12 rzeczy, które szaleńczo zakochane pary robią codziennie razem

Te drobne gesty mają ogromny wpływ na trwałość związku.
12 rzeczy, które szaleńczo zakochane pary robią codziennie razem
Fot. Unsplash
09.04.2020

Teoretycznie wszyscy wiemy, w jaki sposób należy okazywać miłość. Pocałunki, czułe słowa i przytulanie to jednak nie wszystko. Za romantycznymi gestami powinno stać zdecydowanie coś więcej, czyli zaufanie, troska, oddanie, porozumienie dusz. W praktyce jednak różnie z tym bywa, bo z czasem mamy skłonność do starania się coraz mniej.

Zobacz również: 10 sygnałów, które świadczą o tym, że spotkałaś ideał. Nie pozwól mu odejść

Istnieje jednak prosty sposób, aby rozpalić ogień namiętności i zacząć na nowo okazywać partnerowi swoją miłość - przekonuje „Your Tango”. Portal wymienia kilkanaście rzeczy, które każda zakochana para powinna robić codziennie. Nie chodzi o śniadanie do łóżka, romantyczne kolacje i spełnianie swoich intymnych fantazji, choć o tym też nie należy zapominać.

Autorzy zwracają bardziej uwagę na zaangażowanie natury emocjonalnej.

zakochana para

Co robią zakochani?

#1 Wiecie, czego oczekujecie od związku

Żeby osiągnąć w życiu sukces, trzeba postawić przed sobą konkretne cele. Dokładnie tak samo jest w relacji dwóch osób. Warto pomyśleć o tym, do czego zmierzacie i mówić o tym głośno.

#2 Doceniacie się nawzajem

Po kilku latach razem przyzwyczajenie bierze górę i stajemy się ślepi na zalety partnera. Uznajemy je za coś oczywistego, dlatego coraz rzadziej go doceniamy. Komplementów jednak nigdy dość.

#3 Pamiętacie o swoich potrzebach

To że jesteście razem, wcale nie oznacza, że macie dokładnie takie same oczekiwania i pragnienia. Zawsze należy pamiętać o indywidualnych upodobaniach partnera i w razie możliwości próbować im sprostać.

#4 Chcecie sobie pomagać

Nie chodzi o wyręczanie się we wszystkich obowiązkach, bo to na dłuższą metę byłoby nie do zniesienia. Kiedy jednak zauważysz, że partner z czymś sobie nie radzi - zaoferuj mu pomoc, a on odwdzięczy się tym samym.

Zobacz również: 13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować

zakochana para

#5 Umiecie rozmawiać otwarcie o uczuciach

Chyba nie ma nic gorszego, niż ukrywanie swoich prawdziwych emocji. Przed kim masz się otworzyć, jeśli nie przed ukochaną osobą? Partner musi wiedzieć, co naprawdę myślisz o jego decyzjach i zachowaniu.

#6 Jesteście z siebie dumni

Z samych siebie, ale także ze swojego partnera. Kochając kogoś chcemy dla niego jak najlepiej, więc każdy jego sukces zasługuje na uznanie. Nie mówimy od razu o fanfarach i złotym medalu za najmniejsze osiągnięcie, ale warto to dostrzec.

#7 Zmieniacie się na lepsze

Nie ma ludzi bez wad, ale jeśli coś wyjątkowo nam przeszkadza - mamy prawo o tym głośno powiedzieć i oczekiwać zmiany na lepsze. To nie czepialstwo, ale wyraz troski i zaangażowania.

#8 Macie wspólne zainteresowania

Związek jest w stanie przetrwać tylko wtedy, kiedy naprawdę lubicie spędzać ze sobą czas. To nie oznacza, że zawsze musicie fascynować się tym samym. Wystarczy jeden wspólny temat, który obojgu sprawia przyjemność.

zakochana para

#9 Wspólnie realizujecie swoje marzenia

Trzeba o nich po prostu głośno mówić, bo tylko w ten sposób dowiemy się, co tak naprawdę nas łączy. Jeśli okaże się, że w niektórych punktach wasze pragnienia są zbieżne - łatwiej będzie je zrealizować.

#10 Cały czas utrzymujecie ze sobą kontakt

Nie zawsze jest czas na długą rozmowę w cztery oczy, ale od czasu do czasu warto zamienić chociaż kilka słów przez telefon albo napisać niezobowiązującą wiadomość. Najważniejsza jest świadomość, że partner o nas myśli.

#11 Planujecie razem dzień

Spędzanie ze sobą 24 godzin na dobę jest raczej mało możliwe, ale przecież nie o to chodzi. Warto jednak wziąć pod uwagę plany partnera, aby znaleźć chociaż chwilę na wspólny posiłek czy błogi relaks w domu.

#12 Okazujecie sobie fizyczną bliskość

Dotyk jest bardzo istotny w każdej relacji, ale nie zawsze musi to oznaczać upojną noc. Liczą się także bardziej niewinne gesty - pocałunek, złapanie za rękę, objęcie. W ten sposób okazujemy sobie oddanie i bezgraniczną akceptację.

Zobacz również: 15 dyskretnych sygnałów, które nie pozostawiają wątpliwości, że on oszalał na Twoim punkcie

Polecane wideo

Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację?
Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie