Pary, które tego nie robią, mogą się już pożegnać. 5 podstaw trwałego związku

Bez tego się nie uda.
Pary, które tego nie robią, mogą się już pożegnać. 5 podstaw trwałego związku
Fot. iStock
27.01.2020

Na początku wydaje się, że miłość wystarczy. Jeśli się kochamy, to wszystkie ewentualne przeciwności losu przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Różnice charakteru, styl życia, wyznawane wartości, plany na przyszłość - nad tym wszystkim możemy popracować. Dla siebie i zakochanego partnera.

Zobacz również: 13 sygnałów, które świadczą o tym, że czas się rozstać. To martwy związek

Chęci to jednak nie wszystko. Pomimo głębokiego uczucia nagle zaczynamy się od siebie oddalać i dochodzimy do wniosku, że jednak nie możemy być razem. Uczucie znowu przegrało z prozą dnia codziennego. Być może tak miało być. Ale równie prawdopodobne jest to, że zapomnieliśmy o podstawach, bez których żaden związek nie okaże się trwały.

Oto 5 rzeczy, które naprawdę warto wprowadzić w życie. Tylko wtedy mamy szansę spędzić je razem - przekonuje yourtango.com.

#1 Ustaliliście harmonogram spotkań

Brzmi niedorzecznie, ale spokojnie - to wcale nie oznacza, że musisz wpisać każdą randkę w kalendarz i całkowicie zapomnieć o spontaniczności. W życiu naprawdę różnie bywa. Czasami pracujemy od rana do późnego wieczora. Kiedy indziej narzekamy wręcz na nadmiar wolnego czasu. Wtedy nie widujemy się wcale albo zbyt często. Związek potrzebuje bliskości, ale także oddechu. Dlatego warto ustalić terminy, kiedy możecie i chcecie poświęcić wyłącznie sobie.

#2 Potraficie się komunikować

Sztuka mówienia i pisania to absolutna podstawa, ale przydałoby się coś jeszcze. Publicystka „Your Tango” przekonuje, że ważna jest nie tylko treść i forma, ale także nasze oczekiwania. Pomyśl - ile razy miałaś pretensje, że chłopak nie odebrał telefonu albo odpisał dopiero po kilku godzinach? Taka ignorancja nie jest wcale przyjemna, ale przecież może wynikać wyłącznie z braku czasu, a nie złych intencji. Powinniśmy ustalić, kiedy mamy czas na rozmowę i nie obrażać się w chwilach milczenia.

Zobacz również: 25 rzeczy, których on nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha

#3 Nie jesteście od siebie uzależnieni

Niektóre pary porównuje się do papużek nierozłączek. To wydaje się takie słodkie - są zawsze razem, wszystko robią wspólnie i nie potrafią bez siebie żyć. Uroczo? Raczej strasznie. Na dłuższą metę taki układ się nie sprawdzi. Dwie dorosłe osoby mogą i powinny być ze sobą blisko, ale muszą też radzić sobie na własny rachunek. Jeśli bez partnera tylko się nudzisz i nie potrafisz nic załatwić - chyba mamy już do czynienia z ubezwłasnowolnieniem.

#4 Ufacie sobie bez względu na okoliczności

Kiedy myślisz o zaufaniu w związku i w twojej głowie od razu pojawiają się wątpliwości - to nie wróży dobrze. Ludzie są tylko ludźmi, często nas ranią i nie zawsze potrafią się zachować, ale zdrowy związek powinien być jednak wolny od jakichkolwiek podejrzeń. Być może to naiwne - trudno jednak stworzyć coś trwałego, jeśli między nami wciąż pojawiają się niedopowiedzenia, strach czy chorobliwa zazdrość. Lepiej zaufać i kiedyś ewentualnie tego pożałować - radzi portal.

#5 Doceniacie swoją szczerość

Nie ma nic gorszego, niż udawanie kogoś, kim wcale nie jesteśmy. Czasami nie mamy innego wyjścia i musimy odgrywać podobne scenki w pracy, rodzinie czy gronie znajomych. W związku nie może być jednak na to miejsca. Każdy musi być sobą i nie obawiać się własnego zdania. Jeśli masz żal, pretensje albo chcesz skrytykować drugą stronę - po prostu do zrób. A ona powinna docenić prawdomówność i wyciągnąć wnioski.

Brzmi niepozornie, ale zbudowanie relacji opartej na bezgranicznym zaufaniu, w której możemy być sobą i znamy swoją indywidualną wartość, to naprawdę sztuka. W przeciwnym razie nikt nie musiałby pisać tego typu poradników…

Zobacz również: 5 sposobów, dzięki którym przestaniesz być dla niego tylko koleżanką

Polecane wideo

Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj
Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
www.panie.online (Ocena: 5) 06.02.2020 03:10
Młode i napalone 18-letnie brzoskwinki, a może dojrzałe MILF? Poznaj kobietę swoich marzeń na największym portalu randkowym w Polsce na www.panie.online
odpowiedz

Polecane dla Ciebie