9 pytań, których żaden facet nie chce usłyszeć na początku związku

Niczego się nie dowiesz, a możesz go spłoszyć.
9 pytań, których żaden facet nie chce usłyszeć na początku związku
Fot. Unsplash
15.06.2020

Trudno stworzyć udany związek z kimś, kogo nie znamy zbyt dobrze. A żeby poznać drugą osobę, musimy zadawać jej pytania. Problem w tym, że niektóre tematy mogą być dla rozmówcy niezbyt wygodne. Wtedy, zamiast się zbliżyć, jeszcze bardziej się od siebie oddalamy. Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zwykle.

Zobacz również: 50 niedyskretnych pytań, które powinny paść w każdym związku. Zrobi się gorąco!

Jak tego uniknąć? Na początku ogranicz swoją ciekawość - sugeruje „The List”. Według portalu każda relacja międzyludzka podzielona jest na etapy, a w tych pierwszych nie o wszystko wypada pytać. W przeciwnym razie możemy spłoszyć adoratora. Ten poczuje się bardzo niekomfortowo i może nawet zakończyć znajomość.

Redakcja zapytała kilku młodych mężczyzn, jakich wątków nie chcieliby poruszać.

zakochana para

Jakich pytań nie zadawać facetom?

#1 Czy jesteśmy ze sobą na wyłączność?

Na deklaracje przyjdzie czas, a wszystko wyjdzie w praniu. Nie zakładaj z góry, że jeśli tego głośno nie powie, to na pewno skacze na boki. Jeśli jesteście razem, to ma wobec ciebie poważne zamiary.

#2 Jak wygląda twoja sytuacja finansowa?

Tego tematu nie da się unikać w nieskończoność, ale być może to nie jest dobry moment. O pieniądzach porozmawiajcie dopiero wtedy, kiedy zaczniecie snuć wspólne plany. Wcześniej to bez znaczenia.

#3 Kiedy wreszcie poznam twoich rodziców?

Dla przeciętnego faceta przyprowadzenie partnerki do rodzinnego domu to prawie oświadczyny. Musi minąć trochę czasu, zanim nabierze pewności i sam będzie chciał to zrobić. Uzbrój się w cierpliwość.

Zobacz również: Miłość w czasach kwarantanny. 92 pytania, które jeszcze bardziej zacieśnią Waszą więź

randka

#4 Co powinnam wiedzieć o twojej byłej?

Najlepiej nic - twierdzą rozmówcy portalu. A przynajmniej nie teraz, bo trudno budować nowy związek analizując poprzedni, który się nie udał. Przyjdzie taki czas, kiedy opowiecie sobie o swoich eks. Albo nie.

#5 Gdzie widzisz nas za 5 lat?

Po pierwsze - to pytanie przypomina klasyczną rozmowę kwalifikacyjną. Po drugie - on najprawdopodobniej nie wie, jak będzie wyglądało jego życie za tydzień lub miesiąc, więc nie ma sensu aż tak wybiegać w przyszłość.

#6 Ile chciałbyś mieć dzieci?

Z góry zakładasz, że na pewno chce powiększyć rodzinę i to najlepiej z tobą. Być może faktycznie tak jest, ale na snucie podobnych planów jeszcze przyjdzie czas. Przesadny pośpiech w tym temacie może go tylko spłoszyć.

zakochana para

#7 Co chciałbyś we mnie zmienić?

Najprawdopodobniej jest kilka takich rzeczy, ale żaden facet nie powie tego głośno. Tego typu rozważania nie mają sensu, bo mogą jedynie popsuć relację. Spróbuj wyliczyć jego wady i sprawdź, czy się ucieszy.

#8 Ślub cywilny czy kościelny?

Bardzo niebezpieczny wątek, choć na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem praktyczny. Dotyczy jednak dość odległej przyszłości i spraw światopoglądowych. Zastanów się, co zrobisz, jeśli jego odpowiedź cię nie zadowoli. Przecież kiedyś może zmienić zdanie.

#9 Podoba ci się jakaś inna dziewczyna?

Jeśli myślisz, że on się do tego przyzna, to męska natura ma przed tobą jeszcze wiele tajemnic. Prawdopodobnie potrafi docenić piękno innych kobiet, ale to nie oznacza, że już szuka twojej następczyni. Wyluzuj.

Zobacz również: 21 pytań, które możesz zadać chłopakowi, kiedy zapada niezręczna cisza

Polecane wideo

Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie
Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 28.07.2020 19:39
Jak dla mnie bardziej na miejscu jest że potrafi ocenić urodę innej kobiety niż docenić ( docenić to już poważniejsza deklaracja) powinno się doceniać siebie wyłącznie w związku wogule co za bzdury takie pytania raczej powinny paść przed deklaracją jesteśmy w związku z wyjątkiem pytania o przeszłość pytając o ta związek powinien być już scementowany i stały
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.07.2020 16:47
Pytanie do kobiety na tzw. "pierwszej randce": ruchasz się czy trzeba z tobą chodzić?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie