Kobiety, które tworzą najbardziej udane związki. Chodzi tylko o jeden szczegół

Warto wziąć to sobie do serca!
Kobiety, które tworzą najbardziej udane związki. Chodzi tylko o jeden szczegół
Fot. Unsplash
28.04.2020

W naszej kulturze przyjęło się, że to mężczyzna powinien starać się o kobietę oraz walczyć o jej względy. Facet powinien zdobywać, a kobieta - być zdobywana. Uważa się, że to po stronie mężczyzny leży nawiązanie znajomości i wykonanie tego trudnego, pierwszego kroku, który może ją zapoczątkować. Oczywiście obecnie te zasady są bardzo zmienne, ale wciąż wiele osób wychodzi z założenia, że właśnie tak powinno być.  

Zobacz również: Czy kobieta powinna wykonać pierwszy krok? Opinie tych facetów nie pozostawiają złudzeń
A co w sytuacji, gdy to kobieta wykonuje pierwszy ruch ku temu, aby zwrócić na siebie uwagę mężczyzny oraz gdy to ona zaprasza go na randkę? Dla wielu facetów takie zachowanie ze strony kobiety uchodzi za wyjątkowo atrakcyjne. Ale to nie jedyny pozytywny aspekt wykazywania inicjatywy ze strony płci pięknej. Okazuje się, że związki, w których to kobieta wykonała pierwszy krok są na ogół bardziej udane i szczęśliwsze 

Co się dzieje, gdy kobieta robi pierwszy krok?

Fot. iStock

Co się dzieje, gdy kobieta robi pierwszy krok?

Wyniki jednego z badań pokazują, że kobiety, które zapoczątkowały znajomość mają dwa i pół raza większe szanse na to, że mężczyzna odezwie się do nich ponownie. Może to mieć związek z tym, że u mężczyzn tzw. wskaźnik odpowiedzi zmienia się w zależności od liczby sygnałów, jakie on odbiera. U kobiet pozostaje on natomiast zawsze na tym samym poziomie.  

Do innych interesujących wniosków doszli eksperci z portalu randkowego OkCupid. Okazuje się, że zazwyczaj próbujemy nawiązać kontakt z osobami, które są od nas bardziej atrakcyjne. Ten fakt ma swoje odzwierciedlenie zwłaszcza w przypadku mężczyzn, ale nie tylko. A zatem jeśli to ty jesteś stroną, która przejmuje inicjatywę, masz większe szanse na to, że zdobędziesz serce prawdziwego przystojniaka.  

Okazuje się też, że kobiety maj ą prawdziwy talent do tego, aby trafić w przysłowiową dziesiątkę. Zanim znajdzie się “tego jedynego” lub “tę jedyną” przeważnie trzeba przejść przez wiele mniej lub bardziej udanych randek, związków czy przelotnych znajomości. Jednak badanie zlecone przez platformę randkową The League wykazało, że znajomości inicjowane przez kobiety mają o wiele większą szansę być długotrwałe i szczęśliwe, a nawet zakończyć się na ślubnym kobiercu. Miało tak miejsce w przypadku 1 na 3 par, gdy to kobieta nawiązała pierwszy kontakt. 

I co wy na to? Czy od teraz będziecie chętniej robić pierwszy krok w nawiązywaniu kontaktów z mężczyznami? 

Zobacz również: Oto 7 najtrwalszych par według znaków zodiaku. Nic ich nie rozdzieli

Polecane wideo

Boski przystojniak z Netflixa: Ma 195 cm wzrostu, wysportowane ciało i milion followersów
Boski przystojniak z Netflixa: Ma 195 cm wzrostu, wysportowane ciało i milion followersów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie