5 niepokojących sygnałów, że jemu przestaje zależeć

Musicie porozmawiać. Jak najszybciej!
5 niepokojących sygnałów, że jemu przestaje zależeć
fot. Unsplash.com (Ryan Jacobson)
20.08.2020

Jesteś w związku, ale czasami masz wrażenie, jakbyś była sama? To wspaniałe tworzyć z kimś bliską relację, ale pod warunkiem, że obie strony odpowiednio o nią dbają. Poczucie bezpieczeństwa, miłości i szacunku to absolutne podstawy.

Jeśli w pewnym momencie zaczynasz odczuwać, że partner powoli się dystansuje, zapewne Twoja intuicja Cię nie myli. Sprawdź, jakie sygnały świadczą o tym, że między wami nie do końca się układa i... wypadałoby porozmawiać z drugą połówką o tym, dlaczego nie daje Ci tyle uwagi co dawniej.

Zobacz również: Prosty test wierności. 5 pytań, które oczyszczą napiętą atmosferę w związku

5 oznak, że partner Cię zaniedbuje

#1 Zbyt długo czekasz, aż odpisze 

Może to pozornie błahy powód, ale gdy głębiej się zastanowisz, zrozumiesz, że wasz kontakt przestał być dla niego priorytetem. Już nie czeka podekscytowany na kolejnego sms-a od Ciebie, nie pyta spontanicznie, co robisz i co słychać... Jeśli nie ma ku temu powodów takich jak np. praca, widocznie teraz inne sprawy stały się dla niego ważniejsze, a Ty zeszłaś na drugi plan. Weź to pod uwagę, zwłaszcza, jeżeli odczuwasz z tego powodu złość, smutek lub irytację

#2 Bagatelizuje Twoje uczucia

Jeśli unikasz poruszania pewnych tematów w obawie, że trafisz w czuły punkt partnera, to zły znak. Powinnaś mieć bezpieczną przestrzeń na swobodne wyrażanie swoich emocji w związku. Jeżeli partner tego nie szanuje, widocznie nie dojrzał do zdrowej komunikacji. Czujesz coś, więc nie wzięło się to z powietrza. Nie odpuszczaj, nawet kiedy jesteś przez niego ignorowana. 

#3 Myśli wyłącznie o sobie

Zdrowy egoizm jest jak najbardziej ok, tak samo jak zachowanie odrębności i niezależności w związku. Jednak kiedy Twój partner przestaje brać Twoje potrzeby pod uwagę i podejmuje decyzje myśląc wyłącznie o sobie, to ewidentnie coś jest nie tak. Zwłaszcza, jeśli jesteś z tego powodu nieszczęśliwa.

#4 Krytykuje Cię przy innych

Teoretycznie to miał być żart, jednak sprawił, że zrobiło Ci się przykro. Sytuacja zaczyna się powtarzać przy znajomych, kolegach z pracy, rodzinie... Twoje poczucie wartości zaczyna gwałtownie spadać. W końcu tak bardzo liczysz się z jego zdaniem.

Ukochany powinien sprawiać, że czujesz się najlepszą wersją siebie - piękną, mądrą i wartościową kobietą, a nie oczerniać Cię w towarzystwie innych. Nawet, jeśli tłumaczy to swoim skrzywionym poczuciem humoru. Najwyraźniej nie dba o Twoje samopoczucie.

#5 Ciągle go usprawiedliwiasz 

Zauważ, czy w tym wszystkim nie utknęłaś przypadkiem w toksycznym cyklu ciągłego usprawiedliwiania partnera. Jak wiele razy bagatelizowałaś jego krzywdzące zachowanie, tłumacząc to własną paranoją? Zrozum, że Twoje szczęście jest najważniejsze i zasługujesz na to, co najlepsze.

Zobacz również: Test: Jesteś w związku z mężczyzną czy chłopcem?

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

Bubble Braids, czyli piękne warkocze z Instagrama. Ta fryzura jest tak prosta, że robi się sama
Bubble Braids, czyli piękne warkocze z Instagrama. Ta fryzura jest tak prosta, że robi się sama - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.08.2020 16:46
Moj facet prawie nigdy mi nie odpisuje... wkurza mnie to, bo wiem ze moglby, widze jak siedzi obok mnie w pokoju przed komputerem, ja wysylam mu cos smiesznego albo wierszyk milosny, a on tylko mowi 'heh' i nic... Zaczynam powaznie rozwazac czy jest sens bycia w takim zwiazku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie