12 alarmujących sygnałów, że spotykasz się z niewłaściwym facetem

On potrafi Cię jedynie kontrolować. To nie jest troska.
12 alarmujących sygnałów, że spotykasz się z niewłaściwym facetem
Fot. Unsplash
24.01.2020

Miłość potrafi zaślepić i chyba każdy zakochany zdaje sobie z tego sprawę. Kiedy jesteśmy wpatrzeni w partnera jak w obrazek - z góry zakładamy, że jemu też zależy wyłącznie na naszym szczęściu. Przymykamy oczy na coraz dziwniejsze zagrania, bo zwyczajnie nie chcemy go stracić.

Zobacz również: Odpowiedź na to pytanie zdradzi, czy powinnaś z nim być. Zadaj je najbliższym

To może prowadzić do patologicznej sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie odróżnić kontroli od troski. A wtedy druga strona może nas jeszcze bardziej od siebie uzależnić - ostrzega yourtango.com. Oto kilkanaście sygnałów alarmowych, które każdemu powinny dać do myślenia: z tej znajomości już nic dobrego nie będzie.

Chyba, że wcale nie szukasz partnera, ale nadopiekuńczego rodzica, który na każdym kroku będzie ci mówił, co powinnaś zrobić.

#1 Podważa twoje decyzje

Z jednego prostego powodu - uważa, że sama nie jesteś w stanie ich podejmować. Wszystko robisz źle i dlatego wymagasz jego ciągłej opieki.

#2 Traktuje cię protekcjonalnie

Zachowuje się jak tatuś, który potrafi jedynie karcić swoje dziecko. Decyduje o wszystkim i nie pozwala ci mieć własnego zdania. Zawsze wie lepiej.

#3 Mści się za niesubordynację

Nie znosi sprzeciwu, więc kiedy go doświadczy - próbuje cię szantażować. Milczy, urządza sceny zazdrości, publicznie upokarza. Tacy ludzie dysponują całym arsenałem środków.

#4 Nie daje ci szczęścia

W pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że wcale nie jest ci tak przyjemnie, jak teoretycznie powinno. To przełomowy moment, który pozwala trzeźwo ocenić sytuację.

Zobacz również: 13 sygnałów, które świadczą o tym, że czas się rozstać. To martwy związek

#5 Chce kontrolować wszystko

Najbardziej fascynują go drobnostki, które nie mają większego znaczenia. Wybiera np. co powinnaś jeść albo czytać, bo wtedy czuje, że ma wpływ.

#6 Odcina cię od przyjaciół i rodziny

Ma w tym oczywisty interes. Doskonale wie, że robi coś złego, dlatego nie chce mieć świadków, którzy mogliby próbować cię ostrzec.

#7 Wpędza w poczucie winy

Przy nim zawsze będziesz czuła się beznadziejnie, bo cokolwiek zrobisz po swojemu - zawsze okaże się, że mogłaś podjąć lepszą decyzję.

#8 Próbuje cię ulepszyć

Kiedy masz tego dosyć i wyrażasz sprzeciw, on najprawdopodobniej stwierdzi, że kontroluje cię dla twojego dobrego. Dopiero dzięki jego radom będziesz kimś.

#9 Traci nad sobą panowanie

Wrzeszczy, ucieka, wykonuje groźnie wyglądające gesty, używa siły - tu też mamy do czynienia z całą gamą możliwości. A wszystkie świadczą o patologicznej sytuacji.

#10 Nigdy cię nie słucha

Nawet nie udaje, że to robi, bo twoje zdanie jest zupełnie bez znaczenia. Jako mentor ma wyłączność na podejmowanie dobrych decyzji, a ty się przecież nie znasz.

#11 Czujesz się bezwartościowa

Ewidentny sygnał, który powinien oznaczać początek końca tej chorej relacji, ale tak wcale nie musi być. Uzależniony człowiek potrafi czuć się źle i mimo wszystko nadal nie wyobrażać sobie życia bez oprawcy.

#12 Inni to widzą

Jeśli jedna osoba zasugeruje, że być może coś jest nie tak - zawsze może się pomylić. Kiedy ze wszystkich stron atakują cię takie sugestie - pora się zastanowić.

Zobacz również: 25 rzeczy, których on nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha

Polecane wideo

Nie masz szczęścia w miłości? Prawdopodobnie wszystkiemu winny jest Twój znak zodiaku
Nie masz szczęścia w miłości? Prawdopodobnie wszystkiemu winny jest Twój znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 4.67 / 5
www.panie.online (Ocena: 5) 06.02.2020 03:12
Młode i napalone 18-letnie brzoskwinki, a może dojrzałe MILF? Poznaj kobietę swoich marzeń na największym portalu randkowym w Polsce na www.panie.online
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2020 09:55
Może i artykuł byłby ciekawy, ale odpuscilam. Najpierw zaatakował mnie film z kozaczka, jak go się pozbyłam to wyskoczył film z Disneya. Później reklamy aparatu, woseby, Ikei i delikatesów centrum. Nie mam siły czytać.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie