9 sygnałów, że Wasz związek umiera. To ostatni moment na reanimację

Za chwilę będzie już za późno.
9 sygnałów, że Wasz związek umiera. To ostatni moment na reanimację
fot. Unsplash
02.08.2020

Niektórzy wyjątkowo łatwo przyzwyczajają się do życia w permanentnym kryzysie. Tkwimy w toksycznych relacjach, bo tak jest najwygodniej, a strach przed zmianą okazuje się silniejszy od zdrowego rozsądku. Jesteśmy razem, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi świadczą o tym, że nie powinniśmy.

Zobacz również: 30 rzeczy, które powinniście zrobić razem, aby oczyścić atmosferę w związku

Co można z tym zrobić? Przejrzeć wreszcie na oczy i spróbować funkcjonować inaczej. Osobno lub razem, ale na zupełnie innych zasadach. Stagnacja nikomu nie służy - sugeruje „Your Tango”. Portal wymienia ewidentne sygnały gasnącej relacji, którą uratować może jedynie terapia szokowa.

To ostatni moment, żeby wprowadzić nowe porządki.

para

Dlaczego oddalamy się od siebie?

#1 Kłócicie się o to samo

Czasami można odnieść wrażenie, że to wasza ulubiona rozrywka. Dzień bez awantury na ten sam temat uważacie za stracony. Nie potraficie wspólnie przepracować danej kwestii i ona ciągle powraca.

#2 Zadajecie sobie kolejne ciosy

Kto się czubi, ten się lubi, ale nawet to ma swoje granice. Jeśli czerpiecie przyjemność z wzajemnych oskarżeń - macie poważny problem. Zawzięci wrogowie nigdy nie stworzą udanej relacji.

#3 Krytykujecie się nawzajem

Nie potraficie przyznać, że któreś z was ma rację, ani doceniać swoich osiągnięć. Zdecydowanie częściej wytykacie błędy. Co najgorsze - przybiera to formę kłótni, zamiast rzeczowej rozmowy o oczekiwaniach.

#4 Nie lubicie swoich rodzin i znajomych

Na myśl o spotkaniu z jego przyjaciółmi lub rodzicami robi ci się słabo? On reaguje podobnie, kiedy ma spędzić trochę czasu z twoimi bliskimi? W związku nie da się tak funkcjonować. Para nigdy nie jest samowystarczalna.

#5 Roztrząsacie przeszłość

Trudne doświadczenia trzeba przetrawić, zrozumieć i nauczyć się z nimi żyć. Jeśli powracają jak bumerang, wtedy nic z tego nie będzie. Wybaczcie sobie i zapomnijcie, albo podejmijcie decyzję o rozstaniu.

Zobacz również: Jak uratować związek w 12 dni?

para

#6 Nie jesteście dla siebie najważniejsi

Zawsze stawiacie kogoś innego na pierwszym miejscu. Rodziców, przyjaciół, dzieci. Tylko z ich zdaniem się liczycie, a opinia partnera ma zdecydowanie mniejszą wagę. Chyba nie na tym polega życie we dwoje.

#7 Unikacie intymnych kontaktów

Niektórzy twierdzą, że można żyć w czystości i nadal bardzo się kochać, ale to zależy. Jeśli wcześniej sprawy łóżkowe były dla was ważne, a teraz unikacie bliskości - jak inaczej to nazwać, jeśli nie poważnym kryzysem?

#8 Trzymacie się na dystans

Udany związek to nie tylko górnolotnie brzmiąca miłość, ale przede wszystkim przyjaźń. Jeśli masz lepsze relacje ze znajomymi, niż partnerem, wtedy trudno mówić o wielkim uczuciu. Musicie się przynajmniej lubić.

#9 Podkreślacie swoje różnice

Tak nie zachowują się ludzie, których coś łączy. Wzajemna akceptacja - nawet jeśli brzmi to banalnie - jest kluczem do sukcesu. Różnorodność powinna być zaletą, a nie wadą.

Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie

Polecane wideo

Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak”
Wszyscy odradzali im związku. Właśnie powiedzieli sobie „tak” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie