Pozwala rozkochać w sobie każdego faceta. Na czym polega technika Matching and Mirroring?

Wystarczy sprytna mowa ciała.
Pozwala rozkochać w sobie każdego faceta. Na czym polega technika Matching and Mirroring?
fot. iStock (nd3000)
29.08.2020

Kiedy spotykasz się z mężczyzną na randkę, zawsze chcesz zrobić jak najlepsze wrażenie. Dobierasz odpowiedni strój, makijaż i rozmyślasz nad tematami do rozmowy. Czasami czujesz się jak na castingu, ponieważ jak w tak krótkim czasie można pokazać się od swojej najlepszej strony? Poza tym, już dawno straciłaś zapał do przejmowania inicjatywy w kwestii flirtowania. Na szczęście jest na to sposób. Badania udowadniają, że wystarczy odpowiednia mowa ciała, aby facet był Tobą oczarowany. Co więcej, zaczniecie nadawać na tych samych falach. Nie wierzysz? Wypróbuj to sama.

Zobacz również: 8 absolutnie podstawowych pytań na pierwszą randkę

Na czym polega Matching and Mirroring?

Taką technikę możesz wykorzystać nie tylko na randce, ale również na ważnych spotkaniach, aby rozmówca poczuł się przy Tobie pewnie i bezpiecznie. Dzięki temu będzie chciał utrzymać z Tobą kontakt i spotkać się ponownie - to naprawdę działa! Co trzeba zrobić?

Matching and Mirroring odnosi się do naszej mowy ciała. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o dopasowanie oraz efekt... lustra. Polega to na dosłownym naśladowaniu ruchów partnera.

  • Matching to subtelne i precyzyjne kopiowanie zachowań drugiej osoby. Obserwuj, co robi mężczyzna, i postaraj się naturalnie to odtworzyć. Skrzyżuj ręce, wyprostuj się, załóż nogę na nogę, nachyl się bliżej. Cały czas koncentruj się na mowie ciała.

  • Mirroring jest bardzo zbliżony do poprzedniej wersji, jednak w tym przypadku chodzi o lustrzane odbicie ruchów partnera. Naśladuj jego gesty tak, jakby widział siebie w lusterku, więc jeśli unosi w górę prawą dłoń, to Ty analogicznie podnieś lewą. I tak dalej.

Pamiętaj, aby zachować dyskrecję, ponieważ nikt nie może się domyślić, że stosujesz ten patent!

Dlaczego technika mowy ciała jest skuteczna?

Specjaliści z dziedziny NLP zapewniają o skuteczności tej metody, powołując się na ludzką podświadomość. Człowiek z reguły szuka w drugiej osobie podobieństw, a im więcej ich odczuwamy, tym chętniej chcemy spotkać się ponownie i spędzać razem czas. Nawet jeśli spójne rzeczy nie pojawią się w warstwie werbalnej, to nasz podświadomy umysł wychwyci to w mowie ciała, dzięki czemu poczujemy się bezpiecznie i blisko z osobą, z którą aktualnie rozmawiamy.

Czy w takim razie jest to rodzaj manipulacji? Zdania zapewne będą podzielone, ale nie zaszkodzi spróbować. Należy pamiętać, że mowa ciała jest jedynie dodatkiem do treści rozmowy, która jest najważniejsza. Z czasem jednak możemy nabrać wprawy w naśladowaniu ruchów i tworzeniu lustra - gdyż jak wiadomo, trening czyni mistrza. Wtedy, kto wie, być może odnajdziemy bratnią duszę, znajdziemy właściwego klienta, a nasze życie towarzyskie rozkwitnie...

Zobacz również: 7 cech najbardziej pożądanych kobiet. Nie ma nic bardziej pociągającego

Polecane wideo

Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu
Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie