8 powodów, dlaczego wciąż jesteś sama, choć wcale tego nie chcesz

Sprawdź, czy nie sabotujesz własnych szans.
8 powodów, dlaczego wciąż jesteś sama, choć wcale tego nie chcesz
fot. Unsplash
18.08.2020

Czasami zwyczajnie nie mamy szczęścia w miłości. Nasze znajome przebierają w partnerach, by wreszcie stworzyć udany związek, a my wciąż źle inwestujemy uczucia. Zakochujemy się w nieodpowiednich osobach albo coś powstrzymuje nas przed bliższą relacją. Zamiast jednak zrzucać winę na fatum i zrządzenie losu - warto przemyśleć własne nastawienie.

Zobacz również: 10 rzeczy, które powinniście zrobić po 3 miesiącach związku

Może problem tkwi w nas? Bardzo wiele kobiet sabotuje swoje szanse na znalezienie drugiej połowy - przekonuje Tiffany Sanya, użytkowniczka platformy medium.com, która specjalizuje się w psychologii związków. Według niej samotność zazwyczaj nie wynika wcale z wrodzonego pecha czy braku atrakcyjności, ale złego nastawienia.

Sprawdź, czy przypadkiem nie postępujesz w podobny sposób.

samotność

Błędy na początku związku

#1 Źle lokujesz uczucia

Warto słuchać tego, co podpowiada nam serce, ale od czasu do czasu przydałoby się także włączyć logiczne myślenie. Zdarza się, że oczekujemy pełnego zaangażowania od osoby, która zwyczajnie nie jest gotowa na związek. Próbujemy ją osaczyć, a zazwyczaj uzyskujemy przeciwny efekt - ucieka w popłochu.

#2 Mylisz podobieństwo z identycznością

Poszukując partnera liczymy na to, że będzie miał podobne podejście do życia, poczucie humoru, cele, gust, zainteresowania i tak dalej. To całkowicie normalne, ale nie możemy oczekiwać, że będziemy identyczni. Różnice nie oznaczają, że jesteśmy niekompatybilni, choć zazwyczaj w tym momencie się wycofujemy.

#3 Dajesz z siebie za dużo i zbyt szybko

Wszystko ma odpowiednie tempo, a pośpiech w miłości raczej nie jest wskazany. W ten sposób zamęczysz partnera lub zwyczajnie go przestraszysz. Na początku znajomości warto zachować dystans i wrzucić na luz. Pospieszne deklaracje i kolejne poświęcenia bez pokrycia odbiją ci się czkawką.

#4 Masz nierealne oczekiwania

Twierdzenie, że ideały nie istnieją wydaje się raczej banalne. Może i tak, ale czas wreszcie przyjąć je do wiadomości. Jeśli poszukujesz wysokiego bruneta z sześciopakiem na brzuchu i milionami na koncie - rozczarowanie przyjdzie szybko, bo możesz go nie poznać. Warto zastanowić się nad bardziej przyziemnymi priorytetami.

Zobacz również: W ten sposób sprawdzisz, czy on widzi w Tobie materiał na dziewczynę

samotność

#5 Szukasz „tego jedynego”

Od razu chcesz wiedzieć, że to jest właśnie ten facet, z którym na pewno spędzisz resztę życia. Kiedy pojawiają się nawet najmniejsze wątpliwości - skreślasz go i kontynuujesz poszukiwania. Efekt? Twoje łowy mogą potrwać jeszcze bardzo długo. Do momentu, kiedy zrozumiesz, że to nie działa w ten sposób i każda relacja potrzebuje czasu.

#6 Oczekujesz gwarancji

Niektóre kobiety nawet nie próbują angażować się w związki, które nie wiadomo do czego prowadzą. Chcą konkretnych deklaracji i pewności, że partner już po pierwszej randce zaczął się rozglądać za pierścionkiem zaręczynowym. To jednak naprawdę mało prawdopodobny scenariusz, dlatego warto spuścić z tonu.

#7 Nie stawiasz sprawy jasno

Są związki i istnieją też niezobowiązujące znajomości nastawione głównie na fizyczną przyjemność. Warto dać partnerowi do zrozumienia, na czym tak naprawdę nam zależy. Jeśli on nie chce nawet spróbować stworzyć czegoś więcej, to szkoda na niego czasu. A także nerwów, bo ktoś taki szybko cię zrani.

Zobacz również: 10 niedyskretnych pytań, które usłyszysz w pierwszych dniach związku

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 21.08.2020 17:07
Swietnie napisane
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.08.2020 17:53
1. Egoizm, 2. Roszczeniowość, 3. Pazerność, 4. Lenistwo, 5. Pycha, 6. Kiepsko się Ruchasz, 7. Nie bierzesz do ust, 7. Nie umiesz gotować. Kolejność dowolna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie