5 sygnałów, że Wasz związek wisi na włosku. On szuka tylko pretekstu, żeby odejść

Ta relacja na pewno nie jest spełnieniem jego marzeń.
5 sygnałów, że Wasz związek wisi na włosku. On szuka tylko pretekstu, żeby odejść
Fot. Unsplash
05.05.2020

Czasami czujemy, że utknęliśmy w martwym punkcie i zastanawiamy się, do czego to wszystko zmierza. Nie jesteśmy zadowoleni z aktualnej sytuacji, ale nie potrafimy sobie z nią poradzić. Każde wyjście wydaje się równie złe.

Zobacz również: 13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować

Tego typu rozterki dotyczą zazwyczaj życia zawodowego, ale uczucie zagubienia może pojawić się także w relacjach z innymi ludźmi. Niektórzy nawet po kilku latach związku doznają przygnębiającego olśnienia: to jednak nie to. Duszą się w aktualnej relacji i trwają przy drugiej osobie wyłącznie z przyzwyczajenia.

Jak to rozpoznać?

para

Jeśli czasami miewasz wątpliwości, czy partner rzeczywiście chce z tobą być, odpowiedź na to pytanie przynosi publikacja „Your Tango”. Portal wylicza 5 sygnałów alarmowych, które powinny nas zaniepokoić. „Jeśli twój partner to robi - on wcale cię nie kocha - przekonują autorzy.

Czy on chce ze mną zerwać?

#1 Nie nazywa cię swoją dziewczyną

Chyba, że na osobności. Mężczyzna, który ma poczucie, że utknął w niewłaściwym związku, nie lubi podobnych określeń. Nie nazywa tego, co was łączy, bo w jego głowie aż roi się od wątpliwości. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób przedstawił cię swoim znajomym i rodzinie. Jeśli użył tylko danych osobowych, nie opisując w żaden sposób relacji, to prawdopodobnie wkrótce się ewakuuje.

#2 Denerwują go twoje przyzwyczajenia

Ile razy można kłócić się o to samo? Partner, który ma poczucie, że znalazł się w nieodpowiednim miejscu z niewłaściwą osobą, nigdy się tym nie nudzi. Doskonale zna twoje przyzwyczajenia, być może nawet dziwactwa, ale nie jest w stanie ich zaakceptować i przemilczeć. Zamiast tego komentuje każdy twój krok, bo uwielbia wytykać ci błędy.

Zobacz również: 5 sposobów, by facet nigdy nie chciał odejść. Będziesz najlepszą dziewczyną w jego życiu

para

#3 Otwarcie mówi o innych kobietach

Może to wyglądać na próbę wzbudzenia zazdrości, ale chyba jednak nie tym razem. Sfrustrowany partner często powtarza, że inni mają lepiej. Marzy o kobietach z „wyższej ligi”, tym samym deprecjonując twoją wartość. Jest z tobą tylko dlatego, że akurat mu się trafiłaś i nie masz zbyt wysokich wymagań. On zadowolił się byle czym, bo nie chce być sam, ale wciąż się rozgląda.

#4 Nie angażuje cię w życie swojej rodziny

To chyba najbardziej jaskrawy przykład tego, jak jesteś przez niego traktowana. Mężczyzna zakochany po uszy wykorzystuje każdą sytuację, aby pochwalić się miłością swojego życia. On tymczasem trzyma cię w ukryciu i robi wszystko, żeby jego bliscy za bardzo cię nie polubili. Dlaczego? Chce uniknąć wścibskich pytań i konieczności tłumaczenia się, gdy będzie już po wszystkim.

#5 Przejmuje się tym, co inni o was mówią

Mówi się, że miłość bywa ślepa. Kiedy kogoś bardzo kochamy, wtedy cały świat przestaje mieć znaczenie. Nie interesuje nas, jak inni to oceniają. Pozostajemy głusi na ostrzeżenia, komentarze, oceny. Liczy się tylko to, co do siebie czujemy. Chyba, że szukamy pretekstu, aby wreszcie się uwolnić - wtedy nagle zastrzeżenia wygłaszane przez najbliższych stają się prawdą objawioną.

Zauważyłaś takie symptomy w swojej relacji?

Zobacz również: 12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności

Polecane wideo

Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok
Pokazała narzeczonego, a faceci odetchnęli z ulgą. Dla nich to pocieszający widok - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.05.2020 21:17
Ja też;-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2020 12:40
PRAWDA, ja się tak zachowuję i chce zerwać z chłopakiem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie