8 oznak, że za bardzo się starasz. On tego nie doceni

Nie wszystko powinno kręcić się wokół niego.
8 oznak, że za bardzo się starasz. On tego nie doceni
Fot. iStock
16.02.2020

Wydaje się, że nie można kochać za bardzo. Dla wymarzonego partnera jesteśmy w stanie zrobić dosłownie wszystko i oczekujemy tego samego w zamian. Czasami dochodzi jednak do sytuacji, gdy poświęcamy się dla niego, a on okazuje zdecydowanie większy dystans. Warto wziąć z niego przykład - zachęca yourtango.com.

Zobacz również: Pary, które tego nie robią, mogą się już pożegnać. 5 podstaw trwałego związku

Udany związek wcale nie polega na tym, że zupełnie zapominamy o sobie. To dobre tylko na chwilę, ale później zaczyna być wręcz męczące i to dla obu stron. Zawsze warto się starać, jednak nie za bardzo. Ukochany ma być przede wszystkim naszym przyjacielem, a nie wyrocznią, której całkowicie się podporządkowujemy.

W przeciwnym razie to wcale nie wielka miłość, ale toksyczna relacja.

#1 Starasz się wszystko planować

Inicjujesz każde spotkanie, organizujesz wasz wspólny czas i zawsze odzywasz się jako pierwsza. Partner nie musi wykazywać żadnej inicjatywy, bo wie, że i tak wszystkim się zajmiesz. To niezbyt zdrowy układ, bo facet wreszcie przestanie to doceniać.

#2 Nie masz własnego życia

Chciałabyś z nim być 24 godziny na dobę i wszystko mu podporządkowujesz. Rezygnujesz z własnych planów, by być na każde zawołanie. Odcinasz się od rodziny i unikasz znajomych. Zastanów się tylko, czy warto i związek faktycznie tego wymaga.

#3 Ciągle usprawiedliwiasz partnera

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie jest ideałem i czasami zachowuje się bardzo nie w porządku. Mimo to zawsze znajdujesz dla niego wytłumaczenie, aby usprawiedliwić go we własnych oczach lub wybronić przed osobami z zewnątrz.

Zobacz również: On nie nadaje się do związku, jeśli robi tych 7 rzeczy. Na dłuższą metę to nie do zniesienia

#4 Rezygnujesz z własnych poglądów

Zastanów się, jak związek z nim wpłynął na twoje postrzeganie świata. Jeśli całkowicie przejęłaś jego sposób myślenia, żeby przypadkiem mu nie podpaść - to nie jest do końca normalne. Bycie razem nie oznacza, że nie możemy się w ogóle różnić.

#5 Próbujesz być zawsze idealna

Masz obsesję na punkcie tego, jak on cię postrzega. Z tego powodu zasypiasz z pełnym makijażem na twarzy i wstajesz na długo przed nim, aby poprawić make-up i ułożyć włosy. Jeśli obawiasz się, że inaczej przestaniesz go pociągać, to naprawdę źle wróży.

#6 Nigdy się nie sprzeciwiasz

W głębi duszy czujesz, że czasami on nie jest w stosunku do ciebie fair albo jego pomysły wcale nie są najlepsze. Mimo to postanawiasz potulnie milczeć, bo boisz się jakiejkolwiek konfrontacji. Pytanie tylko, czy strach może być podstawą udanego związku?

#7 Nieustannie go rozpieszczasz

Dbanie o partnera to całkowicie normalna reakcja. Kiedy kogoś kochamy, wtedy chcemy dla niego jak najlepiej. To powinno mieć jednak swoje granice. Nie może być tak, że rezygnujesz z własnych planów, żeby np. codziennie przygotować mu dwudaniowy obiad z deserem. On musi mieć świadomość, że masz także swoje życie.

#8 Nie umiesz funkcjonować sama

Ciągle czekasz na jego powrót, bo sama nie czujesz się pełnowartościowa. To najlepszy dowód na to, że twoje życie kręci się wyłącznie wokół partnera. I wypadałoby wreszcie przystopować.

Zobacz również: 12 powodów, dlaczego on jeszcze nie powiedział, że chce z Tobą być

Polecane wideo

Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację?
Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.02.2020 09:31
Staranie staraniem. Taki model zachowania to ewidentni reprezentacja lękowego stylu więzi. Braku poczucia wartości własnego ja. Osobowość typu bluszcz zlewa się z inną osobą. Konieczna psychoterapia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie