Co szczęśliwe pary robią każdego dnia? Niepozorna rzecz, która działa cuda

To dzięki niej uczucie rośnie z każdym dniem.
Co szczęśliwe pary robią każdego dnia?  Niepozorna rzecz, która działa cuda
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/163044448993651517/)
28.05.2020

Patrząc na szczęśliwe pary często nasuwa nam się pytanie, jak to możliwe, że nawet po wielu latach związku wciąż są w sobie tak samo zakochane, jak gdy zaczynali się spotykać. Czasami uznajemy nawet, że po prostu są szczęśliwcami, a wszystko w ich życiu układa się samo. Trudno jest im nie zazdrościć. 

Zobacz również: 12 rzeczy, które szaleńczo zakochane pary robią codziennie razem

Prawda jednak jest taka, że szczęśliwe i udane związki nie biorą się znikąd i nie dzieją się same. Najczęściej stoi za nimi ciężka, codzienna praca, poświęcenia, kompromisy, a przede wszystkim troska. A ta często wyraża się w pozornie prostych pytaniach, które jednak mają o wiele głębsze znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Szczęśliwe pary zadają je sobie codziennie i to właśnie one stanowią sekret ich udanego, wspólnego życia. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/568931365428057527/)

Co robią szczęśliwe pary? Jakie ważne pytania sobie zadają?

“Jak się czujesz?” 

To pytanie ma o wiele bardziej złożony wymiar niż zwykłe “jak się masz?”. To zachęta do tego, aby partner się przed tobą otworzył i powiedział ci o wszystkim, co leży mu na sercu i co siedzi mu w głowie - bez względu na to, czy wiąże się to z pozytywnymi czy też z negatywnymi emocjami. Te słowa to nie tylko wyraz troski – to także oznaka bezpiecznej przestrzeni, w której partner może mieć pewność, że nie będzie oceniany i może liczyć na wsparcie i zrozumienie, a przede wszystkim po prostu na to, że zostanie uważnie wysłuchany. 

“Jak mogę pomóc?” 

To pytanie jest dla twojego partnera sygnałem, że oferujesz mu wsparcie i zrozumienie, a jednocześnie dajesz mu swobodę i autonomię do podejmowania własnych decyzji, które uszanujesz bez względu na wszystko. Są chwile, kiedy twój partner ma problem, ale nie jesteś w stanie mu pomóc - ani ty, ani nikt inny. Możesz po prostu wspierać go w trudnych chwilach i być przy nim. Są też chwile, kiedy partner będzie oczekiwał twoich wskazówek i zdania na jakiś dręczący go temat. Bez względu na to, czy rzeczywiście możesz zaoferować mu swoją pomoc czy nie, najważniejsze to dać mu do zrozumienia, że wspierać go w tym, przez co przechodzi. 

“Chcesz porozmawiać?” 

Na co dzień bywamy zajęci wieloma sprawami. Mamy na głowie pracę, różne zajęcia, spotkania, płacimy rachunki, robimy zakupy, odwiedzamy bliskich, przygotowujemy się do ważnej rozmowy z szefem...  To wszystko sprawia, że często brakuje nam czasu, który moglibyśmy spędzić z partnerem w naprawdę wartościowy sposób. Czasami wręcz mijamy się w mieszkaniu rano, przed wyjściem do biura, a ponownie widzimy dopiero kładąc się wyczerpani spać. Dlatego właśnie słowa “chcesz porozmawiać?” mają tak wielką moc. W ten sposób wysyłasz partnerowi sygnał, że jest dla ciebie ogromnie ważny, że zależy ci na bliskości między wami - także tej emocjonalnej. 

Zobacz również: Wasz związek przetrwał te fazy? To znak, że będziecie razem już zawsze!

Polecane wideo

Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja”
Faceci zaniemówili na widok jej brzucha. Według nich to „czysta perfekcja” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.05.2020 18:18
Jeśli para jest dopasowana, to nawet wspólne milczenie czy inne nicnierobienie jest w porządku. A jeśli ktoś szuka zaczepki, to choćby druga strona była chodzącym ideałem, to i tak będzie źle...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2020 16:10
ja w ogole nie rozmawiam z moim partnerem. nie ma o czym. tylko czasem takie pytania jak 'bedziesz to jadl?', 'wyniosles smieci?' itp. o czym wiecej gadac . ale generalnie uwazam nasz zwiazek za udany, jest bliskosc fizyczna i lubimy razem ogladac TV, czasem tez lubimy sie napic razem i wtedy lezymy i myslimy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie