3 dowody na to, że najwyższy czas się rozstać. Nawet jeśli wciąż go kochasz

Czasami miłość to za mało.
3 dowody na to, że najwyższy czas się rozstać. Nawet jeśli wciąż go kochasz
Fot. Unsplash
27.02.2020

Mówi się, że miłość uskrzydla. Kiedy kochamy, wtedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Przynajmniej w teorii, bo relacje międzyludzkie prędzej czy później okazują się znacznie bardziej skomplikowane. Czasami nie wyobrażamy sobie bez kogoś życia, ale z nim też wcale nie jest łatwo.

Zobacz również: 13 sygnałów, które świadczą o tym, że czas się rozstać. To martwy związek

Decyzję o rozstaniu najczęściej dokonujemy w momencie, kiedy stwierdzamy, że nic więcej nas nie łączy. Partner zawiódł, a uczucie całkowicie wygasło. Ale to nie jedyny możliwy scenariusz. W niektórych sytuacjach powinniśmy się rozejść nawet wtedy, gdy jeszcze coś do siebie czujemy - sugeruje yourtango.com.

Serwis wylicza 3 sytuacje, w których zakończenie toksycznej relacji po prostu dobrze nam zrobi. Miłość to nie wszystko.

fot. Thinkstock

#1 Jesteście zmęczeni psychicznie

Zawsze warto walczyć z przeciwnościami, ale pytanie - jak długo? Każdy związek musi się dotrzeć, a to zazwyczaj kończy się wybuchami silnych emocji. Zastanów się jednak, czy na tym etapie nie powinniście być już zgrani.

Jeśli z każdym kolejnym miesiącem i rokiem wspólnego życia jest coraz gorzej, wtedy nie warto się męczyć - przekonują autorzy. Sprzeczki zawsze się zdarzają, ale nie mogą być główną treścią waszej relacji. W przeciwnym razie wykończycie się psychicznie.

W tym przypadku trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć „dość”.

Zobacz również: 5 sposobów, dzięki którym przestaniesz być dla niego tylko koleżanką

fot. Thinkstock

#2 Nie potraficie sobie wybaczyć

Często zastanawiamy się, czy bylibyśmy w stanie wybaczyć partnerowi zdradę. Nie tylko fizyczną, ale także emocjonalną. Zazwyczaj dochodzimy do wniosku, że to nie może się udać. A mimo to, gdy faktycznie do tego dojdzie, dajemy mu drugą szansę.

W większości przypadków nic z tego nie będzie - czytamy w serwisie. Kiedy nie możemy sobie całkowicie zaufać, ciągle obarczamy się winą i wykorzystujemy dawne przewinienie partnera, by jeszcze bardziej go pogrążyć - po co to dłużej ciągnąć?

Pomimo tlącego się jeszcze uczucia, widocznie nie możecie być już razem.

fot. Thinkstock

#3 Przestaliście się starać

Największym wrogiem każdego związku jest stagnacja. Jeśli oboje lubicie spokojne i przewidywalne życie, to jeszcze nie oznacza, że ma być nudne. O miłości świadczą bardziej gesty, niż słowa, dlatego lubimy, gdy partner się o nas stara.

Kiedy przestaje mu zależeć i jest mu tak właściwie wszystko jedno - wreszcie pojawią się pretensje. W takich sytuacjach trzeba głośno powiedzieć o swoich oczekiwaniach (i samemu się postarać). Gdy nie przynosi to żadnego efektu, być może najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie.

Bycie ze sobą wyłącznie z przyzwyczajenia to na dłuższą metę bardzo męczący układ. Może lepiej dać sobie spokój?

Zobacz również: 12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności

Polecane wideo

Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu
Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Oesu (Ocena: 1) 27.02.2020 10:33
Ale głupoty...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie