Miłość w czasach zarazy. Jak przetrwać kwarantannę z partnerem, by to nie zakończyło się rozstaniem?

Koronawirus uziemił razem wiele par – na dobre, albo na złe.
Miłość w czasach zarazy. Jak przetrwać kwarantannę z partnerem, by to nie zakończyło się rozstaniem?
Fot. Unsplash
22.03.2020

Dwa tygodnie w towarzystwie nikogo innego, tylko twojego partnera. Brzmi jak romantyczna sielanka? Okazuje się, że ludzie reagują na taki scenariusz przeważnie na dwa sposoby. Pierwsza grupa to kochankowie, którzy spędzą ten czas w absolutnym zachwycie, przeżywając swoisty miesiąc miodowy. Ale druga grupa, zanim to wszystko się skończy, zacznie sobie skakać do gardeł i składać pozwy rozwodowe.

Zobacz również: Lekarze nie mają wątpliwości, jak dbać o odporność w dobie koronawirusa. Zalecają coś bardzo niegrzecznego

Trudno się dziwić - w końcu sytuacje kryzysowe wywołują w ludziach najróżniejsze reakcje. A światowa pandemia koronawirusa i przymusowa społeczna kwarantanna zdecydowanie zaliczają się do sytuacji kryzysowych. Jak zatem spędzić izolację społeczną w czterech ścianach ze swoim partnerem i wyjść z tego obronną ręką? Zdaniem ekspertów dwa tygodnie spędzone tylko w swoim towarzystwie mogą nawet zacieśnić więź między wami. Jak sprawić, by był to naprawdę wartościowy czas dla waszego związku?

Koronawirus a miłość: jak przetrwać kwarantannę z partnerem?

Komunikacja to podstawa

Każdy z nas zupełnie inaczej reaguje na sytuacje kryzysowe i radzi sobie z nimi na różne sposoby. Może się okazać, że jeden z partnerów pozostanie niewzruszony, podczas gdy druga osoba będzie głośno panikować. Najważniejsze jest, aby szczerze porozmawiać na ten temat i zrozumieć nawzajem swoje uczucia i postawy w tym czasie. Zaakceptujcie, że każdy z was ma prawo przeżywać ten trudny czas inaczej i bądźcie dla siebie oparciem, wykazując się zrozumieniem.

Koronawirus a miłość: jak przetrwać kwarantannę z partnerem?

Fot. iStock

Wyznaczcie swoje osobne przestrzenie

Na początku społecznej izolacji może wam się wydawać, że wreszcie możecie spędzać ze sobą każdą sekundę. Jednak z czasem okazuje się, że każde z was potrzebuje chwili i przestrzeni tylko dla siebie – i jest to zupełnie normalne. Zwłaszcza, jeśli każde z was musi na co dzień wywiązywać się z obowiązków zawodowych i potrzebuje ciszy oraz skupienia. Wyznaczcie zatem swoje osobne przestrzenie i trzymajcie się ich. To nie tylko pozwoli wam obojgu lepiej funkcjonować na co dzień, ale także da wam szansę, aby trochę za sobą zatęsknić. Dzięki temu chwile spędzone we dwoje będą o wiele przyjemniejsze i bardziej wartościowe.

Utrzymujcie kontakt z innymi

W normalnym świecie nie poświęcamy całego wolnego czasu partnerowi – no chyba, że mówimy o początku związku, kiedy patrzymy na wszystko przez różowe okulary i nie możemy oderwać od siebie rąk. Ale nawet wtedy mamy przecież swoje życie i swoje obowiązki - chodzimy do pracy, spotykamy się ze znajomymi, wybieramy się na zakupy. Dbajcie o to, aby podczas społecznej izolacji we dwójkę podtrzymywać kontakty także z innymi ludźmi, zwłaszcza z rodziną i znajomymi. Poświęćcie im czas i umawiajcie się na wideo rozmowy. To pomoże wam utrzymać harmonię w związku i nieco zdejmie z niego ciężar.

Zadbajcie o czas spędzany wspólnie

Postarajcie się, aby chwile spędzane wspólnie były możliwie jak najbardziej pozytywnie. Eksperci radzą, aby unikać śledzenie informacji przez 24 godziny na dobę - to tylko pogłębia stres, panikę i przygnębienie. Wybierzcie za to filmy, które zawsze chcieliście razem oglądać i organizujcie sobie wieczorki filmowe. Oczywiście oglądanie telewizji czy Netflixa to nie jedyne rzeczy, które możecie robić wspólnie. Możecie zorganizować sobie wspólny trening, przyrządzać razem posiłki, grać w gry, tańczyć, uczyć się nowych rzeczy albo dbać o porządek w mieszkaniu. A przede wszystkim - komunikować się ze sobą!

Zobacz również: Uczestnicy niemieckiego „Big Brothera” nie mieli pojęcia o szalejącej pandemii. W końcu poznali prawdę

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
www.GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 23.03.2020 09:35
Chyba gorszą opcją dla związku jest przetrwać kwarantanne w rozłące.. 😷Niestety dużo par musi się teraz z tym zmierzyć. Jak również spora cześć par przez obecną sytuację musi przełożyć swój wymarzony dzień - ŚLUB. Jak sobie z tym poradzić? Zapraszamy do nas na bloga 🥰
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.03.2020 15:51
Może napiszcie artykuł w odwrotnej sytuacji -> jak znieść rozłąkę z partnerem w czasie epidemii kiedy nie mieszkamy razem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.03.2020 12:55
U mnie jest tak, że ja panikuję, a mąż jest bardzo rozważny i spokojny. Nie boi się, a przynajmniej nie tak, jak ja i jest moim głosem rozsądku. Kwarantanna jest akurat świetnym sposobem na sprawdzenie trwałości związku. Jeśli jest trudno wytrzymać razem dwa tygodnie w zamknięciu, to lepiej się rozstać i nie marnować czasu. Lubię swoją przestrzeń osobistą, ale nie denerwuje mnie nadprogramowa obecność partnera, to jest wyjątkowa sytuacja.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie