10 pytań, które powinnaś sobie zadać, zanim wybaczysz mu zdradę

Wybaczyć a zapomnieć to dwie różne sprawy.
10 pytań, które powinnaś sobie zadać, zanim wybaczysz mu zdradę
Fot. iStock
20.05.2020

Akt niewierności zawsze zostawia piętno na związku. Zdrada jest naruszeniem tego, co w relacji jest fundamentalne, czyli zaufania między partnerami. Większość kobiet uważa to za jedyne zachowanie, którego nie wybaczyłaby nigdy. Jednak w sytuacji, kiedy jesteśmy mocno przywiązani do partnera i łączy nas zbyt wiele, aby z dnia na dzień puścić to z dymem, możemy nie myśleć trzeźwo. Zwłaszcza, kiedy mężczyzna zapewnia, że wszystko nam wytłumaczy i że nie chce nas stracić... W takiej sytuacji warto zadać sobie kilka kluczowych pytań, aby wiedzieć, na czym stoimy.

Zobacz również: 8 pytań, które musisz sobie zadać, zanim z nim zerwiesz

Czy warto wybaczyć zdradę?

W odpowiedzi na to zagadnienie, pomogą ci poniższe pytania. Odpowiedz na nie szczerze.

Czy zdradzał już wcześniej?

Jeżeli znasz już skomplikowaną przeszłość partnera z innymi kobietami, nie licz na to, że zmieni się właśnie dla Ciebie.

Przeprasza czy żałuje?

Mówi się, że o człowieku świadczą czyny, a nie słowa. To, że mężczyzna wielokrotnie mówi "przepraszam", nie oznacza wcale, że w środku czuje skruchę. Obserwuj, czy zachowuje się, jakby nic się nie stało. Jeżeli nie rozumie swojego błędu - nie warto.

Jaki jest typ zdrady?

Stereotypowa zdrada wygląda tak, że kobieta nakrywa męża z kochanką w łóżku, na dodatek we własnej sypialni. W rzeczywistości jest to dużo bardziej skomplikowane i często nieuchwytne na pierwszy rzut oka. Oni mogli nawet się nie dotykać, a zdrada emocjonalna zaboli Cię najbardziej.

Jak on by zareagował?

Czy gdybyś odwróciła role, on zareagowałby podobnie? Zastanów się, czy wysłuchałby Cię i starał zrozumieć Twoje stanowisko. Tak jak Ty w tym momencie.

Zobacz również: Istnieją tylko dwa powody, dla których on nie odpisuje. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej

Czy dasz radę sobie z tym poradzić?

Musisz wziąć pod uwagę wszystkie trudne emocje, w tym poczucie własnej wartości i zaufanie do partnera. Czy w ogóle istnieje szansa na to, że zdystansujesz się na tyle, aby móc odbudować ten związek? 

Czy naprawdę tego pragniesz?

Wybaczanie musi płynąć z naszego serca. Trzeba mieć ogromną motywację i czyste intencje, by naprawdę się na to zdobyć. Czy jesteś pewna, że tego właśnie chcesz? Nie podejmuj decyzji z lęku lub z powodu ograniczających zobowiązań. Zasługujesz na to, co najlepsze.

Czy zaufasz ponownie?

Podobno raz złamane zaufanie zmienia się już na zawsze. Nie ma sensu tkwić w relacji, w której przez cały czas będziesz podejrzliwa. Mówi się, że jeżeli ktoś był zdolny do czegoś raz, nie będzie miał oporów, aby zrobić to ponownie. Poradzisz sobie z taką myślą?

Zobacz również: Nie ma się co oszukiwać. 5 ewidentnych sygnałów, że kochasz go bez wzajemności

Czy to dobry moment?

Zdrada podburza nasze poczucie wartości i pewność siebie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skupienie się na sobie i powrót do równowagi emocjonalnej. Może zamiast na zdrajcy powinnaś skupić się teraz na zadbaniu o siebie?

Czy on stara się to naprawić?

Jeżeli pokazuje, że mu zależy i robi wszystko, aby naprawić swój błąd, może nie wszystko stracone. Uważnie obserwuj i poznaj okoliczności tego występku. 

Czy jest tego wart?

Ostatnie i najważniejsze. Czy koleś, który zdradził Cię z inną kobietą i miał wystarczająco czasu, przestrzeni i tupetu, aby ukrywać to przed Tobą, jest w ogóle wart Twoich uczuć i dalszych wysiłków?

Źródło: ohme.pl 

Polecane wideo

Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku
Pokazała, jak zmieniła się po rozstaniu. To zemsta na byłym chłopaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie