To będzie Wasza najlepsza randka. 7 pomysłów na romantyczny wieczór we dwoje

Ostatnio nie układa się wam najlepiej? Wybierzcie się na prawdziwą randkę jak dawniej!
To będzie Wasza najlepsza randka. 7 pomysłów na romantyczny wieczór we dwoje
fot. iStock (Zoran Zeremski)
14.07.2020

Kolejny wieczór w towarzystwie Netflixa i snacków jest już passé. Jeżeli faktycznie czujesz, że od jakiegoś czasu nie iskrzy między wami tak jak dawniej, wybierzcie się wspólnie na randkę! Dokładnie, tak jak wtedy, kiedy tyko ze sobą flirtowaliście i staraliście się zrobić na sobie dobre wrażenie.

Gdy spędzamy ze sobą każdy dzień, spotkania stają się z czasem codziennością. Warto przypomnieć sobie, dlaczego kiedyś możliwość wyjścia z ukochaną osobą była dla nas tak bardzo wyjątkowa. 

Zobacz również: Co szczęśliwe pary robią każdego dnia? Niepozorna rzecz, która działa cuda

Jak odświeżyć związek z partnerem na randce?

Warto włożyć odrobinę wysiłku w to, aby między wami na nowo zapaliła się iskierka namiętności i fascynacji. Nie ma nic złego w tym, że zmęczeni po pracy macie ochotę jedynie położyć się i zamówić jedzenie. Jednak fajnie choć raz w tygodniu wyskoczyć na miasto i przypomnieć sobie, za co tak bardzo lubicie tę drugą osobę.

Przełam codzienną rutynę i zaproponuj partnerowi pomysł, albo delikatnie przekonaj go, aby sam zaprosił cię na wyjście tylko we dwoje. Na to nie może zabraknąć wam chęci i czasu! A kiedy już znajdziecie się przy stoliku... co robić? W końcu wszystko na swój temat już wiecie. Oto mały poradnik.

randka

#1 Telefony na bok

Teoretycznie każdy z nas wie, jak ważne jest odłożenie telefonu na czas spotkania z drugą osobą. Ciągłe zaglądanie w ekran to brak szacunku dla bliskiego człowieka, któremu należy okazać odpowiednią ilość uwagi. Jednak ciężko jest oprzeć się pokusie sprawdzenia skrzynki czy Instagrama.

Najzwyczajniej w świecie postarajcie się utrzymać kontakt wzrokowy, złapać za dłonie i po prostu być w swoim towarzystwie. To zbliży was od nowa i utworzy mocną więź.

#2 Zróbcie coś zupełnie nowego

Oczywiście fajnie jest pójść do kina lub restauracji, ale może by tak doświadczyć czegoś zupełnie innego? Próbowanie nowości to ważny element każdej relacji, ponieważ podnosi poziom ekscytacji. Gdy robimy coś wspólnie po raz pierwszy, to doświadczenie pozytywnie wpływa na nasz związek.

#3 Wyjdźcie poza strefę komfortu

Choć nie jest to łatwe, z pewnością wzniesie waszą intymność na nowy poziom. Będziecie zaskoczeni, jak przełamanie rutyny odżywiło waszą relację. Znowu dostrzeżecie swoje pozytywne cechy i to jeszcze w niepewnych warunkach. Taki delikatny stres potrafi być motywujący, prawda?

#4 Tylko jedno zdjęcie!

Nieważne czy będzie to spacer po parku czy gra w planszówkę. Powstrzymaj pokusę zrobienia wam tysiąca selfie, jakbyś chciała pochwalić się wspólnym czasem i chłopakiem niczym trofeum. Znajomi szybko to zauważą, a tobie samej chyba zdjęcia na dysku nie są aż tak potrzebne do szczęścia.

Jeśli dasz partnerowi wystarczająco dużo uwagi, takie spotkanie powtórzy się jeszcze nie raz. Lepiej skup się na dobrej zabawie, którą później będziesz pozytywnie wspominać!

#5 Realizm kontra oczekiwania

W szale przygotowań do odświeżenia waszej "randki" nie wpadnij przypadkiem w pułapkę wygórowanych oczekiwań. Wspólne życie zawiera też w sobie problemy, gorsze samopoczucie, zmęczenie czy brak czasu albo pieniędzy. Nie zakładaj, że to spotkanie będzie idealne, ale zaakceptuj partnera takim, jaki jest. Jeżeli coś się nie uda - trudno. Nie rób awantury z błahego powodu, raczej doceń wspólnie spędzony czas.

#6 Odtwórzcie swoją pierwszą randkę

Zaskoczeni? Może nawet nie pamiętacie, kiedy i gdzie miało to miejsce? Oto doskonały moment na to, żeby pogrzebać w pamięci i sobie przypomnieć. To tego dnia tak się denerwowaliście, ale i wpadliście sobie w oko. Pamiętasz jak to było? Pary czasem zapominają, jak wiele łączyło je na początku relacji.

Powtórzcie dokładnie te same czynności i sprawdźcie, co się stanie. Dobra zabawa gwarantowana!

#7 Zadawajcie pytania

Pewnie wydaje wam się, że przecież o co tutaj pytać, skoro wszystko już na swój temat wiecie. Nie ma nic gorszego niż utrata zainteresowania partnerem. Czasami można żyć ze sobą, ale obok siebie.

Nadróbcie zaległości i spytajcie siebie o to, co dla was ważne, o nastroje, które ostatnio wam towarzyszyły, czy może lubicie jakieś nowe rzeczy... Wiele przykładowych pytań z pewnością odnajdziecie na naszym portalu. :)

Powodzenia!

Zobacz również: Czy Wasz związek przetrwa próbę czasu? Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź, czy jesteście sobie pisani

Źródło: hellogiggles.com

Polecane wideo

Temu związkowi nikt nie dawał szans. Pobrali się na przekór wszystkim
Temu związkowi nikt nie dawał szans. Pobrali się na przekór wszystkim - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie