Każdy związek można podzielić na przynajmniej kilka etapów. Zaczyna się całkiem niewinnie, ale z czasem więź staje się silniejsza. Pierwsze zauroczenie wreszcie ustępuje miejsca szarej codzienności, nieporozumieniom i ważnym decyzjom. Ale to wcale nie oznacza, że przestajemy się kochać.
Zobacz również: 13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować
Na wszystko jest odpowiedni moment - przekonuje thetalko.com. Tempo oczywiście zależy wyłącznie od nas, ale według portalu niektóre kwestie nie powinny zbyt długo czekać. Po 3 miesiącach relacji wypadałoby wiedzieć, na czym stoimy i do czego tak naprawdę zmierzamy.
Jak to się objawia?
#1 Status związku musi zostać określony
Albo jesteście razem, albo nie. W tej kwestii nie ma żadnych półśrodków. Nieokreślona relacja nigdy nie wejdzie na wyższy poziom. Po kilkunastu tygodniach znajomości czas podjąć decyzję.
#2 Powinna zapaść decyzja o wyłączności
Niektóre pary pozwalają sobie na trochę więcej, ale po 3 miesiącach trzeba wybrać. Jeśli partner oczekuje wierności i bycia ze sobą na wyłączność - powinien usłyszeć taką deklarację.
#3 Przedstawienie partnera rodzinie i przyjaciołom
To najwyższy czas, żeby związek stał się oficjalny. Dosyć wymówek i ukrywania drugiej połowy przed najbliższymi. Jeśli się tego obawiasz, to może nie powinniście być razem?
#4 Radzenie sobie ze sprzeczkami
Sielanka nie trwa wiecznie, a kłótnie w związku są czymś całkowicie normalnym. Musicie jednak znaleźć sposób, by sobie z nimi radzić. Milczenie przez kilka dni to nie jest rozwiązanie.
#5 Ustalenie planów na przyszłość
Nie musicie od razu wyznaczać daty ślubu, ale wypadałoby wiedzieć, jakie są wasze oczekiwania. Czy bierzecie pod uwagę małżeństwo i potomstwo? A może nie? Warto się określić.
Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje
#6 Wskazanie niepożądanych cech
W każdej relacji wreszcie przychodzi taki moment, kiedy trzeba szczerze porozmawiać. Jeśli coś nie pasuje ci w partnerze - daj mu o tym znać. W przeciwnym razie na pewno tego nie zmieni.
#7 Miejsce na własne sprawy
Pierwszy etap to zachłyśnięcie się sobą. Chcemy być ciągle razem i zapominamy o całym świecie. Warto nabrać trochę dystansu i wrócić do dawnego życia. Nie wszystko musisz robić z partnerem.
#8 Rozumienie się bez słów
A przynajmniej domyślanie się, co może czuć partner, kiedy postępujesz w określony sposób. To znacznie ułatwi relację. Po takim czasie chyba już się trochę znacie.
#9 Brak nierealnych oczekiwań
Znamy swoje mocne i słabsze strony oraz poglądy na najróżniejsze kwestie. Czas przestać się łudzić, że partner nagle zacznie być kimś zupełnie innym. Albo ci odpowiada, albo nie.
#10 Zrozumienie, że nic nie trwa wiecznie
Oczywiście poza waszą miłością, bo w to zawsze warto wierzyć. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nie cały związek będzie wyglądał jak jego początek. Proza życia wreszcie was dopadnie.
Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie