13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować

Nie męcz się dłużej, bo i tak nic z tego nie będzie.
13 oznak, że Wasz związek już się skończył. Nie ma czego ratować
Fot. Unsplash
23.03.2020

Chyba nie ma nic gorszego, niż relacja, która przynosi więcej cierpienia, niż szczęścia. Nie wszyscy jednak potrafimy w porę się wycofać i coraz częściej tkwimy w związkach, które nie mają żadnych perspektyw. Taki „gnijący układ” powoli nas wykańcza, bo z góry skazany jest na niepowodzenie.

Zobacz również: 12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności

Tylko jak go rozpoznać, żeby nie tkwić w nim za długo? Odpowiedź na to pytanie przynosi poradnik opracowany przez „Your Tango”. Portal wylicza kilkanaście ewidentnych sygnałów, które mogą świadczyć tylko o jednym: pora się rozejść. Niech każdy pójdzie w swoją stronę i nie rani już drugiej osoby.

Nie ma już czego ratować, bo uczucie już dawno ustąpiło miejsca toksycznemu przyzwyczajeniu.

obrażony chłopak

Jak rozpoznać nieudany związek?

#1 Nie umiecie już ze sobą rozmawiać

Odzywacie się tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne. Zamiast pełnych zdań - rzucacie półsłówkami. Denerwujecie się bez powodu, a awantura dosłownie wisi w powietrzu.

#2 Wasze życie intymne praktycznie nie istnieje

W łóżku potraficie już tylko spać, a kontakt fizyczny ograniczony jest do minimum. Nie ma miejsca na czułości, dotyk, pocałunki. Wzdrygacie się na samą myśl.

#3 Masz coraz niższe poczucie własnej wartości

I nic w tym dziwnego, bo tkwiąc w toksycznym układzie trudno czuć się ze sobą dobrze. Partner nie okazuje ci żadnego zainteresowania, więc tracisz resztki pewności siebie.

#4 Wolicie spędzać czas z daleka od siebie

Jeśli tylko nadarzy się okazja, by wyrwać się z domu i pobyć przynajmniej chwilę na osobności - ochoczo z niej korzystacie. Przebywanie w jednym pomieszczeniu okazuje się męczące.

Zobacz również: 21 pytań, które możesz zadać chłopakowi, kiedy zapada niezręczna cisza

obrażona dziewczyna

#5 Straciłaś już wielu przyjaciół

Popadasz w coraz większy marazm, więc ograniczasz życie towarzyskie do minimum. Nie wspominając o znajomościach, które zerwałaś na prośbę toksycznego partnera.

#6 Nie potraficie się razem dobrze bawić

Już dawno minęły czasy, kiedy mogliście spędzać ze sobą całe dnie i nawet przez chwilę się nie nudzić. Teraz już po chwili zapada niezręczna cisza.

#7 Podliczacie się wzajemnie

Nie tylko finansowo. Kłócicie się o to, kto tym razem powinien wynieść śmieci, posprzątać mieszkanie lub pójść po zakupy. Nie umiecie współdziałać.

#8 Masz poczucie, że stoisz w miejscu

Dotarliście do martwego punktu, gdzie każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Nie spodziewasz się już niczego dobrego, a bycie razem przypomina wegetację.

#9 Ciągle kłócicie się o to samo

Masz wrażenie, że non stop przeżywasz tę samą sprzeczkę. I nic w tym dziwnego, bo juz niczego nie potraficie sobie wyjaśnić i problem na pewno powróci.

kryzys w związku

#10 Rozmowa z nim to zderzanie się ze ścianą

Partner potrafi tylko wzruszać ramionami albo przytakiwać. Ty odpowiadasz mu dokładnie tym samym, bo po prostu już wam nie zależy. Jesteście razem tylko z przyzwyczajenia.

#11 Nie okazujecie sobie wsparcia

Kiedyś trzymaliście za siebie kciuki i byliście swoimi największymi kibicami. Dziś jest wam wszystko jedno, co dzieje się w życiu partnera. Najważniejsze, żeby nie przeszkadzał.

#12 Zastanawiasz się, jak byłoby z innym

Nie musisz dopuścić się zdrady. Już samo rozpatrywanie takiego scenariusza jest najlepszym dowodem, że w aktualnej relacji czegoś ci brakuje.

#13 Nie możecie liczyć na swoją pomoc

W akcie desperacji prosisz go o wyświadczenie przysługi, ale on od razu znajduje wymówkę? Chyba już nie musisz szukać kolejnych dowodów na to, że wasz związek jest już martwy.

Zobacz również: 12 rzeczy, o których powinnaś pamiętać, jeśli chcesz rzucić chłopaka

Polecane wideo

Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie
Zodiakalne pary, które nie powinny być razem. Stałego związku z tego nie będzie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.07.2020 11:46
Znam pary które i z takiego marazmu wyszły i dalej są razem szczęśliwe. Jeśli czegoś brakuje to należy postarać się to dostać myśli to nie zdrada jeśli pomyślę ale ktoś jest ładny to nie zdradzam faceta i jest to naturalne jak najbardziej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie