Digiseksualizm. Czy ta coraz popularniejsza orientacja zagrozi przyszłości ludzkiego gatunku?

Ta rzeczywistość ma się ziścić już za kilkadziesiąt lat.
Digiseksualizm. Czy ta coraz popularniejsza orientacja zagrozi przyszłości ludzkiego gatunku?
Fot. iStock
09.02.2020

W ostatnim czasie w mediach powstaje coraz więcej publikacji na temat nowych orientacji seksualnychWśród nich wymienia się m.in. sapioseksualizm, czyli pociąg do osób o wysokim ilorazie inteligencji oraz demiseksualizm, czyli pociąg seksualny do drugiej osoby jedynie w przypadku nawiązania z nią silnej więzi emocjonalnej. Inni eksperci wyróżniają także panromantyzm. 

Zobacz również: Znaki, które świadczą o tym, że jesteś panromantyczna. Co to mówi o Twojej seksualności

Ale specjaliści są zgodni – w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu lat nasze seksualne upodobania zdominuje zupełnie inny trend, czyli digiseksualizm. Do takich wniosków doszli badacze z University of Manitoba w Winnipeg w Kanadzie, którzy badali wpływ inteligentnych maszyn na seksualność człowieka. Zdaniem ekspertów w najbliższej przyszłości coraz więcej ludzi będzie nastawionych na nawiązywanie relacji seksualnych z robotami 

W nadchodzących latach technologie seksualne staną się bardziej wyszukane, wciągające i pociągające. Wielu ludzi uzna, że ich doświadczenia z taką technologią staną się integralną częścią ich orientacji seksualnej. Niektórzy uznają, że preferują taki kontakt od bezpośrednich kontaktów seksualnych z ludźmi 

- tłumaczyli autorzy badania. Co więcej, badacze szacują, że już w ciągu najbliższych 20-30 lat popularność seks-robotów oraz gadżetów erotycznych wzrośnie do tego stopnia, że ten proceder w negatywny sposób przełoży się na prokreacjęDavid Levy, badacz sztucznej inteligencji przekonuje, że do połowy XXI wieku społeczeństwa w pełni zaakceptują związki z robotami i staną się one normą. Granicą ma być rok 2050. 

Jesteście gotowi na taką rzeczywistość? 

Zobacz również: Co Twój znak zodiaku mówi o Twojej seksualności

Polecane wideo

16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie?
16 niewiarygodnie przystojnych facetów. Który z nich jest w Twoim typie? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
www.panie.online (Ocena: 5) 15.02.2020 22:49
Poznaj młode, napalone studentki już dziś, a jutro je wyr..aj! Największy serwis randkowy w Polsce!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.02.2020 12:15
Dla mnie też spoko, przynajmniej nie będzie trzeba używać antykoncepcji bo robot nas nie zapłodni.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2020 13:42
Incelki w końcu będą miały z kim to robić, to taki ukłon w ich strone muahahaha i odczepią się w końcu od psioczenia na złe kobiety, które nie chcą tak wspaniałych okazów :D dziękujemy naukowcy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.02.2020 08:29
Jak dla mnie spoko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie