Życie po jednorazowej zdradzie

Zdrady były, są i będą. Niestety, nie można ich zaliczyć do pozytywnych zjawisk. Co innego jednak długi romans, a jednorazowy skok w bok. Jak żyć po takiej „przygodzie”?
Życie po jednorazowej zdradzie
18.10.2009

W jednym z artykułów na stronach Papilota mogłaś się dowiedzieć, dlaczego – według serwisu zdrada.pl – decydujemy się na skok w bok. Okazuje się, że powodem niewierności jest chęć przeżycia przygody (21,83 % głosów), głupota (17,59 %), zepsucie relacji w dotychczasowym związku (16,56 %) czy nowe uczucie (15,37 %). Jako jeden z powodów zdrady podawano również przyzwyczajenie do seksu z partnerką/partnerem, czyli po prostu znudzenie seksem z tą samą osobą. Zdrada trwająca przez jakiś czas albo któraś z kolei, to jednak coś innego niż jeden wyskok, który nigdy więcej się nie powtórzył. Inny, bo nie musi od razu oznaczać tego, że jeśli ktoś się raz na to zdecydował, będzie to robił znowu. Niekoniecznie. Często jedna zdrada może być tak zimnym prysznicem, że błądzący partner, z minuty na minutę może stać się cudowną, kochaną osobą, czułą i troskliwą jak nigdy dotąd. 

Ale żeby ułożyć sobie życie po zdradzie (bo jest ona niewątpliwie ingerencją w wasz spokój oraz w wasze szczęście), musisz rozważyć dwie sytuacje i w zależności od tego, w której się znajdziesz, stosownie się zachować. 

Gdy to ty zdradzisz...

Pokłóciłaś się z facetem, poszłaś na imprezę, poniosło cię i w akcie desperacji zaliczyłaś skok w bok z innym mężczyzną. Dopiero po fakcie dotarło do ciebie, jaką głupotę zrobiłaś. Wstyd, złość i nienawiść do samej siebie to naturalne odczucia. Musisz się jednak pozbierać i stawić czoła temu, co się stało. Oczywiście, zdrada zdradzie nierówna. To, co dla jednej osoby oznacza niewierność, dla drugiej nie jest niczym szczególnym. Pocałunek na imprezie? Ktoś może ci powiedzieć, że robi tak wielokrotnie i nie uważa tego za skok w bok. Wiadomo jednak nie od dziś, że pary szczęśliwe, zakochane w sobie, które tworzą udany związek, nie całują się z innymi ludźmi. Bo nie chcą, nie wyobrażają sobie tego, bo nawet o tym nie myślą. Bo zwyczajnie w świecie tego nie potrzebują! Dlatego już samo całowanie się z innym mężczyzną – nawet gdy dla ciebie może to być „chleb powszedni” – powinno dać ci do myślenia. 

Całowanie, dotykanie, seks. Jeżeli przytrafił ci się taki incydent nie z twoim ukochanym, ale był tylko jednorazowym wyskokiem, przede wszystkim zastanów się, czy chcesz o tym powiedzieć partnerowi. osoby szczere aż do bólu nie wytrzymają, trzymając buzię na kłódkę. Choć – jakkolwiek okropnie by to zabrzmiało – czasem naprawdę lepiej jest nie powiedzieć o pewnych kwestiach. Jeśli ze zdrady wyciągnęłaś wnioski, czujesz się fatalnie z tym, co zrobiłaś i dotarło do ciebie, jak bardzo kochasz swojego faceta (mimo wątpliwości czy chęci odmiany, które cię dopadły), o tym, co zrobiłaś swojemu partnerowi nie musisz mówić. 

Bo gdy zdecydujesz się na szczerość i przyznanie się do błędu, musisz liczyć się z tym, że mężczyzna cię zostawi. Męska duma, nawet przy wielkiej miłości, często nie pozwala facetom na kontynuowanie związku z kobietą, która przyprawiła im rogi. Nie powinnaś również być pewna, że gdy przyznasz się do jednorazowego wyskoku i okażesz skruchę, facet doceni twoją szczerość i przygnębienie, tym samym z miejsca ci wybaczając. Nie. Musisz liczyć się z konsekwencjami. Dlatego czasem lepiej jest pewne kwestie przemilczeć, a jedynie wyciągnąć z nich wnioski. 

Gdy to on zdradzi...

Statystycznie to mężczyźni częściej zdradzają kobiety. Bardzo często wystarczy im alkohol i mała chętka, żeby zaliczyć skok w bok. Z tą jednak różnicą, że najczęściej dla facetów ten skok w bok nic dla nich nie oznacza. Jest sportem, odskocznią, po której potulnie wracają do swoich ukochanych. To kobiety częściej się angażują, przeżywają, płaczą, zwłaszcza gdy dowiedzą się, że on ma trwający już od jakiegoś czasu romans. Dlatego nie zdziw się, jeśli mężczyzna przyjdzie do ciebie jak gdyby nigdy nic się nie stało i oznajmi ci, że na imprezie zrobił „to” z inną kobietą, ale dla niego nic to nie znaczy, bo dzięki temu jeszcze bardziej zrozumiał, jaka jesteś dla niego ważna i jak mocno cię kocha. 

Czy powinnaś wybaczyć? Zanim podejmiesz tę decyzję, zastanów się, a najlepiej zróbcie to oboje, co w waszym związku zaczęło się psuć, skoro on potrzebował  innej kobiety. uczucie się wypaliło? Wdarła się rutyna, nuda, seks wam nie odpowiada, kłócicie się? A może macie problemy zupełnie niezwiązane z uczuciami? Może nie układa wam się w pracy lub dowiedzieliście się o czymś bardzo przykrym? Powinnaś z nim porozmawiać i postarać się zrozumieć, dlaczego potrzebował innej kobiety. Taka jednorazowa zdrada – wbrew pozorom – może czasem ozdrowić związek. Pod warunkiem, że jest jednorazowa! Gdy oboje uświadomicie sobie, że macie problem, łatwiej wam będzie go zdiagnozować i zacząć z nim walczyć. 

Jeśli wiecie, że któreś z was zaliczyło jednorazowy skok w bok, pamiętajcie, że... 

1) Nawet jeden seks z innym partnerem może zakończyć się chorobą weneryczną. Nigdy nie wiadomo, kim była osoba, z którą zdecydowaliście się  pójść do łóżka, zwłaszcza bez zabezpieczenia. Dlatego zanim znowu zaczniecie się kochać, lepiej, żeby osoba zdradzająca gruntownie się zbadała.

2) Jeden seks nie musi oznaczać  romansu, rozwodu, końca waszej miłości, czyli jednej wielkiej katastrofy i końca świata. Przecież trudno jest utrzymać wysoką  temperaturę w związku, zwłaszcza między ludźmi, którzy są ze sobą od lat. Warto o tym pamiętać, zanim po jednej zdradzie powiecie sobie „żegnaj”.

3) Przygotuj się na etap niepewności. Jeśli dowiesz się o jego zdradzie, bardzo możliwe, że będziesz faceta sprawdzać i mu niedowierzać. To normalne zachowanie, przez które musisz przejść, ale ono minie. Staraj się po prostu nie wpadać w paranoję. 

Zdrada jest trochę jak zwierciadło, pokazujące, co z wami, waszym związkiem i uczuciem jest nie tak. Oraz stawiające podstawowe pytanie, na które musicie sobie odpowiedzieć – „czego tak naprawdę szukacie w życiu?”. 

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Grzechy kobiecej mowy ciała

Dowiedz się, co robisz źle w kontaktach z mężczyznami?

Czy seks oralny może doprowadzić do ciąży?

Wspólna kąpiel, seks oralny, petting – nawet niewinne pieszczoty mogą zakończyć się niechcianą ciążą.  

Komentarze (192)
Ocena: 5 / 5
Mariolka26x (Ocena: 5) 13.05.2016 18:33
Ja na sprawdzenie swojego faceta mam jeden sposób - czytam jego SMSy bez dotykania jego telefonu. Robię to przez komputer. On nawet i tym nie wie. Wystarczy, że wejdziecie na stronę: szpiegsms.tk i tam jest już wszystko napisane co i jak. Korzystam regularnie, nigdy mnie nie zawiodła :)
odpowiedz
Asiax29 (Ocena: 5) 01.11.2015 17:03
Ja rów­nież mia­łam pro­blem ze swoim face­tem, nie byłam pewna czy jest mi w pełni wierny. Wtedy zna­joma pole­ciła mi stronę do szpie­go­wa­nia smsów, któ­rej sama uży­wała. Ta strona to: latwy.pl/czytajsmsy Skorzystałam i nie żałuję. Dzięki niej może­cie dosłow­nie w 5 minut mieć na swoim kom­pu­te­rze wszyst­kie SMSy swo­jego faceta, zarówno te wysłane jak i ode­brane. Serdecznie pole­cam wszyst­kim, któ­rzy nie są pewni :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.09.2015 21:40
W sprawach miłosnych i nie tylko konsultuje się z Paulusem (wrozbitapaulus.pl) , pisze on całą prawdę, wszystko co przewidywał w moich sprawach się potem ziściło.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2015 23:46
Wiem jak to jest......Chyba najgorsza jest w tym wszystkim bezradność i świadomość,że to co było już nie wróci. Trudno zrozumieć, trudno wybaczyć, trudno zacząć żyć od nowa, zbudować cały swój świat od początku. Ja tak nie potrafiłam, musiałam go odzyskać. Zamówiłam rytuał na urokmilosny24.pl no i się udało. Ale jeśli mam doradzać, to czasem lepiej przeczekać ciężki okres i spróbować z kimś nowym niż na siłę odzyskiwać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2014 22:12
Przepraszam, głupia baba. Chyba już kogoś zdradziła dlatego tak pisze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie