8 absolutnie podstawowych pytań na pierwszą randkę

Od razu będziesz wiedziała, z kim tak naprawdę masz do czynienia.
8 absolutnie podstawowych pytań na pierwszą randkę
fot. iStock (Bobex-73)
19.08.2020

Jesteś przed ważnym spotkaniem i wpadasz w panikę - o czym rozmawiać z nową osobą? Jak zrobić dobre wrażenie? Czy nareszcie trafię na odpowiedniego partnera? Choć spontaniczność zawsze jest w cenie, to jednak nie mamy wpływu na emocje, które zwykle towarzyszą pierwszej randce.

Zobacz również: Tych 10 rzeczy facet nigdy nie powinien robić na pierwszej randce

Aby nieco ukoić nerwy, warto przygotować sobie kilka zagadnień, które pozwolą Ci lepiej poznać drugą stronę oraz rozładują napięcie. Poniżej lista pomocnych pytań przygotowana przez portal allwomenstalk.com. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć dzięki nim.

Jakie pytania zadać na pierwszej randce?

#1 Co lubisz w swojej pracy?

Nie chodzi o to, aby dowiedzieć się, jaką dokładnie kwotę zarabia mężczyzna, ale po prostu zapytać, czym się zajmuje i co mu się w tym najbardziej podoba. Różne aktywności pokażą jego wszechstronność, zaradność oraz stabilność finansową

#2 Co sprawia, że się uśmiechasz?

Poczucie humoru to niezwykle istotna sprawa. Dowiesz się, czy (i w jaki sposób!) facet potrafi wywołać uśmiech na Twojej twarzy, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Jeśli jego bawią niesmaczne i głupie filmiki, a Ciebie wyrafinowane żarty albo komedie Woody'ego Allena... raczej się nie dogadacie.

#3 Masz rodzeństwo?

To, czy ktoś jest jedynakiem może wiele powiedzieć o człowieku. Wychowując się z innymi dziećmi nabywamy różne nawyki np. dzielenia się zabawkami, pomagania sobie. Tak samo jak kolejność urodzenia względem pozostałego rodzeństwa. Starsi bracia i siostry uczą się odpowiedzialności za młodszych podopiecznych, z kolei chłopcy wychowujący się z siostrami są otwarci na kobiece tematy. Bliskość z rodziną pokaże też, czy potencjalny partner jest opiekuńczy, potrafi się komunikować oraz czy w ogóle bliscy i rodzina są dla niego ważni.

#4 Wolisz psy czy koty?

Mówi się, że ludzie dzielą się na miłośników psów i kotów. Którym z tych dwóch typów jesteś? Zapytaj o ulubionego zwierzaka, zwłaszcza, jeżeli sama jesteś miłośniczką natury i posiadasz domowego pupila. Jeśli potencjalny partner ma alergię na sierść lub nie toleruje zwierząt, to raczej kiepski materiał na Twojego chłopaka...

#5 Do jakiego miasta chciałbyś się przeprowadzić?

Odpowiedź na takie otwierające pytanie da Ci wgląd w to, jaki dana osoba prowadzi styl życia i jak wiele wspólnego macie ze sobą. Spędzanie wolnego czasu, atrakcje, kontakt z kulturą, relaks... dowiedz się, czy taki pomysł na życie odpowiada również Tobie. Jeśli ktoś marzy o karierze w wielkim mieście, a Ty o stadninie koni na wsi, raczej trudno będzie Wam pogodzić priorytety. 

#6 Ulubione danie?

Jedzenie to zawsze bezpieczny temat do rozmowy. Kto nie lubi dobrze zjeść? Pytanie dotyczące ulubionej potrawy zdradzi preferencje drugiej strony i podrzuci pomysł na to, gdzie udać się na kolejną randkę...

#7 Co jest Twoją największą pasją?

Jeżeli Twoja randka przebiega dobrze i czujecie się w swoim towarzystwie swobodnie, możesz pokusić się o kilka głębszych pytań, np. dotyczących życiowej pasji. W ten sposób dowiesz się, czy dana osoba jest interesująca, co jest dla niej bardzo ważne oraz... z czym zapewne będziesz miała dużo wspólnego, jeśli postanowisz związać się z nią na stałe.

#8 Palisz?

Na koniec warto pamiętać o tym, aby upewnić się w kwestii używek. Jeśli nie tolerujesz jakiegoś zachowania, np. palenia papierosów, raczej trudno będzie wytrzymać Ci spotkanie (oraz dalsze randki) z nałogowym palaczem. Z kolei kiedy Ty jesteś fanką kolorowych drinków, wyjście na miasto z abstynentem może okazać się męczarnią... Zawsze komunikuj swoje potrzeby od razu. To się zwyczajnie opłaca i jest inwestycją w Twoją przyszłość.

Zobacz również: Wybieram się na pierwszą randkę. Czy on na pewno za nią zapłaci?

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 19.08.2020 17:40
#9 Ruchasz się czy trzeba z tobą chodzić?
odpowiedz
Agnieszka (Ocena: 5) 19.08.2020 17:24
Był zbyt mało przystojny?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.08.2020 13:23
Bylam raz na pierwszej randce gdzie facet bardzo dokladnie wypytywal mnie o moje preferencje seksualne, pytal rowniez czy zgodzilabym sie na pewne specyficzne rzeczy ktore wymienil. Oczywscie natrudzil sie na darmo bo do seksu nigdy nie doszlo
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie