8 oznak, że jesteś niekompatybilna ze swoim chłopakiem

Zdecydowanie więcej Was dzieli, niż łączy.
8 oznak, że jesteś niekompatybilna ze swoim chłopakiem
Fot. pexels
17.07.2020

Co jest najważniejsze w związku? Oczywiście miłość, szczerość, zaufanie i wspólne plany. Ale jest też coś, bez czego nawet najbardziej zakochani nie będą w stanie stworzyć trwałej relacji - zgranie. Partnerzy muszą do siebie zwyczajnie pasować, co oznacza podobne poczucie humoru, poglądy oraz oczekiwania.

Zobacz również: 30 rzeczy, które powinniście zrobić razem, aby oczyścić atmosferę w związku

Mówiąc informatycznym żargonem, powinnismy być ze sobą kompatybilni. Dokładnie tak samo, jak np. komputer z drukarką. Kiedy mamy do czynienia z różnymi wymaganiami sprzętowymi, wtedy nie da się ich ze sobą połączyć. Dokładnie tak samo działa to w przypadku ludzi - czytamy na łamach portalu „Your Tango”.

Oto najważniejsze sygnały ostrzegawcze, które mogą świadczyć o tym, że więcej was dzieli, niż łączy.

partner

Kiedy do siebie nie pasujemy?

#1 Nie interesują go twoje potrzeby

Myśli przede wszystkim o sobie i nie jest skłonny do kompromisów. Ma jasno sprecyzowane poglądy, których nigdy nie zmienia. Rzadko pyta cię o zdanie. Tkwi we własnej strefie komfortu, a wszelkie twoje sugestie ignoruje. Trudno uznać to za układ partnerski.

#2 Macie różne oczekiwania

Mogą dotyczyć najróżniejszych sfer życia - stosunku do pieniędzy, kariery, formalizacji związku, potomstwa czy poglądów. Nie potrafi zaakceptować, że myślisz inaczej. Wszystko robi po swojemu i oczekuje twojego całkowitego podporządkowania się.

#3 Więcej oczekuje, niż daje

W związku pełnisz rolę opiekunki, która wszystkim się przejmuje i jest na każde zawołanie. Okazujesz troskę, ale nie możesz liczyć z jego strony na to samo. On zachowuje się jak podopieczny, któremu wszystko się należy. Sam nie wykazuje inicjatywy.

#4 Sprzeczacie się o pieniądze

Chodzi o zarobki, oszczędzanie, a także sposób ich wydawania. To dość przyziemna kwestia, która już zawsze będzie was różnić. Chyba, że ustalicie jasne zasady i zaczniecie się do nich stosować. W przeciwnym razie przygotuj się na permanentny kryzys.

Zobacz również: 15 dowodów na to, że on przestał się starać. Jest mu wszystko jedno

kryzys w związku

#5 Jesteście intelektualnie niedopasowani

To nie kwestia ilorazu inteligencji, ale raczej potrzeb. Jeśli jedna ze stron nałogowo pochłania książki, wciąż poszerza wiedzę i najlepiej relaksuje się w teatrze, a druga woli bezmyślnie patrzeć w telewizor - tarcia są nieuniknione.

#6 Nie przyznaje się do winy

W tej kwestii jest wyjątkowo nieustępliwy. Nawet jeśli przyłapiesz go na kłamstwie lub udowodnisz, że popełnił ewidentny błąd - on i tak nie poczuje się do odpowiedzialności. Zamiast tego próbuje obarczyć nią ciebie.

#7 Najlepiej czujecie się osobno

Odczuwasz ulgę, kiedy wreszcie możesz być naprawdę sobą i nie musisz się z nim szarpać. Z drugiej strony - wpadasz w panikę, gdy macie spędzić ze sobą dużo czasu. Chyba nie tak to powinno wyglądać w udanym związku.

#8 Komunikacja szwankuje

Mówi jedno, robi drugie, a na dodatek ciągle ma pretensje, że o czymś mu nie powiedziałaś. Choć robiłaś to kilkukrotnie. Rozmowa przypomina bardziej atak, niż spokojną wymianę myśli. Na dłuższą metę to nie może się udać.

Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 17.07.2020 23:22
A ogór pasuje do dziury? Jak tak to ok. Gdyby ci gardłem wychodził no to wtedy byłby problem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.07.2020 16:14
No ja wlasnie czuje, ze to moze byc problem w moim zwiazku. Ja jestem ponadprzecietnie inteligenta, moje IQ to 140, natomiast moj chlopak ma chyba dwa razy nizsze. Spytacie czemu sie z nim zadaje? No coz, prawda jest taka, ze on jest bardzo przystojny, ma wlasna firme, dobrze zarabia, i w dodatku jest hojny dla mnie. Ja sama zarabiam malo (w Polsce wciaz sie nie docenia inteligencji), ale on mi placi za wiele rzeczy. No ale jednak czuc roznice, ja lubie czytac i rozmyslac o powaznych sprawach, a jak jego spytam o czym akurat mysli, to zawsze powie, ze o niczym... Czytam wiele naukowych publikacji, np na tematy psychologii i filozofii, chce z nim potem podyskutowac, ale on ma takie proste podejscie do wszystkiego... W dodatku lubi olgadac komedie amerykanskie, wiadomo humor tam nie jest najwyzszych lotow. Gdy wieczorem wlaczy jakas komedie czasem, to siadam obok z tomikiem poezji, i co jakis czas zerkam na niego z politowaniem. Myslicie, ze powinnam zerwac?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie