3 powody, dlaczego faceci odchodzą od kobiet, które nadal kochają

Czasami miłość nie wystarcza.
3 powody, dlaczego faceci odchodzą od kobiet, które nadal kochają
fot. iStock
06.08.2020

Między nami różnie się układa, ale nadal wierzymy, że prawdziwa miłość zawsze się obroni. Jeśli zależy nam na partnerze, wtedy jesteśmy w stanie przymknąć oczy na jego wady i chwilowe problemy w związku. Do rozstania dochodzi dopiero wtedy, gdy nie możemy na niego patrzeć, a dawne uczucie po prostu się wypaliło.

Zobacz również: 30 rzeczy, które powinniście zrobić razem, aby oczyścić atmosferę w związku

Ale czy to rzeczywiście jedyny powód? Niektórzy decydują się rozejść, chociaż nadal bardzo zależy im na drugiej połowie. Wciąż kochają, a jednak nie potrafią być razem - tłumaczy „Your Tango”. Według portalu zależy to od trzech czynników, nad którymi zawsze można popracować.

Pytanie tylko, czy nie jest już za późno.

związek

Dlaczego facet mnie rzucił?

#1 Czuł się osaczony

Mężczyźni są gotowi na wiele poświęceń, ale bardzo nie lubią zniewolenia. Każdy z nich potrzebuje nieco przestrzeni i oddechu. Jeśli chcesz spędzać z nim 24 godziny na dobę, wciąż domagasz się jego uwagi i wściekasz się, gdy przez chwilę zajmie się czymś innym - to musi się źle skończyć.

W związku bardzo ważna jest emocjonalna równowaga i partnerstwo. Nie może być tak, że jedna ze stron chce być cały czas w centrum uwagi i zapomina o potrzebach drugiej. W ten sposób zamęczysz faceta i on wreszcie się zbuntuje.

Zobacz również: 10 rzeczy, które powinniście zrobić po 3 miesiącach związku

smutek

#2 Musiał konkurować

W niektórych relacjach to kobieta nosi spodnie. Podejmuje najważniejsze decyzje, wyznacza cele, opracowuje strategię i nie znosi słowa sprzeciwu. Przy niej mężczyzna staje się zupełnie bezbronny, a w efekcie obojętny. Bo po co się starać, skoro ona i tak wszystko zrobi po swojemu?

Facet musi czuć się jak facet i mieć wpływ na rzeczywistość. Taka „mentalna kastracja” obniża jego samoocenę, poczucie własnej wartości i szkodzi związkowi. To nie oznacza, że musisz być wobec niego całkowicie uległa. Pozwól jednak czasem się wykazać.

kobieta

#3 Nie czuł szacunku

Wszystkim ludziom zależy na uznaniu, a słynna męska duma to bardzo ważny aspekt każdej relacji. Twój partner chce być czasem podziwiany, a przynajmniej doceniany. Ciągła krytyka i poddawanie w wątpliwość jego męskości wreszcie doprowadzi do przesilenia. Nie będzie chciał tego dłużej znosić.

Facet chce wiedzieć, że darzysz go szacunkiem, bo dopiero wtedy czuje się dobrze sam ze sobą. Nie potrzebuje drugiej mamy, która będzie go ciągle poprawiać. Jeśli nie pokażesz mu, że postrzegasz go jako silnego, odpowiedzialnego i zaradnego faceta - to może być koniec.

Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 3.86 / 5
gość (Ocena: 1) 20.08.2020 07:15
A tyś za to pracowita. Krowo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.08.2020 06:53
Jak ich doceniać skoro to najczęściej nieudacznicy i lenie, jak??? Kiepsko wykształceni, niezaradni, z byle jaką pracą i mało atrakcyjni. A mądrzy są zajęci, reszta to... ech, brak słów!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2020 15:12
Mam znajomego. Twierdzi, ze nie sypia za żona bo ona nie chce . On wszystko robi w domu , gotuje sprząta. Nie chce odejść ze względu na dzieci .
odpowiedz
Trzydziestoletni singiel (Ocena: 5) 06.08.2020 09:24
Poza wyżej wymienionymi wchodzą w grę jeszcze nieakceptowanie jego hobby, próby odcięcia od rodziny/przyjaciół/znajomych, częste i nieuzasadnione odmowy współżycia, przemoc psychiczna, niedocenianie starań, wypominanie rzekomej niezaradności, próby przerzucania większości obowiązków rodzinno-domowych bez równoczesnej własnej inicjatywy, szantażowanie odebraniem kontaktów z dziećmi za niespełnianie jej zachcianek, fałszywe oskarżenia, molestowania czy zgwałcenia nie pomijając...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 06.08.2020 05:38
Nie robiła loda i kiepsko się ruchała.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie