10 rzeczy, które powinniście zrobić po 3 miesiącach związku

Nie można już dłużej czekać.
10 rzeczy, które powinniście zrobić po 3 miesiącach związku
fot. Unsplash
01.08.2020

Każdy związek można podzielić na przynajmniej kilka etapów. Zaczyna się całkiem niewinnie, ale z czasem więź staje się silniejsza. Pierwsze zauroczenie wreszcie ustępuje miejsca szarej codzienności, nieporozumieniom i ważnym decyzjom. Ale to wcale nie oznacza, że przestajemy się kochać.

Zobacz również: 13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować

Na wszystko jest odpowiedni moment - przekonuje thetalko.com. Tempo oczywiście zależy wyłącznie od nas, ale według portalu niektóre kwestie nie powinny zbyt długo czekać. Po 3 miesiącach relacji wypadałoby wiedzieć, na czym stoimy i do czego tak naprawdę zmierzamy.

Jak to się objawia?

związek

Poważny związek - co oznacza?

#1 Status związku musi zostać określony

Albo jesteście razem, albo nie. W tej kwestii nie ma żadnych półśrodków. Nieokreślona relacja nigdy nie wejdzie na wyższy poziom. Po kilkunastu tygodniach znajomości czas podjąć decyzję.

#2 Powinna zapaść decyzja o wyłączności

Niektóre pary pozwalają sobie na trochę więcej, ale po 3 miesiącach trzeba wybrać. Jeśli partner oczekuje wierności i bycia ze sobą na wyłączność - powinien usłyszeć taką deklarację.

#3 Przedstawienie partnera rodzinie i przyjaciołom

To najwyższy czas, żeby związek stał się oficjalny. Dosyć wymówek i ukrywania drugiej połowy przed najbliższymi. Jeśli się tego obawiasz, to może nie powinniście być razem?

#4 Radzenie sobie ze sprzeczkami

Sielanka nie trwa wiecznie, a kłótnie w związku są czymś całkowicie normalnym. Musicie jednak znaleźć sposób, by sobie z nimi radzić. Milczenie przez kilka dni to nie jest rozwiązanie.

#5 Ustalenie planów na przyszłość

Nie musicie od razu wyznaczać daty ślubu, ale wypadałoby wiedzieć, jakie są wasze oczekiwania. Czy bierzecie pod uwagę małżeństwo i potomstwo? A może nie? Warto się określić.

Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje

rozmowa z chłopakiem

#6 Wskazanie niepożądanych cech

W każdej relacji wreszcie przychodzi taki moment, kiedy trzeba szczerze porozmawiać. Jeśli coś nie pasuje ci w partnerze - daj mu o tym znać. W przeciwnym razie na pewno tego nie zmieni.

#7 Miejsce na własne sprawy

Pierwszy etap to zachłyśnięcie się sobą. Chcemy być ciągle razem i zapominamy o całym świecie. Warto nabrać trochę dystansu i wrócić do dawnego życia. Nie wszystko musisz robić z partnerem.

#8 Rozumienie się bez słów

A przynajmniej domyślanie się, co może czuć partner, kiedy postępujesz w określony sposób. To znacznie ułatwi relację. Po takim czasie chyba już się trochę znacie.

#9 Brak nierealnych oczekiwań

Znamy swoje mocne i słabsze strony oraz poglądy na najróżniejsze kwestie. Czas przestać się łudzić, że partner nagle zacznie być kimś zupełnie innym. Albo ci odpowiada, albo nie.

#10 Zrozumienie, że nic nie trwa wiecznie

Oczywiście poza waszą miłością, bo w to zawsze warto wierzyć. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nie cały związek będzie wyglądał jak jego początek. Proza życia wreszcie was dopadnie.

Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 3.73 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2020 11:27
Jak zapytałam po 3 miesiącach co dalej z nami, czego oczekuje to on wybuchnal z lekką złośliwością: teraz o to pytasz? A ja zakończyłam tą znajomość, bo jak się okazało to miała być tylko relacja, gdzie mieliśmy miło spędzać czas, a nie planowanie ze mną przyszłości.
odpowiedz
analna dziewica (Ocena: 5) 02.08.2020 07:30
a analna defloracja po ilu miesiącach? 😂
zobacz odpowiedzi (1)
analna dziewica (Ocena: 5) 01.08.2020 11:34
a loda po ilu miesiącach można zrobić? 😂
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 01.08.2020 10:44
Ruchajcie się
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 01.08.2020 09:41
Wóz albo przewóz- jak najbardziej. Ale na przedstawianie partnera rodzicom, rodzeństwu czy znajomym to jest zdecydowanie za wcześnie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie