Nie ma się co oszukiwać. 5 ewidentnych sygnałów, że kochasz go bez wzajemności

Z jego strony to bardziej przyzwyczajenie, niż wielka miłość.
Nie ma się co oszukiwać. 5 ewidentnych sygnałów, że kochasz go bez wzajemności
Fot. Unsplash
10.04.2020

Lokowanie uczuć przypomina inwestowanie na giełdzie. Możemy sporo zyskać, ale zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Nigdy nie możemy być pewni, że druga osoba odwzajemni naszą miłość. Nawet wtedy, gdy już jesteśmy razem.

Zobacz również: 10 sygnałów, które świadczą o tym, że spotkałaś ideał. Nie pozwól mu odejść

Czasami angażujemy się w związek wcale nie dlatego, że partner okazuje się spełnieniem naszych marzeń. Niektóre relacje opierają się raczej na strachu przed samotnością, przyzwyczajeniu lub wymiernych korzyściach, jakie płyną z tej znajomości. Tylko jak to rozpoznać?

Z pomocą przychodzi portal „Your Tango”, który opublikował listę 5 alarmujących sygnałów. Jeśli druga połowa zachowuje się w ten sposób, jej codzienne zapewnienia o wielkim uczuciu należy raczej włożyć między bajki.

problemy w związku

#1 Robi wszystko, żeby nie spędzać z tobą czasu

Kiedy ludzie naprawdę się kochają, wtedy zrobią wszystko, by być blisko siebie. Oczywiście każdy ma nadal swoje sprawy i miłość nie oznacza spędzania ze sobą 24 godzin na dobę, ale powinno nam zależeć na jak najczęstszych spotkaniach. Jeśli on wciąż wymyśla niestworzone historie i dziwne wymówki, by ograniczyć wasze kontakty - najwyraźniej wcale nie jest tak zaangażowany, jak oficjalnie twierdzi.

problemy w związku

#2 Czasami udaje, że nie istniejesz

Należy odróżnić sytuację, gdy naprawdę jest czymś zajętym i nie może się odezwać od zwykłego ignorowania bez żadnego uzasadnienia. Masz prawo oczekiwać, że miłość twojego życia odpisze na wiadomość, a przynajmniej oddzwoni jak najszybciej będzie to możliwe. Jeśli regularnie milczy przez długie godziny i później nie potrafi tego logicznie wytłumaczyć - chyba aż tak bardzo mu nie zależy.

problemy w związku

#3 Jego zainteresowania okazują się ważniejsze od ciebie

W każdej zdrowej relacji partnerzy powinni mieć czas dla siebie i swoich pasji. Nie ma nic złego w tym, że twój partner ma hobby, któremu jest autentycznie oddany. Problem pojawia się wtedy, gdy całe życie podporządkuje jego realizacji, a ty stajesz się jedynie dodatkiem. Poważny związek nie polega na tym, że przypominamy sobie o ukochanej osobie tylko w wolnych chwilach. W przeciwnym razie niczym nie różni się od niezobowiązującej relacji.

Zobacz również: 21 pytań, które możesz zadać chłopakowi, kiedy zapada niezręczna cisza

problemy w związku

#4 Potrafi być naprawdę złośliwy

Podobno kto się czubi, ten się lubi, ale wszystko ma swoje granice. Spróbuj przypomnieć sobie, kiedy ostatnio usłyszałaś od niego komplement, który nie był podszyty ironią. Zakochany człowiek odczuwa naturalną potrzebę mówienia partnerowi miłych rzeczy. Nie tylko dlatego, że w ten sposób chce poprawić mu humor, ale po prostu tak czuje. Jeśli z jego ust padają tylko docinki, należy potraktować to jako sygnał alarmowy.

problemy w związku

#5 Nie ma zamiaru spełniać twoich oczekiwań

Związek to sztuka kompromisów, dlatego nie zawsze dostajemy dokładnie to, czego chcemy. Nikt nie twierdzi, że ukochany powinien podporządkować całe swoje życie realizacji twoich marzeń i zapomnieć o własnych potrzebach. Od czasu do czasu powinien jednak umieć zrezygnować z własnych planów, jeśli te kolidują z twoimi. Nigdy tego nie robi i zawsze stawia na swoim? Widocznie uważa się za najważniejszego, a to nie ma nic wspólnego z układem partnerskim. A tym bardziej bezgraniczną miłością.

Zobacz również: 13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować

Polecane wideo

Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu
Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Diokles (Ocena: 5) 11.04.2020 10:52
Punkt 3 - toż to każda kobieta tak ma. Podobnie 5.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2020 19:18
Co jeśli to o mnie, a facet zakochany?😳
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie