10 zachowań, które prowadzą do rozpadu związku

Praca nad związkiem nie jest wcale taka prosta.
10 zachowań, które prowadzą do rozpadu związku
fot. iStock (Yuliya Apanasenka)
11.07.2020

Choć single zazdroszczą zakochanym parom wyjątkowej relacji i miłości, to jednak praca nad związkiem nie jest wcale taka prosta. Trzeba wziąć czasami odpowiedzialność za swoje zachowanie i uczucia, jakie wywołało się u drugiej osoby, a te bywają różne.

Zobacz również: Tych 10 rzeczy facet nigdy nie powinien robić na pierwszej randce

Istnieją pewne zachowania, które sprawiają, że nawet gorące uczucie może z czasem szybko osłabnąć i doprowadzić do rozpadu Waszego wspólnego życia. Warto mieć je na uwadze i zauważać zarówno u siebie, jak i u partnera. A potem rozmawiać, ćwiczyć nowe nawyki i rozwijać kolejne etapy związku... no chyba, że chcecie mieszkać nieszczęśliwi pod jednym dachem i szukać wrażeń gdzie indziej.

Najgorsze nawyki nieszczęśliwych par

Chcesz wiedzieć, jakie największe błędy popełniają partnerzy? Przez to ich relacja wkrótce stanie pod znakiem zapytania... 

Nie interesują się swoim życiem

Gdy poznajemy nową osobę, bardzo interesujemy się tym, czym się zajmuje, co lubi, jakie są jej pasje. Z czasem możemy uznać partnera za tzw. "pewnik" i przez to oddalić się od niego. Niedługo może się okazać, że przebywają obok siebie zupełnie obcy sobie ludzie...

Szukają wrażeń poza związkiem

Potrzeba ciągłej adrenaliny i strach przed stabilizacją to sygnały ostrzegawcze. Pojawiają się flirty, zdrady a niebezpieczne pasje stają się ważniejsze od drugiej połówki? To znaczy, że ktoś chyba nie był jeszcze gotowy na wejście w związek.

Nie spędzają razem czasu

Przecież skoro już razem mieszkają, to po co? W relacje zaczyna wkradać się monotonia i pojawia się brak czasu i uwagi dla drugiej strony. A przecież chodzi o to, aby traktować siebie wyjątkowo...

Kłócą się o to, kto ma rację

Udowadnianie ukochanej osobie, że się myli, aby podnieść sobie samoocenę to egoistyczne zagranie. Nie można rozmawiać o przyszłości, jeżeli w związku nie ma miejsce na kompromis.

Nie flirtują

To nieprawda, że flirtować i uwodzić wolno tylko na początku relacji i "etapie randek". O względy partnera warto starać się przez cały czas, aby uczucie nie wygasło. 

Unikają komunikacji

Partnerzy, którym na sobie zależy, wiedzą o tym, że szczera rozmowa oczyszcza atmosferę i pozwala dojść do porozumienia. Komunikacja to absolutny fundament każdego związku. 

Używają telefonu w swojej obecności

Choć niestety takie mamy czasy, to jednak ten gest wyraźnie pokazuje, że lekceważymy bliską osobę. Owszem, zdarzają się takie chwile, że jesteśmy zmęczeni i chcemy po prostu przeglądać w spokoju social media, ale niech nie trwa to przez cały czas... nauczmy się ze sobą rozmawiać, bo całkowicie oddalimy się emocjonalnie.

Przestali się rozwijać

Jeśli poza partnerem nie mamy żadnych innych zainteresowań - relacja zaczyna być naprawdę toksyczna... Aby nie stać się całkowicie zależnym od ukochanego, rozwijajmy swoje pasje.

Analizują przeszłość

To nieuniknione, bo każdy z nas wchodzi w relację z jakimś bagażem doświadczeń. Składają się na to nasze byłe związki i różne doświadczenia. Jeśli jednak żyje się wyłącznie przeszłością lub wciąż poddaje analizie dawne wydarzenia z życia partnera, na dłuższą metę jest to toksyczne.

Stosują bierną agresję

To tego typu zachowania partnera, które intuicyjnie odczuwamy jako szkodliwe, wywołują w nas negatywne emocje, ale nie potrafimy ich nazwać słowami. Najbliższa osoba nigdy nie powinna sprawiać, że czujemy się źle i spada nasza pewność siebie.

Zobacz również: Zakazane słowa, po których Twój związek zawiśnie na włosku. Unikaj ich jak ognia, nawet w emocjach
Źródło: ohme.pl

Polecane wideo

Miłosny horoskop na lato
Miłosny horoskop na lato - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 12.07.2020 11:08
10 cech kobiet, które powodują problemy: 1. Zazdrość 2. Zawiść 3. Wścieklizna 4. Roszczeniowość 5. Niezdecydowanie 6. Przypierd....nie się o głupoty 7. Głupota 8. Leserstwo 9. Zadufanie 10. Sztucznośc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie