Jak naprawić długoletni związek? 4 drobne gesty, które na nowo rozbudzą w Was miłość

Czasami zapominamy o najprostszych rzeczach, które zmieniają wszystko.
Jak naprawić długoletni związek? 4 drobne gesty, które na nowo rozbudzą w Was miłość
fot. Unsplash (Toa Heftiba, Joanna Nix-Walkup)
29.08.2020

Jak pogłębić wzajemną więź i zaufanie, będąc ze sobą już całkiem długo? Pewne sprawy wydają nam się oczywiste i zapominamy o nich w codziennym pędzie. Istnieją drobne gesty, które przypominają nam, jak ważni dla siebie jesteśmy, mimo upływu czasu. Nigdy nie powinniśmy o nich zapominać, tylko dlatego, że padło już słowo "kocham". Zaniedbany partner to samotny partner... nawet w długoletnim związku.

Zobacz również: Co szczęśliwe pary robią każdego dnia? Niepozorna rzecz, która działa cuda

Jak poprawić relację z partnerem?

Związek jest jak roślina - każdego dnia trzeba go podlewać i pielęgnować. Miłymi słowami, fizycznymi gestami, wsparciem, podziwem i rozmową... Lista jest długa i przytłaczająca? Na początek spróbuj wprowadzić każdego dnia te cztery elementy i zaobserwuj, co się stanie.

Dotyk i przytulanie

Każdy z nas posługuje się innym językiem miłości i nie zawsze udaje się dopasować z tzw. "pieszczochem". Dotyk i bliskość to bardzo ważne fundamenty związku, które z czasem bagatelizujemy, ponieważ przekroczyliśmy już z partnerem pewną barierę i doświadczyliśmy go w pełni. Każdego dnia powinniście starać się pielęgnować waszą intymność, nawet pojedynczym przytuleniem i okazaniem drugiej osobie, że jest ważna. To buduje więź, zbliża i rozpala miłość codziennie.

Komplementy każdego dnia

Niektórym wydaje się, że komplementy są zarezerwowane tylko dla początkowego etapu związku. Tymczasem chcemy czuć się doceniani przez partnera i być w jego oczach atrakcyjni przez cały czas. Nie zapominaj o miłych słowach, które pomagają podtrzymywać odpowiednią temperaturę między nami. Używaj też magicznych słów i traktuj ukochaną osobę z szacunkiem. Nigdy nie bierz jej za pewnik, bo któregoś dnia może się już nie pojawić obok...

Rozpieszczajcie się małymi rzeczami

Codzienne drobiazgi potrafią zdziałać cuda. Ulubiona kawa przyniesiona do łóżka albo kanapka spakowana do pracy pokazują, że o kimś pamiętasz, czyli jest dla ciebie bardzo ważny. To nie powinno zmieniać się z czasem. O związek trzeba starać się każdego dnia, a wielu z nas o tym zapomina, kiedy już zdobędzie ukochaną osobę. Dowiedz się, co lubi druga połówka, a potem staraj się spełniać jej małe zachcianki. Wkrótce zobaczysz zaskakujące efekty i poprawę waszych stosunków.

Rozmawiaj i słuchaj!

Komunikacja to absolutny fundament - trzeba nauczyć się rozmawiać o tym, co nam leży na sercu, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, ale nie wolno zapominać o wysłuchaniu tego, co ma do powiedzenia partner. Dialog powinien być obustronny i warto spojrzeć na pewne sprawy z perspektywy ukochanego, wczuć się w jego położenie. Nie jest to łatwe i wymaga wiele empatii, ale jeśli chcecie walczyć o siebie, to warto. Nie obstawaj na siłę przy swoim, tylko otwórz się na kompromisy. To prawdziwy dowód miłości.

pocałunek

Zobacz również: 30 rzeczy, które powinniście zrobić razem, aby oczyścić atmosferę w związku

Polecane wideo

Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację?
Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 29.08.2020 23:07
No ja pjrdlę. Artykuł dla korków.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 29.08.2020 22:57
Ściągam majty i pokazuje 33 cm.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie