Niewidzialny sekret uwodzenia, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o feromonach

Dlaczego warto się nimi zainteresować?
Niewidzialny sekret uwodzenia, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o feromonach
Fot. iStock
16.10.2019
Na temat uwodzenia można znaleźć wiele informacji. Zarówno o technikach, jak i najskuteczniejszych słowach, za pomocą oczarujemy obiekt naszych zainteresowań. Nie oznacza to jednak, że naszej skuteczności nie możemy zwiększyć jeszcze bardziej! Nauka znalazła na to sposób w postaci syntetycznych feromonów – damskich i męskich. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Feromony a świat natury

Feromony to substancje, które nie posiadają zapachu i są wydzielane zarówno przez rośliny, jak i zwierzęta oraz ludzi. Są pewnego rodzaju nośnikiem informacji. Zwierzęta za ich pomocą mogą odnajdywać i wabić osobników przeciwnej płci, by przedłużyć swój gatunek. Feromony często działają na sporą odległość, czego doskonałym przykładem jest ćma pawica. Mimo niewielkiego stężenia opisywanych substancji, samce tego gatunku mogą wyczuć partnerkę z odległości nawet trzech kilometrów!

Tysiące lat temu, również wśród ludzi, feromony brały udział w poszukiwaniu partnera, jednak dzisiaj jest zgoła inaczej. Naturalne feromony zatraciły bowiem w procesie ewolucji swoje działanie i istotność. Sprawa ta jednak zainteresowała naukowców, którym po latach starań udało się stworzyć feromony syntetyczne.

Syntetyczne feromony a działanie na ludzki organizm

Badania udowodniły, że syntetyczne feromony są odbierane u człowieka przez dwa narządy. Jednym jest tradycyjny nabłonek węchowy, a drugim tzw. narząd nosowo-lemieszowy (VNO), który u ludzi odkryto dopiero w 1991 roku. Neurony VNO wiążą się głównie z ośrodkami odpowiedzialnymi za funkcje układu rozrodczego i behawioru seksualnego. Co istotne, bodźce odbierane przez narząd nosowo-lemieszowy działają na podświadomość, przez co niejednokrotnie twierdzono, że VNO jest swego rodzaju szóstym zmysłem.

Syntetyczne feromony nie działają wyłącznie na otoczenie. Fakt, że nie zostały one wytworzone przez organizm użytkownika sprawia, że również on może odczuwać działanie tych wyjątkowych substancji. Ludzie w pobliżu człowieka używającego feromony wykazują zainteresowanie jego osobą, z kolei on sam odczuwa większą pewność siebie.

Feromony mogą ci pomóc, jeżeli walczysz z brakiem pewności siebie, chcesz uzyskać lepszą pozycję społeczną albo zwiększyć swoją skuteczność podczas flirtu. Co ważne, opisywane syntetyki nie zmieniają charakteru ich użytkownika, wpływają jednak na pogląd otoczenia na tę osobę.

Rodzaje feromonów

Na rynku można spotkać liczne produkty zawierające feromony damskie i męskie. Są to tak naprawdę mieszanki kilku feromonów syntetycznych, takich jak:

Androstenol – działa pobudzająco na kobiety; użytkownik sprawia wrażenie przyjaznego i otwartego na kontakty.

Androsteron – zwiększa pewność siebie.

– Androstenon – wykorzystywany głównie przez mężczyzn nastawionych na flirt, zwiększa bezpośredniość i buduje aurę dominacji.

– Androstadienon – poprawia kobiecy nastrój.

– Estratetraenol – stosowany przez kobiety chcące podkręcić swoją kobiecość; wzmaga istniejące już podniecenie; mężczyźni odbierają użytkowniczkę jako kobietę atrakcyjną.

– Kopuliny – osoby w otoczeniu odbierają kobietę stosującą kopuliny jako seksowną, sprawiając, że w odczuciu mężczyzn atrakcyjność fizyczna nie jest najbardziej istotna.

Feromony nie posiadają negatywnych skutków stosowania na organizm. Może się jednak zdarzyć, że użycie zbyt dużej ilości tych substancji wywoła  efekt odwrotny od pożądanego Zamiast przyciągać osoby przeciwnej płci, mogą powodować niechęć.

Produkty spotykane na rynku dzielą się na feromony damskie i męskie. Jeśli nie wiesz, jakie feromony są najlepsze dla ciebie, w internecie znajdziesz rankingi feromonów, które ułatwią ci wybór.

W jakiej formie spotyka się feromony?

Syntetyczne feromony kobiece i męskie mają postać cieczy. Należy jednak zachować szczególną uważność przy ich wyborze, ponieważ różnorodność tych substancji wiąże się też z różnym ich zastosowaniem. Niektóre feromony lepiej sprawdzą się we flircie, inne natomiast na spotkaniach biznesowych. Różnią się też stężeniem, które znacznie wpływa na ich skuteczność. Można jednak podzielić feromony na dwie kategorie:

– Feromony skoncentrowane – nie posiadają zapachu. Zwykle występują w formie niewielkich buteleczek (zazwyczaj około 10 ml). Ze względu na wysokie stężenie, wystarczy na ciało nanieść niewielką ich ilość. Zazwyczaj wystarcza jedna lub dwie krople. Ze względu na brak zapachu dobrze jest użyć dobrych perfum.

– Feromony zapachowe – wyglądają identycznie, jak perfumy. Produkt jednak został wzbogacony o feromony. Ten rodzaj stosuje się tak samo, jak zwyczajne pachnidła, a więc możesz spryskać nimi nadgarstki, okolice szyi i biustu. Dobrym przykładem jest Passion for Her, czyli mieszanka subtelnych perfum oraz feromonów sprawiających, że mężczyźni uważają ich użytkowniczkę za seksowną i silną. Passion fo Her wzmaga również podniecenie seksualne u obu płci i wprowadza w pozytywny nastrój.

Fot. materiały prasowe

Tylko zaufane sklepy

Pamiętaj, że kupując z podejrzanych źródeł, możesz spotkać się z podrobionymi produktami. Płacąc za feromony, na pewno nie chcesz otrzymać towaru trefnego, dlatego zawsze korzystaj z usług sprawdzonych dostawców.

 

Materiał promocyjny

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie