12 ważnych momentów w związku, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi

Wydają się bez znaczenia, ale mogą okazać się przełomowe.
12 ważnych momentów w związku, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi
Fot. Unsplash
23.02.2020

Mówi się, że pierwszego razu nie można powtórzyć, ale w związku przecież jest ich więcej. To nie tylko pierwsza wspólna noc. W każdej nowej relacji aż roi się od momentów, które mogą rzutować na całą naszą wspólną przyszłość. Zazwyczaj ich nie doceniamy, bo wydają nam się zupełnie bez znaczenia.

Zobacz również: Jeśli nie robisz tych 10 rzeczy ze swoim chłopakiem, powinnaś natychmiast zacząć

Tego nie można przeoczyć - sugeruje portal „Elite Daily” i zachęca, by bardziej celebrować wszystkie wspólne pierwsze razy. Chodzi o sytuacje, których być może już wcześniej doświadczyliśmy, ale teraz musimy odnaleźć się w nich razem. W ten sposób tworzymy przecież wspólną historię.

Oto 12 wydarzeń, na które zazwyczaj nie zwracamy większej uwagi. A mogą okazać się naprawdę przełomowe.

#1 Pierwszy wspólny seans

Niby nic, bo randka w kinie czy przed telewizorem to absolutny standard. Warto jednak zwrócić uwagę na reakcje partnera. Jedzenie popcornu z jednej miski zbliża. Tak samo jak nieśmiały dotyk w czasie oglądania filmu.

#2 Kiedy dokańczacie swoje zdania

To moment, kiedy dochodzimy do wniosku, że naprawdę dobrze się znamy i zwyczajnie do siebie pasujemy. Mamy do czynienia z prawdziwym związkiem, a nie przelotną znajomością.

#3 Pierwszy pocałunek

Zazwyczaj zapamiętujemy ten pierwszy w ogóle. Czułości z kolejnymi partnerami nie mają dla nas aż tak dużego znaczenia. Warto jednak przypomnieć sobie, że pocałunek to nie jest niezobowiązujący gest, ale coś przełomowego.

#4 Wybór pizzy

I to w sytuacji, kiedy chcecie zamówić tylko jedną i musicie zdecydować się na konkretny rodzaj. Teoretycznie to sytuacja bez większego znaczenia, ale pierwszy wspólny kompromis warto zapamiętać.

Zobacz również: 25 rzeczy, których on nigdy nie zrobi, jeśli naprawdę Cię kocha

#5 Pierwsza randka w kawiarni

Możemy spotykać się w różnych miejscach, ale nie ma nic bardziej romantycznego, niż ustronna kawiarenka. Mały stolik, delektowanie się gorącym napojem, spojrzenia prosto w oczy i nieśmiały dotyk dłoni.

#6 Ujawnienie wstydliwej historii

Na początku każdej znajomości udajemy lepszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Dopiero kiedy naprawdę się zbliżymy, jesteśmy w stanie popsuć ten idealny wizerunek.

#7 Pierwsze spotkanie ze zwierzakiem

Przedstawienie partnera rodzicom to ważny moment, od którego naprawdę może wiele zależeć. Ale dokładnie tak samo jest z psem czy kotem. Jeśli go nie polubi, wtedy pojawia się problem.

#8 Zakup wspólnych mebli

Wspólne mieszkanie to połowa sukcesu. Zwłaszcza, jeśli wprowadzamy się do ukochanego albo wynajmujemy coś razem. Prawdziwy przełom następuje wtedy, gdy decydujemy razem o czymś, co stanie w naszym gniazdku.

#9 Oglądanie zdjęć z dzieciństwa

Zazwyczaj nie są najpiękniejsze i wywołują raczej wstyd, niż dumę. W poważnej relacji nie możemy jednak skupiać się tylko na tym, co tu i teraz. Partner musi poznać naszą historię.

#10 Pierwsze wspólne zakupy

Nie byle jakie, bo spożywcze. Każde z nas ma inne przyzwyczajenia i smaki, więc może to być spore wyzwanie. Jeśli to przeżyjemy, wtedy naprawdę jesteśmy na dobrej drodze, by to się udało.

#11 Nocowanie u siebie

Łóżko to najbardziej prywatne i intymne miejsce, jakie możemy sobie wyobrazić. Jeśli dopuszczamy do niego kogoś z zewnątrz, to chyba faktycznie warto zapamiętać ten moment.

#12 Ustalenie po której stronie śpimy

W tej chwili uznajemy, że wygoda partnera jest istotna. I zakładamy, że spanie razem stanie się już codziennością. Jeśli to nie jest przełom…

Zobacz również: Zaskakująca rzecz, którą powinnaś robić z chłopakiem każdego dnia. Będzie iskrzyć

Polecane wideo

Najbardziej przełomowe lata w Twoim życiu. W tym wieku wydarzy się coś ważnego
Najbardziej przełomowe lata w Twoim życiu. W tym wieku wydarzy się coś ważnego - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 03.03.2020 16:02
Super artykuł. <3 Życzmy dużo miłości! <3
odpowiedz

Polecane dla Ciebie