„Chcę związać się z kolegą z pracy”. 6 błędów, których nie możesz popełnić

Sprawdź, na co uważać, jeśli tworzysz bliską relację w miejscu pracy.
„Chcę związać się z kolegą z pracy”.  6 błędów, których nie możesz popełnić
fot. iStock (LightFieldStudios)
20.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Związek w miejscu pracy? To się zdarza, ponieważ nie możemy przewidzieć swoich uczuć, zwłaszcza, że jako dorośli mamy coraz mniej okazji do poznania nowych osób i wejścia z nimi w bliską relację.

Co do biurowych romansów zdania są podzielone, choć część flirtów potrafi zamienić się w długotrwały związek. Niektórzy nawet przechodzą do etapu romantycznej relacji, która później kończy się ślubem! Jesteś w podobnej sytuacji?

Zobacz również: 10 dyskretnych sygnałów, że wpadłaś mu w oko. Łatwo je przeoczyć

Związek z kolegą z pracy: czego się wystrzegać?

W pracy spędzamy sporą część naszego życia, nic więc dziwnego, że zbliżamy się przez ten czas do będących w pobliżu osób. Na początku dobrze się wam rozmawia, potem zaczynacie zaczepiać się w firmowej kuchni, w powietrzu wytwarza się napięcie, więc umawiacie się na spotkanie poza godzinami pracy i... stwierdzacie, że fajnie byłoby wejść w nową relację. Wszystko wspaniale, tylko nie zapominajcie, że to nadal miejsce waszych obowiązków.

Jakich zasad najlepiej się trzymać, aby uczucie przetrwało?

Dbajcie o dystans

Nie spędzajcie każdej minuty razem, bo w końcu może się wam to znudzić lub zacząć działać na nerwy. To naturalne, że druga połówka określony czas spędza w pracy, a potem stęskniona wraca znów do ciebie. Kiedy jednak jesteście razem nawet w biurze, nie trwajcie przyklejeni do siebie non stop (budząc przy okazji niesmak kolegów i koleżanek). Warto zadbać o osobną przestrzeń, spotkania ze znajomymi, sporadyczne wypady bez partnera, aby odświeżyć energię między wami i dzielić się nowymi doświadczeniami. To podsyca uczucie w związku.

Czułość okazujcie w domu

Choć może być trudno powstrzymać chęć okazywania partnerowi uczuć w pracy, dla swojego dobra zostaw to na wieczór, gdy już będzie sami. W przestrzeni, gdzie każdy pragnie skupić się i przepracować 8 godzin w spokoju, takie czułości na horyzoncie mogą być naprawdę rozpraszająca.

Nawet nie zauważysz, kiedy partnera zaczną krępować pieszczotliwe zwroty w obecności współpracowników. Ustalcie wcześniej granice, na ile chcecie być dla siebie formalni i nie przekraczajcie ich, nawet jeśli w brzuchu szaleją motyle. To będzie bardziej profesjonalne.

Odporność na plotki

Jeśli poznaliście się w pracy, nic dziwnego, że możecie stać się obiektem plotek i być w centrum uwagi kolegów. Należy liczyć się z tym, że w biurze zawsze znajdą się osoby chętne na dramy i ocenianie innych. Nie należy brać tego do siebie, zwłaszcza, że zazwyczaj źródłem takich komentarzy jest ludzka zazdrość. Zachowajcie tę energię na budowanie waszej relacji.

Brak rywalizacji

Choć konkurowanie nakręca niektórych do działania, w przypadku partnera to raczej toksyczne zachowanie. Nie pozwól, aby wspólna praca przerodziła się w destrukcyjną wojnę o względy przełożonego, profity i sukcesy. Wspierajcie się wzajemnie w rozwoju i celebrujcie swoje osiągnięcia.

Unikajcie kłótni w biurze

Kłótnie zdarzają się każdej parze. Czasami po napiętym poranku każdy z partnerów wychodzi do pracy i w ciągu dnia mają trochę czasu na różne przemyślenia. Kiedy jednak poróżnicie się w drodze do tego samego miejsca, miejcie na uwadze, że inni szybko wyczują negatywną atmosferę pomiędzy wami. Zamiast załatwiać prywatne problemy na forum, zaczekajcie aż będziecie sami. Wasze problemy to intymna sprawa i partner raczej nie chce, aby wiedzieli o nich wszyscy, zwłaszcza w biurze.

Zostawcie pracę w pracy

Dbajcie o równowagę i nie pozwólcie, aby obowiązki przeniosły się z biura do... waszej sypialni. To fajnie, że macie wspólne tematy i współpracujecie każdego dnia, ale obowiązki powinny zostać w biurze po opuszczeniu go. Miejcie tematy do rozmów poza pracą. Dom to czas na relaks i waszą prywatną bliskość. Dbajcie o to, aby to rozdzielać i nie przenosić frustracji do domowego zacisza

Zobacz również: „Praca zdalna”. Pozycja, która przysparza kochankom na kwarantannie gorących wrażeń

Źródło: natemat.pl

Polecane wideo

Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie
Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 25.08.2020 12:08
Myślę, że romans w firmie to zdecydowanie zły pomysł. Oczywiście jest wiele przypadków takich par, którym dobrze się powodzi, ale myślę, że są to najczęściej pary, które są na takich stanowiskach, że nie konkurują ze sobą. Ja sama pracuję ze swoim mężem, ale w momentach dużego stresu to bardzo źle wpływało na nasz związek. Udało nam się przetrwać, ale od ponad roku regularnie chodzimy na terapię małżeńską w Psychologgii na Chmielnej - to pomaga nam mega oczyścić atmosferę. Praca z partnerem nie jest łatwa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.07.2020 22:02
e tam, poznałam mojego męża w pracy, pracujemy dalej razem, jesteśmy ze sobą już 10 lat :) Trzeba umieć oddzielić związek od pracy. Całkiem spoko układ
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 21:38
Nie radzę. Popełniłam ten błąd i teraz tylko dlatego, że jest pandemia i nie musimy chodzić do biura, jeszcze tam pracuję. W biurze nie mogłam na niego patrzeć, nadal mi sie niedobrze robi jak sobie pomyślę o tym casanowie... a podobno nie bylam pierwsza, tylko piąta w kolejce, odkąd gosciu pracuje w tej firmie...
zobacz odpowiedzi (1)
Trzydziestoletni singiel (Ocena: 5) 20.07.2020 19:07
Najlepiej nie stwarzać takich związków. Chyba że pracujemy w jakiejś wielkiej przestrzeni biurowej typu call center, gdzie panuje duża rotacja i jeszcze większa anonimowość, w dużym zakładzie produkcyjnym albo w firmie rodzinnej (kancelaria prawna, sklep, zakład usługowy, biuro rachunkowe itp.). Od biedy przejdzie to również wówczas, gdy obie strony są niezbyt towarzyskie lub mają głęboko w poważaniu plotki i niewybredne komentarze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2020 17:43
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie