7 ewidentnych oznak toksycznego związku, które najtrudniej dostrzec

Udajemy, że ich nie widzimy.
7 ewidentnych oznak toksycznego związku, które najtrudniej dostrzec
Fot. Unsplash
26.03.2020

Nawet w najbardziej udanym związku zdarzają się chwile zwątpienia. To oczywiście nie powód, by stawiać pod znakiem zapytania naszą relację i od razu myśleć o rozstaniu. Sygnałów alarmowych, nawet najmniejszych, nie należy jednak ignorować. Drobne problemy też nie biorą się znikąd.

Zobacz również: 12 rzeczy, o których powinnaś pamiętać, jeśli chcesz rzucić chłopaka

Wiele z nas tkwi w toksycznych relacjach nie zdając sobie z tego do końca sprawy. Niewinne sprzeczki i różnice zdań są przecież nieodłączną częścią życia we dwoje. Tak, ale niektóre z nich mają znacznie większe znaczenie, niż nam się wydaje - alarmuje „Your Tango”.

Portal wylicza 7 wyjątkowo istotnych, ale rzadko zauważalnych symptomów, które każdemu powinny dać do myślenia.

#1 Nie rozumiecie się

Rozmawiacie ze sobą, czasami nawet się zgadzacie, ale tak naprawdę nie wiecie, do czego to wszystko zmierza. Macie zupełnie różne charaktery, priorytety, wyznajecie odmienne wartości i plany na przyszłość. A równocześnie obawiacie się szczerej rozmowy na ten temat, bo wtedy wszystko stanie się jasne.

#2 Mało go znasz

Wciąż cię zaskakuje i to wcale nie pozytywnie. Kiedy wydaje ci się, że naprawdę coś was łączy - on nagle wykonuje gest, który zupełnie temu zaprzecza. Nigdy nie możesz być pewna jego reakcji, a już na pewno nie jesteś w stanie stwierdzić, co mu chodzi po głowie. Skutecznie to ukrywa.

Zobacz również: 12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności

#3 Żyjesz w strachu

Gdzieś w głębi duszy czujesz, że cały ten związek wisi na włosku i prędzej czy później wasze drogi się rozejdą. Być może nawet podświadomie tego chcesz, ale jeszcze bardziej obawiasz się samotności i poczucia odrzucenia. Przeraża cię myśl, że miałabyś zaczynać wszystko od nowa.

#4 Poddałaś się

Między wami wyczuwalne jest napięcie, którego nie jesteście w stanie rozładować. Wzajemna komunikacja kuleje i żadna ze stron nie próbuje nic z tym zrobić. Przyzwyczailiście się do stanu permanentnego kryzysu. Nie widzisz już nadziei, że to mogłoby wyglądać inaczej.

#5 Ciągle jesteś w dołku

Zadaj sobie pytanie, jak się czujesz. A najlepiej rób to przez kolejne dni. W toksycznej relacji rzadko kiedy potrafimy docenić to, co mamy. Popadamy w coraz większy marazm, który zaczyna dotykać także innych sfer naszego życia. Być może nie jest to jeszcze depresja, ale ciągle czegoś ci brakuje.

#6 Usprawiedliwiasz go

Musisz się mocno natrudzić, żeby wyliczyć wszystkiego jego zalety i powody, dlaczego wciąż jesteście razem. I wcale nie dlatego, że jest ich aż tyle. Wręcz przeciwnie - codziennie musisz przekonywać samą siebie, że to idealny facet dla ciebie, bo coraz mocniej w to wątpisz.

#7 Czujesz się zmęczona

Tak zwyczajnie po ludzku wycieńczona. Partner, zamiast ułatwiać życie i motywować, okazuje się największym ciężarem. Nie chce ci się z nim rozmawiać, ani przebywać w jego towarzystwie, bo wtedy nie możesz być do końca sobą. Ten związek po prostu ci nie służy i czas najwyższy to zrozumieć.

Coś Ci to przypomina?

Zobacz również: Chłopak zdradził ją po 5 latach związku. Jej reakcja zachwyciła internautów

Polecane wideo

Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu
Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 05.04.2020 15:45
ostatni punkt najwazniejszy... jak nie czujesz sie soba musisz cos udawac by jakos to bylo.. uciekaj...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.03.2020 02:42
no i gdzie tu jest o byciu toksycznym? Ani słowa o toksycznym związku, po prostu lanie wody które często gęsto możnaby przypisać do każdego związku straszny ułom to pisał, domyślam się że pisała to kobieta, która chciała sobie wewnętrznie usprawiedliwić to że zerwała, bo po prostu się jej znudziło.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2020 16:12
Ale kiedy nie mam możliwości, by przstac wynajmować pół pokoju z nim w mieszkaniu jego babci? Choć sama jestem na krańcu wyczerpania psychicznego przez nią.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie