Jakie kobiety mają największe powodzenie? Faceci wskazali jedną rzecz, która jest ważniejsza niż wygląd

Uroda przestała mieć znaczenie.
Jakie kobiety mają największe powodzenie? Faceci wskazali jedną rzecz, która jest ważniejsza niż wygląd
Fot. Unsplash
15.02.2020

Powszechnie uważa się, że mężczyźni są wzrokowcami. Podobnie zresztą jak kobiety, bo i dla nas wygląd partnera ma mieć ogromne znaczenie. Niektórzy twierdzą, że nawet najlepiej dopasowana pod względem charakterologicznym para nie ma szans na stały związek, jeśli wizualnie nie spełnia swoich oczekiwań.

Zobacz również: Dawid nie jest stereotypowym facetem. Wymienił 7 powodów, dlaczego kobiety go nie chcą

Ile w tym prawdy? Aby rozstrzygnąć tę kwestię nie musimy już polegać wyłącznie na własnych spostrzeżeniach i doświadczeniach znajomych. Sprawą zainteresowali się naukowcy, a wnioski płynące z ich badania wydają się bardzo obiecujące. Zwłaszcza dla nas.

Piękna buzia i zgrabne ciało to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest coś innego.

Badanie zrealizowane przez amerykański Uniwersytet Północno-Zachodni miało odpowiedzieć na odwieczne pytanie - czy tylko atrakcyjne kobiety mają szansę na szczęście w miłości? A może jednak panowie są w stanie przymknąć oczy na ewentualne braki i docenią inne cechy kandydatki?

Już teraz zdradzimy, że tak właśnie jest, ale wszystko zależy od okoliczności. A konkretnie - miejsca na świecie, w którym żyjemy. Zauważono istotną różnicę między krajami, w których równość płci jest już faktem, a tymi, gdzie wciąż panuje kult macho i panie niewiele mają do powiedzenia.

W tym pierwszym przypadku dla facetów ważne jest to, by w związku „zminimalizować koszty, a zmaksymalizować korzyści”. Wygląd ma mniejsze znaczenie.

Zobacz również: Jej zdaniem związek z niższym facetem to zawsze zły pomysł. Podała konkretny powód

Co to oznacza w praktyce? Mężczyźni z najbardziej rozwiniętych państw świata przestali sugerować się wyłącznie naszą urodą. Najsilniejszym wabikiem jest dziś inteligencja i zaradność. Mówiąc dosadnie - kobieta, która jest ładna, ale nie potrafi o siebie zadbać i liczy na wsparcie przestała być idealną kandydatką na żonę.

Panowie coraz bardziej doceniają silne osobowości i partnerski podział obowiązków. Ich zdaniem stabilizacja finansowa to podstawa udanego związku. Każda ze stron ma coś od siebie dawać, a nie tylko brać. Nawet najbardziej atrakcyjna fizycznie kura domowa nie spełnia już ich oczekiwań.

Czy dotyczy to także Polaków? Wszystko zależy od tego, czy nasz kraj można uznać za taki, w którym obowiązuje równość płci.

Zobacz również: 7 powodów, dlaczego puszysty facet to najlepszy kandydat na chłopaka

Polecane wideo

Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu
Zostali nazwani parą doskonałą. Ich zdjęcia to #CoupleGoals w najlepszym wydaniu - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.62 / 5
jajny gość (Ocena: 4) 28.02.2020 10:28
Nie zgadzam się całkowicie z tym artykułem. Ja bym wolał mieć żonę jako kurę domową ( nie musi pracować zawodowo) pod warunkiem, że ja zarobię na całą rodzinę. Ja uważam, ze piękna buzia i zgrabne ciało to wystarczające atuty do bycia żoną ( może mnie zdradzać nie mam nic przeciwko temu - nie jestem osobą zazdrosną). Ja przymykam oczy na niedopasowanie charakterów, ale uciekam od kobiet które są grube, niskie i brzydkie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2020 06:42
Jak szybko schudłam dzięki preparatu figurena. Przyśpieszył on moją powolną przemianę materii i pohamował łaknienie. Utrzymałam dzięki temu dietę i w 3 miesiące schudłam 12kg. Jestem bardzo zadowolona ponieważ myślałam że po ciąży będzie o wiele trudniej,
odpowiedz
www.panie.online (Ocena: 5) 15.02.2020 22:44
Poznaj młode, napalone licealistki już dziś, a jutro je wyr..aj! Największy serwis randkowy w Polsce!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2020 17:05
ze skrajności w skrajność... z jednej strony pazerne, uwieszona na mężczyźnie pasożyty, których faceci mają dość a z drugiej bucowaci faceci, którzy w sumie też są pazerni i skupieni tylko na tym co sami będą mieć w 'związku', czyli wykorzystywanie kobiety, oczekiwanie niańczenia i zero inicjatywy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2020 08:32
Pytanie, czy faktycznie mowa o zaradności czy o samowystarczalności do tego stopnia by sknera nie wydał na nas ani grosza .
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie