Jak rozmawiać o seksie poporodowym?

Czy odnalezienie fizycznej i emocjonalnej intymności po urodzeniu dziecka jest trudne?
Jak rozmawiać o seksie poporodowym?
fot. istock.com
12.03.2020

Tak naprawdę rozmowa o seksie poporodowym nie jest o samym akcie seksualnym. Tu przede wszystkim chodzi o ponowne połączenie się, zrozumienie na nowo relacji w związku. I tak naprawdę chodzi o odrodzenie tej intymności w związku z poszanowaniem potrzeb i wątpliwości obu stron.

Oczywiście, dla każdej pary sytuacja wygląda inaczej. Dla niektórych powrót do… seksu nie stanowi najmniejszego problemu. Ale istnieją pary, które potrzebują trochę więcej czasu. Jedni zaraz po kontrolnej wizycie ginekologicznej nie mogą się od siebie odkleić. W przypadku pozostałych par czas reaktywacji życia seksualnego może trwać od kilku tygodnia do nawet roku.

Oto cztery sposoby udanego powrotu do seksualnego życia po urodzeniu dziecka.

#1 Redefinicja intymności

Wiadomo, że intymność nie musi oznaczać tylko i wyłącznie dzikiego seksu. Intymność to także przytulanie się, całowanie, pieszczoty, a nawet na początek wspólne siedzenie na kanapie i dotykanie dłońmi. Intymność to każda forma fizycznego połączenia. Zacznij z partnerem rozmawiać. Powiedz mu o swoich obawach, potrzebach. Pokaż, że dla ciebie powrót do seksu nie jest wcale taki oczywisty i prosty. Metoda małych kroków!

#2 Czas i miejsce

Powrót do życia seksualnego nie uda się, jeśli będziecie chcieli zrobić „to” w międzyczasie, gdzieś pomiędzy obowiązkami, przewijaniem, czy karmieniem dziecka. Dodatkowo ważne jest, żebyś po porodzie, po okresie połogu czuła się atrakcyjna, w miarę wypoczęta i zrelaksowana. Wyjdź z przyjaciółką na spotkanie. Zapisz się na zajęcia jogi. Złap oddech! To posłuży nie tylko tobie, ale też twojemu partnerowi.

Zobacz również: 5 sposobów na najlepszy, szybki seks

#3 Rozmowa przede wszystkim

Komunikuj się z partnerem na temat seksu otwarcie, bez tajemnic. Podziel się z nim przez co przechodzisz, co cię martwi, czym się przejmujesz. Potwierdź swoją miłość, przypomnij mu jak ważny jest dla ciebie. Mów głośno o swoich uczuciach.

#4 „Nie chcę tak”

To, że przed porodem lubiłaś ostry seks, nie znaczy, że będziesz chciała się mocniej kochać także kiedy pojawia się dziecko. Powiedz partnerowi co chcesz, czego oczekujesz, jakiego seksu pragniesz. To co istotne, unikaj sytuacji, gdzie w trakcie zbliżenia dochodzi do odrzucenia partnera, bo nie podoba ci się forma, miejsce, czy cokolwiek.

Rodzicielstwo to ważna zmiana w życiu. Szczerze mówiąc, nie ma par, które są totalnie przygotowane na wszystko co za sobą niesie pojawienie się dziecka w domu. To co istotne, dbajcie o relacje, rozmawiajcie z partnerem, a jeśli macie wątpliwości wyjaśnijcie je na starcie.

Polecane wideo

Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy
Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Belinda (Ocena: 5) 14.03.2020 00:07
Dziewczyny, jeśli któraś z Was ma problem z libido, z czystym sumieniem mogę polecić Wam krople Extra Strong Elixir, które dodaje się do napoju - bardzo fajnie pomagają, ja jestem ogromnie zadowolona.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.03.2020 21:08
Dla mnie seks po porodzie naturalnym jest o wiele gorszy. Po kilku latach nadal czuję się luźniejsza mimo ćwiczeń. A picza to się tak zapowietrza, że to żenujące.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie