, a przynajmniej akceptują. Prawdziwe życie to jednak mniejsze lub większe konflikty, tarcia i nieporozumienia. Także pomiędzy osobami, na których tak bardzo nam zależy. Te nie zawsze potrafią znaleźć wspólny język.

Zobacz również: 3 powody, dlaczego faceci odchodzą od kobiet, które nadal kochają

Przykładów nie trzeba daleko szukać. Wystarczy jedna koleżanka, która nie przepada za twoim chłopakiem. I vice versa. Napięta sytuacja między nimi prowadzi do tego, że coraz częściej musisz wybierać. Zamiast cieszyć się związkiem i przyjaźnią - zapobiegasz kolejnym kryzysom.

Jak sobie z tym poradzić, żeby nie zwariować? Kilka rad ma dla nas yourtango.com.

związek

Przyjaźń czy miłość?

#1 Posłuchaj obu stron i wyciągnij wnioski

Konflikty i niechęć nie biorą się znikąd. Ludzie oczywiście mają prawo za sobą nie przepadać, ale zawsze z czegoś to wynika. Postaraj się ustalić, w czym tak naprawdę tkwi problem. To nie musi wynikać wyłącznie z różnicy charakterów. Może się okazać, że chłopak jest zazdrosny o czas, który spędzasz z przyjaciółką. A ona nie potrafi się pogodzić z tym, że musi się tobą dzielić. Tylko wtedy masz szansę zadziałać.

#2 Znajdź czas dla każdego z nich

Jeśli mają ze sobą na pieńku i zwyczajnie nie chcą się ze sobą spotykać - pod żadnym pozorem nie zmuszaj ich do tego. Kiedy zależy ci na obu stronach konfliktu, wtedy warto podzielić uwagę. Nawet wbrew drugiej stronie, która zachęca cię do zerwania kontaktu z tą pierwszą. Masz prawo mieć zarówno chłopaka, jak i przyjaciółkę. Oni nie muszą się kochać, ale powinni zaakceptować swoje istnienie.

Zobacz również: 8 powodów, dlaczego wciąż jesteś sama, choć wcale tego nie chcesz

przyjaciółki

#3 Zachęć, by wczuli się w twoją sytuację

Być może nawet nie przyszło im to do głowy, a taka psychozabawa rzuci na sprawę zupełnie nowe światło. Poproś przyjaciółkę, aby spróbowała sobie wyobrazić, jak się czujesz, gdy ona nie szczędzi słów krytyki pod adresem twojego chłopaka. On też powinien to przemyśleć - niech wczuje się w sytuację, gdy ty każesz mu wybierać między sobą a jego kumplami. Bardzo prawdopodobne, że dzięki temu oboje odpuszczą.

#4 Pamiętaj o priorytetach

Czasami nie ma wyjścia i trzeba wybrać. Zastanów się, jak wyglądało twoje życie zanim ich poznałaś. Czy zależało ci na przyjaźni na całe życie? Czy byłaś lojalna wobec znajomych i zarzekałaś się, że skoczysz za nimi w ogień? A może priorytetem był szczęśliwy związek z facetem, który znajdzie się w centrum twojego świata? To skrajna sytuacja, ale trudno żyć w permanentnym kryzysie toczącym się wokół ciebie.

#5 Skup się na własnych potrzebach

Jeśli masz ochotę wyjechać z chłopakiem na weekend, pomimo tego, że przyjaciółka wyszła z inną propozycją - zrób to. Kiedy marzy ci się babski wieczór, a chłopak czuje się odrzucony - nie oglądaj się na niego. W przeciwnym razie staniesz się zakładnikiem obojga i na pewno nie będziesz do końca szczęśliwa. To oni powinni dojść do porozumienia, bo w końcu coś ich łączy: sympatia do ciebie. Jeśli tego nie potrafią, wtedy niech się męczą. Ty masz prawo żyć po swojemu.

W teorii brzmi łatwo, ale czy na pewno sprawdzi się w praktyce?

Zobacz również: 30 rzeczy, które powinniście zrobić razem, aby oczyścić atmosferę w związku

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.09.2020 07:49
A za pół roku się okaże, że mają romans...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2020 13:42
Moja przyjaciółka, którą znałam kilkanaście lat zerwała ze mną kontakt, bo jej mąż nie lubił mnie i mojego męża...czepiał się, że mamy za duży samochód, źle wychowujemy dziecko (wtedy niemowlaka) i parę innych rzeczy tego typu.
zobacz odpowiedzi (1)
Katarzyna (Ocena: 5) 11.09.2020 23:16
Spotkało mnie dokładnie to samo. Nie przepadam za chłopakiem mojej przyjaciółki. Są razem od ponad 10 lat. Niby nie ma w nim nic nadzwyczajnego, ale kiedyś powiedział mi wiele słów, które mnie bardzo zraniły. Był też inicjatorem różnych niemiłych sytuacji, których padałam ofiarą. Zawsze miałam wrażenie, że coś do mnie ma. Co ciekawe zanim zaczęli być razem to każda z nas go traktowała, jak kolegę i się wszyscy dogadywaliśmy świetnie. Potem coś się zmieniło. Przyjaciółka wie, że średnio się z nim dogaduję więc nasze kontakty ograniczyły się do jej urodzin i imprez, które ona organizuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.09.2020 07:29
Też nie lubiłam chłopaka przyjaciółki bo był dla mnie zwyczajnie wredny i chamski. Ale akceptowałam jej wybór, ja nikogo nie miałam, wiec spotykałyśmy się zawsze we dwie. Nie z każdym możemy się przyjaźnić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie