Dlaczego „couple goals” tylko krzywdzą Twój związek?

Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Waszej relacji.
Dlaczego „couple goals” tylko krzywdzą Twój związek?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/couplegoals/)
09.03.2020

Couple goals. Na pewno doskonale znasz to pojęcie. Na dźwięk tego hasła masz przed oczami zdjęcia idealnych i pięknych par z Instagrama i Pinteresta, które wszystko robią razem, spędzają czas w swoich objęciach, podróżują dookoła świata i oglądają razem w łóżku Netflixa. Brzmi jak bajka. Z tym, że taka bajka ma niewiele wspólnego z prawdziwą rzeczywistością. 

Zobacz również: 7 najczęstszych problemów w związku (plus wskazówki, jak je rozwiązać)

Niestety zachłyśnięcie się mediami społecznościowymi i kreowanymi przez nie wizjami potrafi sprawić, że coraz częściej zapominamy o tym, że patrzymy tylko na piękne, ale sztuczne obrazki. W rzeczywistości każdy związek przeżywa swoje wzloty i upadki oraz wymaga niekiedy ciężkiej pracy, nierzadko okupionej łzami. Oto najbardziej szkodliwe “couple goals”, w które nigdy nie powinnaś wierzyć. To najkrótsza droga do tego, aby zniszczyć swój związek.  

Musicie wszystko robić razem 

Na początku każdej relacji, kiedy mężczyzna stara się zdobyć ukochaną kobietę, stawia ją ponad wszystko – ponad spotkania z kumplami, wyjścia na siłownię czy oglądanie sportowych zmagań jego ulubionej drużyny. Nic dziwnego – w ten sposób chce dać jej do zrozumienia, że jest dla niego ważna i wyjątkowa. Ale z czasem, gdy już zostajecie parą, to naturalne, że sprawy wracają do “normalności”. A norma wygląda tak, że jesteście dwoma odrębnymi bytami, z których każdy ma swoje życie, swoje obowiązki, przyjaciół i kręgi zainteresowań, którym chce poświęcać czas i uwagę. Łatwo jest wpaść w pułapkę, która polega na tym, że zaczynasz robić awantury ukochanemu, gdy nie zawsze stawia cię na pierwszym miejscu. Ale musisz pamiętać o tym, że nawet kiedy on umawia się z kolegami albo chce spędzić trochę czasu grając na konsoli, to wcale nie oznacza, że już nie znaczysz dla niego tyle, co kiedyś. Spędzanie czasu osobno nawet kiedy jest się w związku jest naturalne, a przede wszystkim zdrowe. Poza tym daje wam szansę, żeby trochę za sobą zatęsknić i bardziej doceniać wspólnie spędzone chwile. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

On musi czytać w twoich myślach 

To jeden z najczęstszych powodów awantur, cichych dni, albo wręcz rozstań między dwojgiem ludzi, którzy naprawdę się kochają. Z jakiegoś powodu wiele kobiet żyje w przekonaniu, że ich mężczyzna powinien w lot domyślić się, o co jej chodzi - zupełnie jakby posiadał nadprzyrodzoną zdolność czytania w myślach. Spojler – on się nie domyśli. Mało tego, wielu mężczyzn naprawdę nie jest w stanie wyłapać twoich subtelnych sygnałów, nie mówiąc już o tym, żeby poprawnie je rozszyfrować. Oszczędź więc wam obojgu niepotrzebnych nerwów i powodów do kłótni. Jeśli chcesz, żeby on o czymś wiedział, po prostu mu o tym powiedz. W 9 przypadkach na 10 on naprawdę nie ma pojęcia, co siedzi w twojej głowie. 

Musicie we wszystkim się zgadzać 

Z tego powodu wiele kobiet wpada w prawdziwą panikę - macie odmienne zdanie na jakiś temat, więc to na pewno oznacza, że jednak nie jesteście dobrze dobrani i jedyne, co wam pozostaje, to zerwać. Prawda? Otóż nie. Każdy z nas ma swoje własne przekonania na dany temat i w inny sposób reaguje na różne sytuacje. Nie jest więc niczym nienaturalnym albo złym, że ty i twój partner możecie nie zgadzać się ze sobą w pewnych kwestiach, czy to jeśli chodzi o ocenę wspólnie obejrzanego filmu, czy o przekonania religijne. Najważniejsze jest, abyście byli w stanie rozmawiać o tym z wzajemnym poszanowaniem do drugiej osoby. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

On powinien się dla ciebie zmienić 

Dlaczego tak wiele kobiet zakochuje się w tzw. bad boyach, których zachowanie pozostawia czasem sporo do życzenia, ale przy tym nie brakuje im uroku osobistego? Dlatego, że wierzą w to, iż gdy już zostaną parą, będą w stanie ich zmienić w grzecznych i posłusznych chłopców. Z podobnego powodu rozstaje się wiele par, które wchodzą w związek z myśleniem: “Okej, może i nie wszystko mi w nim odpowiada, ale z czasem on na pewno się zmieni zgodnie z tym, czego chcę”. Nie tędy droga. Jeśli twój partner naprawdę będzie chciał zmienić coś w sobie, np. rzucić palenie albo zacząć regularnie trenować, powinno to wyjść tylko i wyłącznie od niego. W przeciwnym razie stawiasz mu ultimatum, którego nie mógł się spodziewać, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie dawałaś mu sygnałów, że coś ci w nim nie pasuje. Argument w stylu “gdybyś naprawdę mnie kochał, zrobiłbyś to dla mnie” to najgorszy z możliwych szantaży emocjonalnych. 

Zobacz również: 5 rzeczy, których nie powinnaś wymagać od swojego faceta

Polecane wideo

Ta dziewczyna jest właścicielką najpiękniejszych oczu na świecie. W rankingu była bezkonkurencyjna
Ta dziewczyna jest właścicielką najpiękniejszych oczu na świecie. W rankingu była bezkonkurencyjna - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie