Istnieje aż 11 typów związków. W kilku przypadkach rozstanie to jedyne wyjście

Czasami lepiej być singielką.
Istnieje aż 11 typów związków. W kilku przypadkach rozstanie to jedyne wyjście
Fot. Unsplash
12.06.2020

Czym jest związek? Najbardziej ogólna definicja mówi o relacji uczuciowej pomiędzy dwiema osobami, które chcą być razem. Z doświadczenia wiemy jednak, że każda taka znajomość bywa nieco inna, a niektóre pary łączy bardziej uzależnienie, niż prawdziwa miłość. Wszystko zależy od naszego nastawienia, charakteru i potrzeb.

Zobacz również: 9 niepokojących sygnałów, że on właśnie się w Tobie odkochuje

Życie jest za krótkie, aby marnować je na toksyczne znajomości - przekonuje „Your Tango” i wymienia aż 11 typów więzi międzyludzkich. Niektóre z nich przynoszą nam więcej cierpienia, niż szczęścia, ale są też na szczęście takie, o których chyba każdy marzy.

Sprawdź, czy to rzeczywiście miłość, a może bardziej niszczycielski układ.

związek

Rodzaje związków

#1 Niezależny

W takiej relacji każda ze stron broni własnych przekonań, nie do końca licząc się ze zdaniem drugiej połowy. Często dochodzi do tarć, które prowadzą do awantur.

#2 Współzależny

Partnerzy tak bardzo się uzupełniają, że nie są już w stanie funkcjonować osobno. Nawet wtedy, gdy zaczyna się między nimi źle dziać. To forma uzależnienia.

#3 Dominujący

Jedna strona dyktuje warunki, a druga potulnie się jej podporządkowuje. Na dłuższą metę nie jest to korzystny układ, nawet jeśli oboje się na to zgodziliśmy.

#4 Otwarty

Niby jesteśmy razem, ale nie na wyłączność. W takim związku nie istnieje pojęcie wierności i zdrady, bo każdy może robić cokolwiek uzna za słuszne.

#5 Zmienny

Więź jest stała, ale jeden z partnerów robi wszystko, by zmienić drugiego. Nie zawsze jest to motywowanie do działania. Czasami przybiera formę szantażu - zmienisz się albo cię rzucę.

Zobacz również: 7 oznak, że związałaś się z Piotrusiem Panem

związek

#6 Toksyczny

Relacja, która absolutnie nie służy żadnej ze stron. Nie ma w niej zaufania, miłości, zrozumienia. To nieustające kłótnie, dziwne zależności i płacz.

#7 Tymczasowy

Aktualnie mamy się ku sobie, ale w każdej chwili może się to zmienić. Drugą połowę traktujemy jak zabawkę. Jeśli się znudzi, to poszukamy szczęścia gdzie indziej.

#8 Przyjacielski

Partnerzy rozumieją się bez słów i są sobie naprawdę bliscy. Niestety, nie idzie to w parze z intymnością, która jest raczej niezbędna, aby stworzyć naprawdę udany związek.

#9 Intymny

Przeciwieństwo układu przyjacielskiego. Tu chodzi wyłącznie o zaspokojenie popędu. Poza sypialnią nie mamy o czym ze sobą rozmawiać.

#10 Na odległość

Z różnych przyczyn nie możemy być blisko siebie, ale bardzo byśmy chcieli. Widujemy się od święta, a rozmowę w cztery oczy zastępują inne formy kontaktu. To może, ale wcale nie musi zadziałać.

#11 Kompatybilny

Idealny związek, do którego chyba wszyscy dążymy. Jesteśmy pokrewnymi duszami, łączy nas intymna więź, ale dajemy partnerowi także odrobinę oddechu.

Do którego jest Wam najbliżej?

Zobacz również: 10 sygnałów, że nie powinnaś przyjmować jego oświadczyn

Polecane wideo

Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok
Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Trzydziestoletni singiel (Ocena: 5) 12.06.2020 08:35
Toksyczne są najtrwalsze. "Niegrzeczny chłopak" pije, bije, poniża i odcina partnerkę/żonę od rodziny i znajomych, a ona im bardziej poniżona i odcięta, tym bardziej zakochana. I o dziwo, bywają takie relacje również w drugą stronę...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.06.2020 07:05
Oj dziwne mialam te zwiazki w przeszlosci. Caly czas cos bylo nie tak. Byl toksyczny, intymny i na odleglosc. Teraz jest kompatybilny- to moje malzenstwo i oby takim byl juz do konca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.06.2020 06:36
W przeszłości miałam związki które były wg tej listy zmienne, przyjacielskie, intymne , niezależne, może nawet trochę toksyczne. Teraz w końcu jestem w związku kontabilnym, trwa to już ponad 4 lata i mam nadzieję, że tak zostanie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.06.2020 02:41
Numer 1 - Niezależny
odpowiedz

Polecane dla Ciebie