12 rzeczy, o których powinnaś pamiętać, jeśli chcesz rzucić chłopaka

Czasami rozstanie jest jedynym możliwym rozwiązaniem, ale warto zrobić to z głową.
12 rzeczy, o których powinnaś pamiętać, jeśli chcesz rzucić chłopaka
Fot. Unsplash
13.03.2020

Nikomu tego nie życzymy, ale czasami rozstanie naprawdę okazuje się lepszym rozwiązaniem, niż siłowe trwanie w toksycznym związku. Niektórzy ludzie po prostu nie mogą być razem i warto w porę zdać sobie z tego sprawę. A kiedy podejmiemy już ostateczną decyzję - niech rozstanie będzie tylko formalnością, a nie traumą na całe życie.

Zobacz również: 3 dowody na to, że najwyższy czas się rozstać. Nawet jeśli wciąż go kochasz

Łatwo powiedzieć, ale zdecydowanie trudniej zrobić, bo w grę wchodzą najsilniejsze emocje. Nie wszyscy potrafimy zachować wtedy klasę. Pojawiają się wzajemne oskarżenia, pretensje, groźby zemsty i przykre słowa. Ale można tego uniknąć - przekonuje „Your Tango”.

Portal zdradza kilka trików, które pomogą zerwać w bardziej cywilizowany sposób.

#1 Zachowaj spokój

Rozmowa, która cię czeka, na pewno nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Unikaj jednak paniki i po prostu to zrób, jeśli nie widzisz innego wyjścia. Lepiej rozstać się w momencie, kiedy macie jeszcze do siebie szacunek.

#2 Pomyśl o konsekwencjach

Dotyczy to zwłaszcza dłuższej relacji, która połączyła was w bardziej trwały sposób. Być może wynajmujecie razem mieszkanie, macie wspólnego zwierzaka i innego typu zobowiązania. Zastanów się, jak to wszystko rozegrać po zerwaniu.

#3 Weź odpowiedzialność

Jeśli to ty zaczynasz rozmowę - nie zrzucaj całej winy na partnera. Nie wmawiaj mu, że tak naprawdę to on podjął decyzję i nie masz innego wyjścia. Skup się na tym, co sama chcesz zrobić i dlaczego.

#4 Zaplanuj, co chcesz powiedzieć

Pójście na żywioł nie jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Przygotuj przynajmniej podstawowe punkty swojej wypowiedzi, aby nic ci nie umknęło. Niech to będą konkrety, a nie oskarżenia.

Zobacz również: On nie nadaje się do związku, jeśli robi tych 7 rzeczy. Na dłuższą metę to nie do zniesienia

#5 Zrób to w cztery oczy

Rozstanie za pomocą wiadomości tekstowej albo przez pośredników nie jest zbyt dojrzałym zachowaniem. Skoro byliście razem przez tyle czasu, to wytrzymasz jeszcze chwilę w jego towarzystwie.

#6 Doceń drugą stronę

Oczywiście nie rozstajesz się z nim dlatego, że jest taki wspaniały, ale warto wspomnieć o czymkolwiek pozytywnym. Powiedz mu, czego będzie ci brakowało, co w nim lubisz i jak dobrze mu życzysz. Tak robią cywilizowani ludzie.

#7 Wysłuchaj argumentów

Weź pod uwagę, że on także będzie chciał coś powiedzieć i być może nie będą to komplementy pod twoim adresem. W takiej sytuacji lepiej zachować zimną krew, bo ucieczka jest najgorszym rozwiązaniem.

#8 Nie zmieniaj decyzji

Męskie łzy potrafią nas zmiękczyć, ale nie tym razem. Jeśli dobrze przemyślałaś swoją decyzję o rozstaniu, to nie zmieniaj jej pod wpływem emocji. On ma prawo tak reagować, a ty powinnaś pozostać niewzruszona.

#9 Dajcie sobie czas

Dziś nie możecie na siebie patrzeć i oskarżacie się o wszystko, co najgorsze, ale nie zawsze musi tak być. Całkiem możliwe, że spotkacie się jakiś czas po rozstaniu i nabierzecie zdrowego dystansu.

#10 Zamknij ten rozdział

Nie pozostawiaj żadnych uchylonych furtek. Jeśli jesteś mu coś winna - oddaj swój dług. On zostawił u ciebie swoje rzeczy? Zwróć je jak najszybciej. Albo odchodzisz naprawdę, albo nie zaczynaj tematu.

#11 Nie myśl o kolejnym związku

Przynajmniej nie od razu. Jeśli kilka dni później on zobaczy cię z nowym facetem - okażesz mu tylko brak szacunku. Oboje potrzebujecie czasu, żeby odnaleźć się w nowej sytuacji i tobie taka przerwa też się przyda.

#12 Miej szacunek do eks

Już nie jest twoim chłopakiem, ale to nie oznacza, że powinnaś go oczerniać. Jeśli wspominasz o nim w rozmowie z kimś innym, to skupiaj się na pozytywach albo ucinaj temat. Tak wygląda dojrzałość.

Zobacz również: 12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności

Polecane wideo

Jaką eks jesteś i jak radzisz sobie z rozstaniem? Zdradza to twój znak zodiaku
Jaką eks jesteś i jak radzisz sobie z rozstaniem? Zdradza to twój znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie