Twój chłopak ma tyle lat? To może być ten jedyny

W tym wieku poznajemy miłość swojego życia.
Twój chłopak ma tyle lat? To może być ten jedyny
fot. Unsplash
18.08.2020
Grzegorz Lawendowski

Życie uczuciowe to bardzo indywidualna sprawa, która zależy od bardzo wielu czynników. W grę wchodzi nasza gotowość, zaangażowanie partnera, a także okoliczności zewnętrzne. Czasami spotykamy się przez wiele miesięcy i nadal nie wiemy, do czego to wszystko prowadzi. Kiedy indziej wystarczy jedno spojrzenie, by nabrać pewności, że odnaleźliśmy miłość swojego życia.

Zobacz również: Faceci wiedzą, ilu miałaś partnerów. Sprawdzają to w podstępny sposób

A kiedy dzieje się to statystycznie najczęściej? Sporo zdradzają wyniki sondażu przeprowadzonego przez aplikację randkową Match na grupie ponad 2 tysięcy użytkowników. Autorzy badania postanowili sprawdzić, ile dokładnie potrzebujemy czasu, żeby spotkać drugą połowę. Nie chodzi o kolejną niezobowiązującą znajomość, ale związek mający szanse przetrwać całe życie.

Wszystko wskazuje na to, że sporo zależy od wieku.

miłość

W jakim wieku poznaje się miłość życia?

Przeciętna kobieta spotyka na swojej drodze „tego jedynego”, kiedy ma 25 lat. Jeśli jesteś w podobnym wieku i pozostajesz w związku - bardzo prawdopodobne, że pobierzesz się właśnie z aktualnym partnerem. Szanse na to wzrastają jeszcze bardziej, gdy on jest odrobinę starszy. Dokładnie o 3 lata.

Z sondażu wynika, że statystyczny mężczyzna ma u swojego boku pokrewną duszę, kiedy kończy 28 lat. Nie oznacza to jednak szybkich zaręczyn, bo oświadczyny poprzedzi jeszcze kilka innych wydarzeń. Pierwszy pocałunek, złapanie się za ręce i wspólnie spędzona noc to zazwyczaj kwestia 1-2 tygodni.

Poważna kłótnia oraz przedstawienie drugiej połowy rodzicom - do 6 miesięcy.

Zobacz również: Kiedy on się oświadczy? Można to obliczyć

miłość

Po jakim czasie ślub?

W pierwszym roku związku większość z nas zaczyna poważnie rozmyślać o przyszłości i w tym czasie pojawia się temat ewentualnego ślubu. Zaręczamy się po 2 latach, pobieramy po 3, a potomek to kwestia 4 lat - obliczyli badacze, którzy prześledzili losy użytkowników. Zdecydowana większość z nas spotyka miłość swojego życia jeszcze przed trzydziestką.

Miłość wyznajemy sobie po 5 miesiącach, a pół roku potrzebujemy, aby zorganizować w mieszkaniu trochę miejsca na rzeczy partnera.

To oczywiście tylko statystyki, które w indywidualnych przypadkach mogą znacznie odbiegać od rzeczywistości. Pokazują jednak skalę zjawiska i czego tak naprawdę możemy się spodziewać. Każdy związek rozwija się we własnym tempie, choć zazwyczaj zgodnie z tym wzorem.

Zobacz również: Faceci nie zauważają kobiet, które mają tyle lat. To najgorszy moment na bycie singielką

Polecane wideo

Miłosny horoskop na sierpień
Miłosny horoskop na sierpień - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 3.55 / 5
yxyxx (Ocena: 5) 02.11.2020 15:23
Po 30-stce to tempo powinno być 2x szybsze.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.09.2020 15:31
srANIE W BANIE
odpowiedz
Krytyk (Ocena: 1) 21.08.2020 19:59
Sorry za tak długą przerwę, ale wiecie: wakacje to wakacje. Trzeba się rozerwać. A tak poza tym to jaka matematyka. No normalnie...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.08.2020 13:19
ja poznalam milosc mojego zycia majac 33 lata, on 40. Slubu nie planujemy, jako ze oboje jestesmy po rozwodach wiec juz nas to nie ekscytuje, mamy jednak plany na wspolna przyszlosc, dzieci rowniez nie planujemy. Generalnie tylko nasza dwojka, plus psy, relaks i wspolne podroze, zycie idealne
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 19.08.2020 10:22
Poznalam meza w wieku 28 lat, on mial 33. Rok później zareczyny, pol roku pozniej slub, a za rok dziecko. Niektórzy mówią, że szybko, dla nas idealnie.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie