7 oznak, że związałaś się z Piotrusiem Panem

Z kimś tak niedojrzałym trudno będzie stworzyć udaną relację.
7 oznak, że związałaś się z Piotrusiem Panem
Fot. Unsplash
30.05.2020

Jaki powinien być wymarzony partner? Każda z nas wyobraża go sobie trochę inaczej, ale chyba żadna kobieta nie pogardzi przystojnym, inteligentnym i zaradnym mężczyzną. Problem polega na tym, że nawet jeśli trafi nam się taki ideał, to dopiero połowa sukcesu. Wybranek musi wykazać także emocjonalną dojrzałość, a z tym niestety różnie bywa.

Zobacz również: 10 sygnałów, że nie powinnaś przyjmować jego oświadczyn

Czasami zupełnie nieświadomie angażujemy się w związek z osobą, która niby dobrze rokuje, ale jednak boi się zobowiązań i odpowiedzialności. Ucieka od dorosłości i zachowuje się jak wieczne dziecko, co jest klasycznym przykładem kompleksu Piotrusia Pana. Ktoś taki nie jest zdolny do budowania trwałych więzi opartych na relacjach partnerskich.

Kogoś Ci to przypomina?

zakochana para

Serwis betterhelp.com wymienia 7 alarmujących sygnałów, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli Twój partner zachowuje się właśnie w ten sposób - bez zmiany jego podejścia nic z tego nie będzie.

Kto to jest Piotruś Pan?

#1 Nie zależy mu na karierze

Nikt nie twierdzi, że powinien być karierowiczem, dla którego liczą się tylko kolejne szczeble awansu i pieniądze. Dorosłość powinna jednak iść w parze z ambicją. Jeśli osiadł na laurach i ciągle narzeka na swoją pracę/stan posiadania, a równocześnie nic z tym nie robi - zdecydowanie ma w sobie coś z Piotrusia Pana.

#2 Gubi się w „dorosłych” sytuacjach

Jest nieoceniony, kiedy trzeba zorganizować imprezę i rozśmiesza cię jak mało kto, ale prawdziwe życie to jednak nie tylko zabawa. Zwróć uwagę na to, jak radzi sobie w momentach trudnych czy wręcz kryzysowych. Takich jak śmierć bliskiej osoby, utrata pracy czy inne nieprzewidziane problemy. Jeśli od razu się wycofuje albo obraca wszystko w żart - chyba nie jest aż tak dojrzały.

#3 Ma problem z używkami

Według psychologów to bardzo częste zjawisko. Piotruś Pan czuje się dzieckiem w ciele dorosłej osoby. Wszyscy oczekują od niego odpowiedzialności, a on strasznie się tego boi. Efekt? Najgorszy z możliwych, bo ukojenia szuka w alkoholu lub innych nielegalnych substancjach. Trzeźwość zwyczajnie go przeraża i przerasta.

Zobacz również: 7 zakazanych tekstów. Mężczyzna nie ma prawa mówić ich kobiecie

piotruś pan

#4 Nie czuje przywiązania

Rzadko wyznaje miłość i unika rozmów na temat przyszłości. Z jednego prostego powodu - nie traktuje życia zbyt serio. Boi się postawić wszystko na jedną kartę, bo wtedy czuje się ograniczany. Piotruś Pan ponad wszystko ceni wolność i własną wygodę. Szybko wchodzi w związki i równie błyskawicznie jest w stanie się odkochać. Jak nie ta, to pojawi się inna.

#5 Składa obietnice bez pokrycia

Zastanów się, ile razy zarzekał się, że coś zrobi, weźmie się w garść, zmieni swoje życie na lepsze i można tak jeszcze długo wymieniać. Teraz oceń, bez żadnych skrupułów, co z tego udało mu się osiągnąć. Jeśli nic lub bardzo niewiele, to nie mamy raczej dobrych wieści. Duże dziecko zachowuje się - jak sama nazwa wskazuje - dziecinnie. A z roku na roku szanse na to, że kiedyś dojrzeje, wcale nie rosną.

#6 Obwinia wszystkich wokół

Piotrusia Pana charakteryzuje ogromne zadowolenie z siebie. Być może miewa kompleksy i czasami zalicza wpadki, ale nie jest zbyt krytyczny. Chyba, że w stosunku do innych, bo to właśnie wszyscy pozostali odpowiadają za jego niepowodzenia. Jeśli regularnie wpędza cię w poczucie winy, a sam nigdy się do niej nie przyznaje, to raczej daleko nie zajedziecie.

#7 W ogóle się nie rozwija

Jest dokładnie taki sam, jak w momencie, kiedy się poznaliście. Nawet jeśli minęło już kilka lat, on niczego specjalnego nie osiągnął. Czasami możesz nawet odnosić wrażenie, że cofa się w rozwoju. To kolejny dowód na to, że jest niereformowalnym przypadkiem i chyba czas poszukać kogoś, kto nie tylko bierze, ale ma też coś do zaoferowania - sugerują eksperci.

Zobacz również: 10 sygnałów, które świadczą o tym, że spotkałaś ideał. Nie pozwól mu odejść

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
załamana (Ocena: 5) 30.05.2020 15:57
ciężko jest teraz poznać normalnego mężczyznę. Same Piotrusie Pani i Incele :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie