9 sygnałów alarmowych, że rozstaniecie się lada moment

To raczej tylko chwilowa znajomość.
9 sygnałów alarmowych, że rozstaniecie się lada moment
Fot. iStock
15.08.2020

Czy to ten jedyny? Początek każdego związku przypomina wróżenie z fusów. Z każdym dniem wiemy o partnerze coraz więcej, ale pierwsze wrażenie nie zawsze okazuje się słuszne. Musimy razem sporo przeżyć, aby nabrać pewności. I mieć oczy dookoła głowy, aby w porę wyłapać ewentualne sygnały alarmowe - sugeruje bustle.com.

Zobacz również: 10 rzeczy, które powinniście zrobić po 3 miesiącach związku

Według serwisu niektóre relacje są z góry skazane na niepowodzenie. Możemy zakłamywać rzeczywistość, ale prędzej czy później będziemy musieli się rozstać. Istnieje jednak sposób, by nie tracić czasu i nerwów na znajomość, która od początku źle rokuje.

Jak ją rozpoznać?

związek

Kiedy się rozstać?

#1 Łączy was wyłącznie pożądanie

Świetnie dogadujecie się w łóżku, ale poza sypialnią tak naprawdę niewiele więcej was łączy. To zapowiedź udanego, ale krótkiego romansu - nie związku na całe życie. Fizyczna więź powinna iść w parze z porozumieniem dusz.

#2 Nie możesz być do końca sobą

Masz problem ze spontanicznością, bo cały czas obawiasz się opinii partnera. Wiesz, że kiedy zrobisz coś po swojemu, to może mu się bardzo nie spodobać. Idealizowanie siebie to normalna sprawa, ale nie można udawać przez całe życie.

#3 Partner zaczyna cię naśladować

Teoretycznie nic w tym złego, bo podobieństwa się przyciągają. Potraktuj to jednak jako sygnał alarmowy - ma obsesję na twoim punkcie albo jest zbyt uległy. W obu przypadkach trudno będzie zbudować zdrową relację.

#4 Nie potraficie się komunikować

Jedna ze stron wciąż dąży do kontaktu, a druga ma to w głębokim poważaniu. Rzadko odbiera telefon? Odpisuje dopiero po kilku godzinach? Sam nie inicjuje rozmowy? Być może łącząca was więź wcale nie jest tak głęboka.

#5 Akceptacja działa w jedną stronę

Zdajesz sobie sprawę z jego wad i słabości, ale całkowicie je akceptujesz. Szkoda tylko, że nie zawsze działa to w drugą stronę. Jeśli partner nie jest aż tak wyrozumiały wobec ciebie i sugeruje, że powinnaś się zmienić - źle to wróży.

Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie

związek

#6 Nie lubisz jego znajomych

Masz do tego pełne prawo, bo przyjaciół - w przeciwieństwie do rodziny - możemy sobie wybierać. Nie oczekuj jednak, że on zerwie kontakt ze wszystkimi bliskimi ludźmi, bo ty nie przepadasz za ich towarzystwem.

#7 On zawsze wszystko wie lepiej

Czasami nawet stwarza pozory, że interesuje go twoje zdanie i oficjalnie dąży do kompromisu, ale i tak zawsze stawia na swoim. Wtedy przestaje być partnerem, a staje się kimś w rodzaju opiekuna. Zastanów się, czy taki układ ci odpowiada.

#8 Nie umie zapomnieć o eks

Ona cały czas jest obecna w jego opowieściach, myślach, a nawet fizycznie. Być może rzeczywiście rozstali się z klasą i łączy ich już wyłącznie przyjaźń. Ale jeśli nie? Taka niepewność raczej nie ułatwia budowania trwałego związku.

#9 Źle traktuje innych

Dla ciebie jest czuły i delikatny, ale nie ma oporów przed tym, aby zwyzywać przypadkowego człowieka? Potraktuj to jako ostrzeżenie. Nie można wykluczyć, że kiedyś w podobny sposób zacznie traktować także ciebie.

Zobacz również: 15 wiadomości, które możesz wysłać, gdy on Cię odrzuci

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 3.25 / 5
Kinga (Ocena: 5) 25.08.2020 12:24
Najgorzej jest, kiedy zniknie komunikacja. Nasz związek trwa już 3 lata i przeżyliśmy naprawdę trudne momenty. Rzeczywiście było tak, że przestaliśmy ze sobą rozmawiać. To było okropne, bo odsuwaliśmy się od siebie z każdym dniem. Teraz na szczęście jest o wiele lepiej! Terapia naprawdę nam pomogła. W Psychologgii zaproponowano nam super terapeutkę! Rozmawiajcie ze swoimi partnerami, zanim oddalicie się od siebie tak bardzo, że nie będzie już co ratować!
odpowiedz
hyyt (Ocena: 2) 24.08.2020 14:11
"9 sygnałów alarmowych, że rozstaniecie się lada moment To raczej tylko chwilowa znajomość." bo źle traktuje niektórych innych, obcych? -NIC- mnie to nie obchodzi. ma być dobry dla mnie, dla rodziny (mojej/swojej) i zwierzaków. resztę globu mam gdzieś
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2020 14:44
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie