Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć „tak” na te dwa pytania, zerwij z nim. Jeszcze dzisiaj!

W przeciwnym razie tylko tracisz czas.
Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć „tak” na te dwa pytania, zerwij z nim. Jeszcze dzisiaj!
Fot. Unsplash
04.07.2020

Każdy związek przechodzi swoje wzloty i upadki - i nie ma w tym nic dziwnego. Na początku partnerzy przeżywa swoisty miesiąc miodowy, ale z czasem emocje nieco opadają, pojawiają się nieporozumienia i kłótnie, a także wątpliwości co do tego, czy to na pewno “to”. 

Zobacz również: 7 sytuacji, w których rozstanie jest błędem. Powinniście dać sobie jeszcze jedną szansę

Jeśli takie problemy i wątpliwości utrzymują się przez długi czas rozstanie wydaje się jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji. Jednak przed podjęciem takiej ostatecznej decyzji warto zrobić krótki rachunek sumienia i zadać sobie pewne kluczowe pytania na temat związku. A konkretnie – tylko dwa, ale za to bardzo istotne. Odpowiedzi na te dwa pytania pomogą zweryfikować, czy ten związek ma jeszczszansę na przyszłość, czy lepiej zakończyć go już teraz. Jeżeli nie jesteś w stanie odpowiedzieć “tak” na żadne z nich, lepiej jak najszybciej doprowadź tę relację do końca. 

Czy zerwać z chłopakiem? Test dwóch pytań

Fot. Unsplash.com

Czy zerwać z chłopakiem? Test dwóch pytań

Pytanie nr 1: Czy gdybyś mogła cofnąć czas do początku tego związku, wciąż chciałabyś w nim być? 

Innymi słowy - czy jesteś ze swoim partnerem dlatego, że czujesz się z nim związana, a może dlatego, że zainwestowałaś dużo czasu i energii w tę relację i nie chcesz, aby to wszystko poszło na marne? Odpowiedź na to pytanie pomoże ci zweryfikować czy chcesz pozostać w tej relacji z właściwych powodów. Tkwienie u czyjegoś boku tylko dlatego, że poświęciłaś na ten związek dużo czasu nie jest dobrym powodem. W relacjach chodzi o coś o wiele więcej. 

Pytanie nr 2: Gdybyś w tej chwili została singielką, czy wciąż chciałabyś się spotykać z dotychczasowym partnerem? 

Zadając sobie to pytanie odkładasz na bok taką kwestię jak ewentualne zranienie uczuć swojego partnera. To oczywiste, że nie chcesz go skrzywdzić, ale z drugiej strony nikt nie powinien tkwić w nieudanym związku tylko dlatego, aby nie urazić czyichś uczuć. Musisz na chwilę zapomnieć o swoim partnerze, a skupić się przede wszystkim na swoich uczuciach. Czy uczucia, którymi darzysz partnera to na pewno miłość? A może mylisz ją z czymś zupełnie innym? 

Odpowiedzi na te dwa pytania mogą okazać się kluczowe co do waszej wspólnej przyszłości. Dzięki nim będziesz w stanie ustalić czy naprawdę zależy ci na tej relacji i na swoim partnerze, czy tracisz na niego czas ze złych powodów. Najważniejsze to odpowiedzieć na nie szczerze i nie bać się konsekwencji swoich wyborów. Nawet jeśli miałabyś zostać sama będzie to o wiele lepsze rozwiązanie, niż marnowanie czasu w związku bez przyszłości. 

Zobacz również: „Kochałem, ale musiałem odejść”. Mężczyźni wyznają, dlaczego porzucili miłość swojego życia

Polecane wideo

10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów
10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.07.2020 21:04
Pierwsze na nie, bo wtedy na pewno nie weszłabym w związek, by móc rozwijać swoje umiejętności bez presji, że muszę spędzać z nim większość czasu, przez co teraz stoję w miejscu od n lat. Jednak drugie na tak, bo mimo wszystko jest on wspaniałym człowiekiem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie