12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności

Wolisz się z nim męczyć, niż znowu być singielką.
12 dowodów na to, że wcale go nie kochasz. Po prostu boisz się samotności
Fot. Unsplash
22.02.2020

Kiedy czujesz do kogoś sympatię i chcesz z nim spędzać jak najwięcej czasu - to musi być miłość. Przynajmniej teoretycznie, bo czasami nie jesteśmy w stanie określić swoich prawdziwych uczuć. Wmawiamy je sobie lub ulegamy złudzeniu, a wszystko po to, by poczuć się lepiej. Niektórzy dopiero po latach odkrywają, że zakochanie było tak naprawdę strachem przed samotnością.

Zobacz również: 12 powodów, dlaczego on jeszcze nie powiedział, że chce z Tobą być

Ludzkie emocje to naprawdę skomplikowany mechanizm, na co najlepszym dowodem jest problem poruszony przez portal „Your Tango”. Redakcja przyjrzała się związkom, które są razem, ale tak naprawdę wcale się nie kochają. Przynajmniej jedna ze stron tkwi w tym układzie wyłącznie z przyzwyczajenia i braku lepszej alternatywy.

Na dłuższą metę to naprawdę nie ma sensu, dlatego warto przyjrzeć się własnej relacji. Oto 12 sygnałów, które świadczą o tym, że niewiele was łączy.

fot. Thinkstock

#1 Nie znasz go dobrze

Wystarczy ci fakt, że jesteście razem. Wychodzisz z prostego założenia - lepiej nie wnikać w szczegóły, bo dowiesz się za dużo i przez to trzeba będzie się rozstać. A ty nie wyobrażasz sobie życia w pojedynkę.

#2 Ciągle go usprawiedliwiasz

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że popełnia mnóstwo błędów i nie potrafi się zachować. Mimo wszystko nie chcesz tego głośno przyznać, żeby przypadkiem mu nie podpaść. Zdajesz sobie sprawę, że ta relacja wisi na włosku.

#3 O wszystko walczycie

Nawet najbardziej zakochani czasami się sprzeczają, ale wszystko zależy od skali. Jeśli w żadnej kwestii nie potraficie dojść do porozumienia - widocznie wcale nie jesteście dwiema połówkami tego samego jabłka.

#4 Bardzo nie chcesz być sama

Na myśl o zerwaniu wpadasz w ciężką depresję. Narzucasz mu się i nie spuszczasz z oczu. To bardziej uzależnienie i strach przed odrzuceniem, niż miłość. Ale ty naprawdę nie chcesz być singielką.

Zobacz również: 6 rzeczy, których wcale nie musisz robić w związku. Można się bez nich obyć

fot. Thinkstock

#5 Nie wiesz, co was łączy

Jesteście razem, ale w sumie dlaczego? Czy macie podobne zainteresowania, poczucie humoru, plany na przyszłość? A może to jednak tylko tymczasowy układ, żeby nie być ostatnią samotną dziewczyną w paczce…

#6 Czujesz się skrępowana

W waszej relacji nie ma śladu po głębokiej więzi i 100-procentowej akceptacji. Partner potrafi cię tylko zawstydzać i coraz częściej zastanawiasz się, co ty w ogóle z nim robisz. Może rzeczywiście chodzi tylko o związek na pokaz.

#7 Udajesz kogoś innego

Na wszelki wypadek nie obnażasz się za bardzo, bo istnieje ryzyko, że wtedy on podziękuje ci za znajomość. Wolisz odgrywać scenki, żeby tylko utrzymać go przy sobie i nie być sama.

#8 Przechwalasz się nim

Opowiadasz wszystkim, że masz chłopaka, jaki jest wspaniały i chętnie się z nim pokazujesz. Nie dlatego, że jesteś z nim tak bardzo szczęśliwa. Po prostu na tym polega wasz pokrętny układ.

fot. Thinkstock

#9 Wmawiasz wszystkim, że jesteś szczęśliwa

Z jednego prostego powodu - sama w to nie wierzysz. Osoby z zewnątrz doskonale widzą, że nie jesteście sobie pisani, ale ty stanowczo zaprzeczasz. Nie interesuje cię wasza relacja, ale to jak jesteście postrzegani.

#10 Chcesz go zmienić

Każdego kolejnego dnia na światło dzienne wychodzą jego kolejne wady, natręctwa i różnice w charakterze. Gdybyś mogła, stworzyłabyś go zupełnie od nowa. Na razie jednak nadal chcesz się męczyć, przynajmniej dopóki nie znajdziesz dla niego zastępstwa.

#11 Nie myślisz o przyszłości

Żyjecie tu i teraz, a ślub, wspólny dom czy dzieci to całkowicie abstrakcyjne pojęcia. Wcale nie dlatego, że boisz się odpowiedzialności - on zwyczajnie się do tego nie nadaje. A przynajmniej nie w relacji z tobą.

#12 Na myśl o rozstaniu ogarnia cię panika

Czasami dochodzisz do wniosku, że chciałabyś się od niego uwolnić. Nie robisz tego z jednego powodu - boisz się, co powiedzą inni. To najlepszy dowód, że nie ma tu za grosz miłości, a jest tylko strach przed samotnością.

Zobacz również: 3 największe błędy, jakie może popełnić singielka. To dlatego wciąż jesteś sama

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie