Jak uratować związek w 12 dni?

Każda kolejna doba to wyzwanie, które na nowo Was do siebie zbliży.
Jak uratować związek w 12 dni?
Fot. Unsplash
19.07.2020

Miłość to zdecydowanie najsilniejsze uczucie, jakim możemy obdarzyć drugą osobę. Nie oznacza to jednak, że wszystko załatwia i jest lekiem na całe zło. Nawet najbardziej zakochani rozstają się z byle powodu. Kiedy do głosu dochodzi rutyna, zmęczenie czy drobne różnice w charakterze - niektórzy od razu się poddają.

Zobacz również: 15 dowodów na to, że on przestał się starać. Jest mu wszystko jedno

Zazwyczaj to nie kwestia jednego impulsu, ale całego ciągu zdarzeń. Powoli oddalamy się od siebie, a wielkie uczucie przegrywa ze zobojętnieniem. Czy można jakoś temu zapobiec? W sytuacjach kryzysowych warto wprowadzić w życie „zasadę 12 dni” - zachęca „Your Tango”.

Każda kolejna doba to nowe zadanie, które ma nas do siebie zbliżyć. Wystarczy na chwilę zapomnieć o dzielących nas różnicach i dać się porwać chwili.

list miłosny

Jak zapobiec rozstaniu?

#1 Wyjdźcie gdzieś razem

Gdziekolwiek. To wcale nie musi być romantyczna randka w knajpce, bo wystarczy nawet spacer po okolicy. Warto choć na chwilę wyrwać się z domu, w którym nagromadziło się sporo negatywnych emocji.

#2 Zacznij na nowo flirtować

Jeśli pewne słowa nie przechodzą ci przez gardło, możesz napisać zalotną wiadomość. Partner najprawdopodobniej odpowie tym samym, a to dobry fundament, by zacząć mówić sobie miłe rzeczy także osobiście.

#3 Zróbcie listę

Skupcie się wyłącznie na pozytywach. Niech każde z was wypisze cechy partnera, które doceniacie najbardziej. Spróbujcie wyliczyć, dlaczego chcecie spędzić ze sobą resztę życia. Nawet jeśli chwilowo macie co do tego wątpliwości.

#4 Zaskocz partnera

Daj mu prezent bez okazji. Zaproś w miejsce, które zawsze chciał odwiedzić, ale wcześniej nie było ku temu okazji. Przygotuj ulubione danie. Takie drobne gesty pokazują, że wciąż nam na sobie zależy.

#5 Pocałuj go

Niespodziewanie i namiętnie. Pary przeżywające kryzys raczej unikają fizycznej bliskości, a to ogromny błąd. Trudno na nowo poczuć pożądanie, kiedy partner kojarzy nam się tylko ze zrzędzeniem.

#6 Rozwiążcie razem problem

Tym razem nie związkowy, ale bardziej przyziemny. Załatwcie np. długo odkładane formalności i postarajcie się przy okazji nie pokłócić. Takie drobne wyzwanie przypomni wam, że potraficie współpracować i macie wspólny cel.

Zobacz również: 30 rzeczy, które powinniście zrobić razem, aby oczyścić atmosferę w związku

zakochana para

#7 Spędźcie dzień w sypialni

Możecie zacząć od śniadania do łóżka, oglądania telewizji i czytania gazet, ale całkiem prawdopodobne, że najdzie was ochota na coś więcej. Ograniczona przestrzeń sypialni czasami działa inspirująco.

#8 Odetnijcie się od świata

Wyłączcie telefony, radio, telewizor, komputery, a nawet domofon - jeśli trzeba. Miejcie czas tylko dla siebie, bo dopiero w takich okolicznościach możliwa jest spokojna rozmowa. Przez kilka godzin nie rozpraszajcie się niczym innym.

#9 Wróćcie do wspomnień

Najprostszy sposób - wasze wspólne zdjęcia. To świetna okazja, aby przypomnieć sobie historię związku i to, jak wiele razem przeżyliście. Może zrobić się nostalgicznie i wzruszająco, ale właśnie o to chodzi.

#10 Zróbcie sobie przerwę

Zajmijcie się swoimi sprawami, a najlepiej spędźcie cały dzień poza domem. Osobno. Czasami to wystarczy, by stęsknić się za partnerem, który jeszcze przed chwilą tak strasznie nas irytował.

#11 Wytknijcie sobie wady

Spokojnie, bez zbędnych emocji i uczciwie. Wypiszcie zachowania, które drażnią was w partnerze i które przy odrobinie zaangażowania jesteście w stanie zmienić. Taki rachunek sumienia może skutecznie oczyścić atmosferę.

#12 Skupcie się na przyszłości

Zacznijcie planować - wakacje, święta, zakup mieszkania, potomstwo. To pozwoli wam zrozumieć, że wciąż macie ze sobą wiele wspólnego i bardzo się potrzebujecie. Nieporozumienia są tylko tu i teraz.

Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje

Polecane wideo

Sposoby na oczyszczenie atmosfery w związku
Sposoby na oczyszczenie atmosfery w związku - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 10:16
Ciężko jak mieszka się z osobą trzecią w mieszkaniu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.07.2020 16:45
Jak uratować? Robisz loda przez 12 dni i gra gitara.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie